Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Sodo namelyje šalia Klaipėdos – romantikos dvelksmas
2013-12-19 Šaltinis: Lina Bieliauskaitė, Diena.lt

Ne tik vasarojimui, bet ir nuolatiniam gyvenimui pritaikytą namą sodų bendrijoje pasistačiusi klaipėdiečių šeima nesiekė įmantrių architektūrinių ar interjero sprendimų. Tiek iš išore, tiek vidumi būstas atitinka tarsi jau pačios aplinkos užduotą temą. Kompaktiškame statinyje su mansarda, nedideliu balkonu ir terasa, medžiagiškumu bei forma primenančiame vasarnamį, plevena kiek romantizuota kaimiška dvasia.


Sodo namelyje šalia Klaipėdos – romantikos dvelksmas
Nuotr. Vytauto Liaudanskio

Pinigais nesišvaistė

Naujuosius namus, kuriuose visai neseniai įsikūrė trijų asmenų šeima, padėjusi įrengti interjero dizainerė Liubovė Budiuk pripažino, jog nei aplinkybės, nei patys užsakovai ypatingų iššūkių nediktavo – neteko nei griauti sienų, nei perprojektuoti erdvių.

"Apimtys nedidelės, išplanavimas taip pat buvo aiškus, nes interjero projektavimo darbai prasidėjo, kai visos erdvės jau buvo "po stogu". Be to, negalėjome sau leisti labai išlaidauti", – pripažino pašnekovė.

Maždaug 90 kv. m ploto būstą šeimos galva kartu su tėvu surentė savomis rankomis, tačiau didesnės precizikos, specifinių įgūdžių reikalaujančius apdailos darbus nusprendė patikėti profesionalams.

Kaip šmaikštavo interjero dizainerė, namo statybos tapo vyrišku, o jo įrengimas – moterišku reikalu. Liubovės teigimu, svarbiausias būsto šeimininkės pageidavimas – kad namai būtų jaukūs, šilti, patogūs, kad juose tarpusavyje darniai derėtų spalvos, faktūros, baldai bei kiti interjero elementai.

Kaimas, bet šiuolaikiškas

"Namukas – soduose, jo architektūra – klasikinė tokiai vietai. Tad apsisprendėme, jog čia labiausiai ir tiktų toks jaukus kaimiškas stilius. Kita vertus, nesinorėjo, kad tai būtų gilus kaimas, kokį turėjome prieš 100 ar daugiau metų", – šypsojosi pašnekovė.

Pirmojo aukšto spalvinį koloritą pirmiausia teko derinti prie granulinės krosnelės – kadangi dėl nedilelio ploto name nepavyko įrengti tradicinės katilinės, teko rinktis būtent tokį šildymo įrenginio sprendimą.

Prie jo spalvos buvo priderintas minkštųjų baldų – sofos bei pufo – gobelenas. Šiuos baldus pagal norimus išmatavimus pagamino vietos baldininkai.

Pirmojo namo aukšto zonoje derinamos klasikinės ir modernios formos. Siekiant kuo racionaliau išnaudoti kompaktišką erdvę, atsisakyta valgomojo stalo. Jį atstoja mini baras, šalia kurio gali patogiai įsitaisyti du trys žmonės.

Prieškambaryje suprojektuotai spintai slankiomis sistemomis dizainerė pasitelkė klasikinį sprendimą – veidrodines duris, kurios optiškai padidina erdvę.

Malonu vaikščioti basomis

Neįkyria pasteline spalva dažytų sienų dekoru tapo plytelių mozaika virtuvės zonoje ir šalia krosnelės bei gėlėti tapetai ties laiptais. Dizainerės teigimu, tokia ornamentika aplinkai suteikė jaukumo, minkštumo.

Anot pašnekovės, būsto šeimininkai negali atsidžiaugti pasirinkę pasiūlytą vadinamųjų kamštinių plytelių dangą. Ši apdailos medžiaga ne tik atrodo estetiškai, originaliai, bet ir pasižymi puikiomis savybėmis – yra šilta, minkšta, patvari.

"Ji priklijuota tiesiai ant betono, tačiau yra labai šilta, maloni, ja basomis jauku vaikščioti netgi tada, kai grindys nešildomos. Be to, ji saugi dužiems daiktams, o perstačius baldus įdubusios vietos ilgainiui išsilygina, nes kamštis atgauna savo buvusią formą", – privalumus vardijo kūrėja.

Tokia pat kamštine, tik šviesia danga iškloti ir antrojo namo miegamieji.

Be svetainės ir virtuvės zonos, pirmajame aukšte įrengtas nedidelis svečių kambarys, po atskirą sanmazgą voniai ir tualetui.

Kadangi stengtasi išnaudoti kiekvieną ploto centimetrą, po laiptais buvo įrengta nedidelė ūkinė patalpa, kurioje tilpo ne tik vandens talpa, filtrai, atskiras šaldiklis, bet ir sandėliuojami įvairūs buitiniai rakandai.

Žaidimas spalvomis


L.Budiuk pripažino, jog nedidelės erdvės ir neaukštas šlaitinis stogas diktavo ir atitinkamus antrojo aukšto interjero sprendimus. Pavyzdžiui, buvo atsisakyta spintų slankiomis sistemomis, nes po šlaitų nuolydžiais jų plotas būtų išnaudotas neracionaliai.

Spintas varstomomis durimis, taip pat šeimininkų miegamojo lovą, naktines spinteles teko gaminti pagal specialų užsakymą, tad baldai buvo maksimaliai ergonomiški, pritaikyti prie patalpų išplanavimo.

Miegamojo erdvėms dekoruoti taip pat pasirinkti sienų apmušalų fragmentai. Paauglio kambariui dizainerė priderino "berniukiškus" – šviesiai žalius santūresnės geometrinės ornamentikos, o tėvų miegamajam – rudų atspalvių tapetus.

"Suradome tapetus, kurių ornamentika mums patiko, bet jie pasirodė tamsoki, taigi kad kambarys neatrodytų visiškai niūrus, ieškojome, kuo jį būtų galima praskaidrinti, kaip "atskiesti" tą tamsiai rudą spalvą. Kadangi norėjosi įdomesnio, netipiško sprendimo, balduose atsirado šviesi persiko spalva", – pasakojo kūrėja.

Įrengė labai sparčiai

Antrajame aukšte suprojektuoti ne tik du miegamieji, bet ir kompaktiškas sanmazgas, kuriame tilpo klozetas ir praustuvė.

Kad erdvė vizualiai atrodytų didesnė, taip pat nuspręsta šviesiai nudažyti uosines duris. Jos kartu su tokios pačios spalvos grindjuostėmis tarsi susiliejo su sienomis.

Kompaktiškoms erdvėms suprojektuoti ir minimalistiniai laiptai, kurių siauroje aikštelėje namų šeimininkė ilgainiui galės sukurti kambarinių gėlių "žaliąjį kampelį".

"Kadangi patalpos mažos, nesinorėjo, kad čia būtų daug medžiagiškumo, detalių, papildomų konstrukcijų, kurios būtų apsunkinusios vaizdą", – pripažino kūrėja.

Nepaisant to, jog pagal specialų užsakymą teko gaminti kai kuriuos baldus, būstas buvo įrengtas labai sparčiai, per maždaug tris mėnesius.

"Patogumu, funkcionalumu šis namukas nenusileidžia bet kuriam šiuolaikiškam gyvenamajam namui, čia galima naudotis visais civilizacijos patogumais ir moderniais techniniais sprendimais", – šyptelėjo pašnekovė.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt