Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Sodo paruošimas pavasariui: nuo ko pradėti?
2019-04-01 Šaltinis: Senukai.lt

Viskas, sniegas nutirpo, dienos ilgėja, o jau šį savaitgalį prognozuojamas beveik geras oras. Žiema baigėsi ir nenumaldomai artėja pavasaris. Traukiame guminius batus ir ruošiamės į sodą, nes darbų čia po žiemos labai daug. Bet nuo ko pradėti? Juk visko iš karto padaryti neišeis...


Sodo paruošimas pavasariui: nuo ko pradėti? title=

Svarbiausia, susiplanuoti savo laiką. Nepulkite visko daryti per vieną dieną – nespėsite arba nepadarysite iki galo. Pasitarkite su šeimos nariais, kurių darbų imsitės pirmiausiai. Jūs patys puikiai pažįstate savo sodą ir numanote, ką šiais metais norėsite pakeisti, kokių daržovių ar vaisių auginti.

Švara ir tvarka

Pirmas darbas – išvalyti sodą nuo nereikalingų šiukšlių, kurios čia atsirado per žiemą. Tai įvairūs vėjo atnešti lapai, mulčo likučiai, šiukšlės. Per žiemą supūva ne visi vėlai nukritę obuoliai. Po vaismedžiais būna prikritusių šakų. Visa tai reikia sutvarkyti ir išvalyti. Čia geriausi pagalbininkai – grėblys, šakės ir šluota. Darbas ne itin malonus, tačiau jį padaryti reikia pirmiausiai.

Medžių genėjimas

Antras darbas po apsišvarinimo yra medžių priežiūra. Čia prireiks gero sekatoriaus, specialių žirklių, skirtų medžių ir krūmų šakoms bei gėlėms karpyti, na ir žinoma, kopėčių. Tiesiog atkreipkite dėmesį, kurios šakos yra nulūžusios. Jas gražiai reikia nukirpti ar nupjauti. Galima apgenėti labai išsišakojusius vaismedžius. Tik nepjaukite pagrindinių šakų, nes medis gali nebesistiebti į viršų arba visas savo šakas pakreipti į pietų pusę, kur gaus daugiau saulės.

Medžius genėti geriausia kovo pabaigoje, kai lauke yra apie 5-10 laipsnių šilumos. Kol kas medžiai dar nėra labai aktyvioje būsenoje, todėl lengvai iškenčia tokias „operacijas“.

Šis metas palankus ir medžių persodinimui, jei reikia iškasti ūglius ir persodinti į kitą vietą.

Pastebėkite, ar storesni medžiai neturi žaizdų. Jei turi, užtepkite jas specialiu sodo tepalu. Jis pravers ir nugenėjus stambesnes šakas.

Medžių balinimas


Storesni medžiai balinami nuo pat apačios iki pirmųjų šakų ar net dar aukščiau. Balinimui naudojamos specialios su dažais sumaišytos kalkės. Kam to reikia? Medžio žievė pavasarį kenčia nuo temperatūrų skirtumo, nes naktį vis dar atšąla iki -5, o dieną dažnai pakaitina ir iki +15. Kai žievė nudažyta balta spalva, ji ne taip įkaista ir ne taip skeldėja.

 

Kalkės yra naudojamos tam, kad apsaugotų žievę nuo iš žemės lendančių parazitų. Sodininkai ginčijasi, kokius medžius galima balinti. Vieniems atrodo, kad reikia balinti tik senus medžius, kurių žievė yra stora ir jau sueižėjusi. Kitiems – kad reikia balinti visus medžius, nes tai padeda ir jaunų medžių žievei nesuskeldėti ir tapti atsparesnei. Nuspręsti, kaip pasielgsite, turite patys...

Patyrę sodininkai balina medžius du kartus per metus – rudenį ir pavasarį. Taigi, jei nenubalinote iš rudens, pavasarį tai būtina padaryti.

 

Augalų purškimas insekticidais

Jei jūsų ūkis nėra ekologinis, rekomenduojame pagalvoti apie visų augalų purškimą insekticidais. Kai medžiai pradeda leisti pumpurus, to daryti jau nebegalima, todėl ankstyvas pavasaris yra idealus laikas tai padaryti. Geriausia purkšti specialiu purkštuvu, kurį galima įsigyti bet kurioje Senukų parduotuvėje. Dėl pačių insekticidų reiktų pasitarti su sodo prekių skyriaus darbuotojais.

Šiltnamio remontas

Dienos jau ilgėja, tad laikas pasirūpinti šiltnamiu. Jei neturite šiltnamio, dabar pats metas jį pastatyti. Jei šiltnamį turėjote iš praeitų metų – laikas apžiūrėti, ar jis neapgadintas. Smarkus vėjas, sniegas ir ledas gali pažeisti šiltnamio plėvelę. Pirmiausiai atkreipkite dėmesį į ją. Jei skylės nedidelės, jas galima užtaisyti permatoma lipnia juosta. Jei didesnės – teks įsigyti plėvelės.

Jei jūsų šiltnamis iš polikarbonato, greičiausiai pažeidimų nėra arba jie labai nedideli. Jums reikia pakeisti pažeistus polikarbonato lapus.

Jau dabar galite pradėti rūpintis juodžemiu. Paprastai žemė šiltnamyje yra perkasama. Jei jos trūksta, teks įsigyti kelis maišus substrato numatomoms sodinti daržovėms. Jei ketinate sodinti pomidorus ir agurkus kiek vėliau, apsidairykite, ar kur neliko neištirpusios krūvos sniego. Ją sukaskite į šiltnamį, nes tirpdamas sniegas palaikys drėgmę dirvožemyje. Ir patarimas ateičiai – šiltnamyje prikaskite sniego dar žiemą.

Jei ruošiatės daiginti tam tikrus augalus, pasidarykite specialią daigyklą iš platesnių lentų ir polikarbonato lapo. Daigykla gali būti ir šiltnamyje, kur pakankamai drėgna ir šilta. Ne viską juk reikia daiginti namuose ant palangės...

Pakankamai darbų porai savaitgalių? Pasiraitokite rankoves ir pasikvieskite šeimos narius į pagalbą. Pavasaris – idealus metas pabūti kartu ir padirbėti sode, kad ir koks nedidelis jis būtų.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt