Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Statinį naudoti galima tik atlikus statybos užbaigimo procedūras
2018-04-06 Šaltinis: Vtpsi.lt

Naujai pastatytą ar rekonstruotą statinį naudoti galima tik atlikus statybos užbaigimo (SU) procedūras – įsitikinus, kad statybos darbai užbaigti pagal statinio projekto sprendinius, ir jį įregistravus Nekilnojamojo turto registre (NTR). Šie reikalavimai nėra privalomi tik vieno ir dviejų butų gyvenamųjų namų, inžinerinių tinklų, susisiekimo komunikacijų bei kitų nesudėtingųjų statinių statybos atvejais.


Statinį naudoti galima tik atlikus statybos užbaigimo procedūras title=
Nuotr. Timber Frame Homes

Kitu atveju savivaldybių administracijos turi teisę taikyti administracinę atsakomybę už neužbaigtų statyti ir neregistruotų statinių naudojimą. Statinio (jo patalpų) naudojimas pažeidžiant Statybos įstatyme ir kituose reglamentuose nustatytus reikalavimus užtraukia baudą fiziniam asmeniui nuo 140 iki 1 500 eurų, juridiniam – nuo 1 448 iki 7 240 eurų. Be administracinės atsakomybės, gali kilti nepatogumų ir norint pasirašyti energijos pirkimo–pardavimo sutartis, o per anksti, neužbaigus SU procedūrų, pradėtoms eksploatuoti mokykloms ar darželiams nebus išduotas privalomas higienos pasas.

SU procedūros nustatomos pagal Statybos įstatymo 28 straipsnį. Daugiabučių namų ir kitų sudėtingų konstrukcijų negyvenamųjų statinių statyba užbaigiama SU komisijai surašius SU aktą.

 

Komisijoje, be Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) įgalioto atstovo, dalyvauja savivaldybės administracijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Neįgaliųjų reikalų departamento ir kitų institucijų atstovai. Kompetentingos komisijos darbas – įvertinti ne tik tai, ar statinys pastatytas nepažeidžiant esminių statinio projekto sprendinių (statinio vieta sklype, statinio išorės matmenys, statinio ar jo dalių paskirtis, laikančiosios konstrukcijos bei jų išdėstymas), bet ir ar įvykdyti kiti esminius statinio reikalavimus įgyvendinantys sprendiniai.

 

Turi būti užtikrinta, kad kilus gaisrui statiniuose esantys asmenys turėtų galimybę išeiti iš jų ar būti išgelbėti kitomis priemonėmis, girdimas triukšmas neviršytų sveikatai pavojingo lygio, būtų tinkamos sąlygos ilsėtis ir dirbti, nekiltų nelaimingų atsitikimų ar žalos pavojus (pvz., paslydimo, kritimo ar susidūrimo), neįgalieji galėtų patekti į statinį ir juo naudotis ir kt. Jei statinio projekto sprendiniai skiriasi nuo faktinių, komisija bendru narių sutarimu sprendžia, ar šie nukrypimai yra esminiai ir ar jie daro įtaką statinio atitikčiai esminiams statinių reikalavimams. SU aktas pasirašomas nusprendus, kad nukrypimai nuo statinio projekto sprendinių yra neesminiai.

 

new-home-2419786_960_720.jpg

Ypatingųjų ir neypatingųjų vieno ar dviejų butų gyvenamųjų, pagalbinio ūkio paskirties pastatų (išskyrus kultūros paveldo statinius) ir ypatingųjų bei neypatingųjų statinių pagal aplinkos ministro patvirtintą sąrašą statyba (naujo statinio statyba, statinio rekonstravimas) užbaigiama statytojui ar jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui surašant deklaraciją apie SU, ją patvirtinant ir įregistruojant VTPSI. Deklaracijas tvirtina statybos valstybinę priežiūrą vykdantys pareigūnai. Deklaracijos neprivaloma tvirtinti, jeigu atlikta statinio ekspertizė Aplinkos ministerijos nustatyta tvarka. Nesudėtingųjų statinių statyba užbaigiama pačiam statytojui surašius šią deklaraciją.

Atlikus SU procedūras, statinį ir daiktines teises į jį privaloma įregistruoti NTR ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo SU akto gavimo dienos, deklaracijos apie SU patvirtinimo ir įregistravimo dienos arba nuo šios deklaracijos pasirašymo dienos (kai ji netvirtinama ir neregistruojama).

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt