Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Statomų NT projektų skaičius neramina specialistus
2012-07-05 Šaltinis: Paulius Grinkevičius , Ekonomika.lt

Pastaruosius keletą mėnesių butų kainos didžiuosiuose Lietuvos miestuose buvo beveik stabilios, o sandorių gausa išsiskyrė Klaipėda ir Vilnius. Ekspertai pastebi, kad didelis sostinėje vystomų nekilnojamojo turto (NT) objektų skaičius byloja apie pernelyg didelį optimizmą – visų dabar vystomų butų gali nepavykti parduoti.


Statomų NT projektų skaičius neramina specialistus
Nuotr. hillcountrybuyersagents.com

NT bendrovės „Inreal“ duomenimis, keletą paskutinių mėnesių kiek daugiau pirkimo ir pardavimo sandorių užfiksuojama Vilniuje ir Klaipėdoje – pastarojoje šiemet kas mėnesį parduodama po 19 butų, o pernai – tik po 11. Lyderiu butų rinkoje išlieka sostinė, kur ketvirtą mėnesį iš eilės sudaromų sandorių skaičius viršija 100.

Tiesa, panašu, kad suaktyvėjimas rinkoje neturėtų būti ilgalaikis.

„Pirmaisiais mėnesiais naujuose NT objektuose vystytojai parduoda gana daug butų, o po to kiekiai stabilizuojasi, – pasakojo „Inreal“ Konsultacijų ir Analizės departamento vadovas Arnoldas Antanavičius.– Visgi dabar pasiūla gerokai viršija paklausą ir sąlygos atsirasti naujiems projektams yra vis mažiau palankios, todėl manome, kad artimiausiu metu šitie tempai gali išsikvėpti.“

Optimizmas neramina

Pasak A. Antanavičiaus, didesnis parduodamų objektų skaičius sietinas su tuo, kad dauguma investuotojų, šiek tiek pagerėjus ekonominiam klimatui, atnaujino dar krizės pradžioje nutrauktus objektus. Tačiau NT vystytojų optimizmas, ypatingai Vilniuje, gali būti perdėtas. „Didėjant pasiūlai vis sunkiau bus rasti pirkėjus. Manau, kad dauguma dabar vystomų projektų bus parduoti, tačiau likusius gali tekti ilgai pardavinėti“, – prognozavo A. Antanavičius.

„Ober–Haus“ Vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovas Saulius Vagonis pasakojo, kad NT vystomų objektų skaičius sostinėje kelia nerimą, jog nepavyks parduoti visų vystomų projektų.

„Yra trys pagrindiniai miestai, kuriuose vyksta statybos: Kaune ir Klaipėdoje per metus vystomi ne daugiau nei 5 projektai, o sostinėje paskaičiavome daugiau nei 20. Lyginant su pernai metais sostinėje statoma dvigubai daugiau ir šis skaičius kelia nerimą, kad sostinės butams neatsiras paklausos“, – kalbėjo S. Vagonis.

Keliasi į priemiesčius

„Ober–Haus“ butų kainos indeksas penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje) per mėnesį smuktelėjo 0,1 proc., o per metus – 1 procentu. Pasak S. Vagonio, bendrą kainų indekso sumažėjimą lėmė antrą mėnesį iš eilės mažėjusios senos statybos butų kainos gyvenamuosiuose rajonuose Šiauliuose.


Bendrovės „Inreal“ skaičiavimais, palyginus NT sandorių skaičių trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – prasčiausiai kol kas atrodo Kaunas. Čia pasiūla nesikeičia jau nuo 2011 metų – butų pasiūla pirminėje rinkoje viršija 400.

 

„Laikinoji sostinė yra patekusi į savotišką uždarą ratą: pasiūla nedidėja, nes dėl mažo rinkos aktyvumo vystytojai nėra linkę investuoti, tuo tarpu rinka mažai aktyvi, nes joje iš esmės yra tik likučiai ir labai ribotas pasirinkimas potencialiems pirkėjams“, – rašoma „Inreal" apžvalgoje.

 

Be to, A. Antanavičius priduria, kad laikinojoje sostinėje itin ryški tendencija yra pirkti ne butus, o namus ar kotedžus miesto periferijoje – mat mažesnių nuosavų namų kainos esą yra panašios kaip ir erdvesnių ir kokybiškesnių naujos statybos butų – 250 ar 300 tūkst. litų.

 

„Kaune namai dažnai perkami keli kilometrai nuo centro, kur patogus privažiavimas, aplink yra darželiai, mokyklos ir žmonės gauna visą infrastruktūrą. Tačiau pagrindinė namų pirkimo priežastis yra žema kaina“, – apibendrino A. Antanavičius.

 

„Ober–Haus“ birželio mėnesio buto kainų indeksas:

Butų pardavimo skaičius 2012 m. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje:

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt