Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Statybos sektoriaus asociacijos vienija jėgas: siekis – kokybė
2013-12-09 Šaltinis: DMN inf.

Lietuvos statybos sektoriuje veikiančių asociacijų atstovai praėjusią savaitę susirinko į antrąjį susitikimą. Buvo aptarta šių dienų sektoriaus padėtis Lietuvoje, statybą reglamentuojantys teisės aktai, skaitmeninės statybos procesas. Susirinkimo dalyviai nusprendė vieningai siekti kokybės užtikrinimo visuose statybos proceso etapuose.


Statybos sektoriaus asociacijos vienija jėgas: siekis – kokybė
Nuotr. dooyoo.co.uk

Statybos sektoriaus asociacijas prie apskrito stalo sukvietė Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Dalius Gedvilas. Prieš du mėnesius pirmajame susitikime buvo nuspręsta susitelkti ir stiprinti bendradarbiavimą, siekiant operatyviai keistis aktualiausia informacija ir spręsti iškylančias problemas. Tragiški įvykiai Rygoje privertė dar garsiau kalbėti apie problemas, kurias būtina spręsti, siekiant užkirsti kelią panašioms nelaimėms mūsų šalyje.

Sektoriaus atstovai iškėlė užsakovo atsakomybės už statinio kokybę klausimą ir išreiškė nuomonę, kad užsakovo užduoties techniniam projektuotojui forma turi būti reglamentuota ir aiški. Atsakomybių klausimą taip pat siūloma spręsti įvedus privalomą statybų draudimą ir šiuo metu ne visada efektyviai valstybės institucijų vykdomą priežiūrą perduoti privatiems draudikams.

Vieningai pritarta, kad projektuotojo atestavimo procesas turi būti tobulinimas, tačiau nuostata dėl privalomo atestavimo privalo grįžti į ypatingų statinių statybos techninį reglamentą.

Kaip neatsiejama statybos proceso dalyvė buvo įvardinta ir statinių ekspertizė. Ji privalo būti vykdoma atsakingai ir iš esmės. Tam reikalingi griežtesni reikalavimai ekspertams, ekspertizę vykdančios bendrovės turi būti visapusiškos, kompleksinės. Susitikimo dalyviai akcentavo, kad už mažiausią pasiūlytą kainą atliekama ekspertizė šiuo metu labiau primena tik formalią išvadą, kruopščiai ir profesionaliai neatlikus visų būtinų veiksmų.

Statybos sektoriaus atstovai pažymėjo, kad vienas fizinis asmuo negali būti visų techninės priežiūros sričių specialistas, todėl šiuos veiksmus efektyviai gali atlikti tik juridiniai asmenys, turintys atitinkamus pajėgumus. Pritarta, kad tai turėtų tapti dar vienu žingsniu siekiant visapusiško statinių saugumo užtikrinimo.

Taip pat buvo iškeltas klausimas dėl paslėptų statybos darbų aktų ir jo ryšio su garantiniu laikotarpiu. Nutarta dėl šio klausimo inicijuoti oficialių pasiūlymų rengimą.
LSA prezidentas D. Gedvilas pabrėžė skaitmeninės statybos procesų svarbą ir statybų informacinio modeliavimo (BIM) įvedimo Lietuvoje naudą. Aktyvus informacinių technologijų naudojimas, anot šio proceso iniciatorių, turėtų pakelti visą statybos procesą į aukštesnį efektyvumo ir kokybės lygį, kuriuo jau džiaugiasi ne viena Europos valstybė. Asociacijų vadovai išreiškė pritarimą juridinio asmens, atsakingo už šio proceso vystymą ir koordinavimą, steigimui.

Lietuvos statybos sektoriaus asocijuotų organizacijų bendras darbas ir veiksmų koordinavimas įsibėgėja, stiprėja bendro tvirto sektoriaus balso, bendraujant su valdžios institucijomis, poreikis. Aktyvaus bendravimo rezultatu tampa oficialūs pasiūlymai, skirti atsakingoms valstybės institucijoms.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt