Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Sodo puošmena: takeliai iš mozaikų
2015-05-08 Šaltinis: Sodininkyste.lt

Atšilus orams prisiminkime ir sodo takelius, kad kuriant juos, galima pasinaudoti įvairiomis idėjomis ir sukurti tikrus meno kūrinius.


Sodo puošmena: takeliai iš mozaikų title=
Nuotr. houzz.com

Norėtume pasidalinti idėjomis, kaip iš akmenukų mozaikų galima sukurti nuostabius takelius, kurie kasdien džiugintų ir primintų jog grožį susikurti kartais yra daug lengviau, nei atrodo. Tokiems takeliams sukurti, aišku, reikia laiko ir pastangų, tačiau jeigu tikrai norite tai pasidaryti ir skirsite tam pakankamai laiko, darbo rezultatai tikrai bus akivaizdūs.

Mozaikas galima kurti iš įvairių medžiagų. Dažniausiai sodams, namų takeliams kuriamos mozaikos iš paprasčiausių akmenėlių. Akmenėlius galima pirkti, jeigu norite tvarkingo ir įspūdingesnio efekto, kadangi, tokį efektą sukuria ne vien akmenėlių išdėstymas, bet ir jų spalvos.

 

 

Kaip matote nuotraukoje žemiau, mozaikinis takelis su melsvos, pilkos ir baltos spalvos akmenukais padarytas gana paprastai, naudojami tik keli pasikartojantys, apvalūs raštai, kuriami iš skirtingos spalvos akmenėlių. Sukuriamas puikus mozaikos efektas.

 


Renkantis natūralius, gamtoje atrastus akmenėlius, gal bus kiek sunkiau surinkti panašių spalvų akmenėlius. Skirtingų spalvų akmenėliais yra išgaunami mozaikos raštai ir formos.

 Galima ir yra įmanoma susikurti mozaiką ir su vienspalviais akmenėliais, tačiau tuomet reikalingi bent jau skirtingo dydžio ar formos akmenėliai.

 


Pažiūrėkite į nuotraukas ir galbūt kils minčių ir idėjų, kokią mozaiką norėtumėte sukurti savo sodo ar namų takeliui.

 Daug kas priklauso nuo takelio formos. Jeigu takelis ilgas ir siauras, jau pati takelio forma gali būti įspūdinga, todėl takelio mozaikos piešinys galėtų būti ir paprastesnis. Ilgų ir siaurų takelių raštai paprastai nėra labai sudėtingi. Gali būti naudojami pasikartojantys raštai iš skirtingų spalvų akmenėlių. Paprastesnius raštus nesunku padaryti, ir jie sukuria nuostabų, kontrastingo takelio vaizdą.

Galima kurti takelius su dviejų skirtingų spalvų akmenėliais. Vienos spalvos akmenėliai gali būti fonu, o kitos spalvos akmenėliais galima akcentuoti atskiras detales.

 


Puiku, jei turite ir galite naudoti kelių spalvų ir atspalvių akmenėlius. Pasirenkami įvairiausi akmenėliai, aišku jų reikia nemažai, nuo šviesiausios iki tamsiausios spalvos, tarp akmenėlių gali būti paliekami nedideli tarpeliai, kurie sukuria dar įdomesnį efektą.

 


Tokias mozaikas galima kurti ir iš sudaužytų plytų, vazonų ar plytelių gabalėlių. Pažiūrėkite, ką turite namuose nenaudojamo ir kurkite. Galite mozaikinius takelius kurti vietoje, improvizuoti. Kaip matote iš nuotraukų, kuriamos įvairiausios grožybės.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt