Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Skandinaviški langai - kuo jie ypatingi?
2015-03-18 Šaltinis: UAB “Interneto Reklamos Biuras”

Skandinaviški langai į mūsų šalį atkeliavo iš Norvegijos, tokia langų technologija naudojama ir Danijoje, Švedijoje, Islandijoje. Šie langai tose šalyse vertinami dėl išskirtinės savo išvaizdos bei patogaus varstymo. Pamažu tokio tipo langai žengia ir į Lietuvos statybų rinką.


Skandinaviški langai - kuo jie ypatingi? title=

Skandinaviški langai mėgiami tų namų šeimininkų, kurie juos vertina dėl kokybės, patogaus ir išskirtinio darinėjimo, ilgaamžiškumo, šilumos patalpose sutaupymo bei išskirtinės išvaizdos.

Kai reikia nuspręsti, kokius langus parinkti vienokio ar kitokio dizaino pastatams, tenka nemažai pavargti ne vien dėl išvaizdos, bet ir dėl teigiamų bei neigiamų savybių požiūrio. Juk labai nuo daugelio faktorių priklauso, ar nepigiai kainuojantys langai patenkins gyventojų poreikius.

 Tačiau skandinaviški langai bus ne tik kitokio dizaino, bet ir išskirtinio patogumo nei esame įpratę Lietuvoje. Kad skandinaviški langai įvardinami tokiu pavadinimu, dar nereiškia, kad jie yra gaminami kažkur svetimoje šalyje.

Lietuvoje medienos darbus atliekantys meistrai geba pagaminti aukštos kokybės skandinaviškus langus. Belieka tik atidžiau jais pasidomėti, įvertinti privalumus ir trūkumus bei pasirinkti gamintoją, kuris papuoš namą visiškai kitokiais, nei įpratę mūsų tautiečiai, langais. Kadangi medis pasižymi išskirtine išvaizda, tokie mediniai langai bus nuostabi puošmena mediniuose, rąstiniuose namuose, sodybose ar vasarnamiuose.

 Skandinaviški langai gali būti mediniai arba plastikiniai, yra galimybė juos apkaustyti aliuminiu, kas garantuotų ilgo vartojimo laikotarpį. Tuomet langas bus iš medžio (iš dygiuotos arba ne pušies, maumedžio, ąžuolo ar raudonmedžio) arba klijuotos medienos, o išorėje bus padengtas aliuminiu (pastarasis apsaugo langą nuo nepageidaujamo atmosferos poveikio).

 Tačiau medinio lango išorinę pusę rekomenduojama padengti dažais. Aliuminio profiliai gali būti nudažomi milteliniu būdu bet kokia pageidaujama spalva. Tokių langų stiklo paketo plotas yra didesnis nei europietiško tipo lango, į jį montuojami dviejų arba trijų stiklų paketai (stiklai čia tinka pagal šeimininkų pageidavimus: įprasti, tonuoti, reflektiniai, kontroliuojantys saulę, saugūs ir kt.).

 

Skandinaviški langai pasižymi išskirtiniu dizainu – jų rėmas yra siauresnis nei įprastinių mums langų, o tai vizualiai suteikia didesnio, lengvesnio lango vaizdą.

 Pirmiausia skandinaviški langai pasižymi neįprasta lietuviams savybe – atsidarymu į lauko pusę, o ne į kambarį, kaip dažniausiai būna mūsų tautiečių pastatuose. Toks langų varstymas sutaupo nemažai erdvės viduje, kai yra poreikis laikyti atidarytus langus, niekas už jo neužklius, tai nesukels nepatogumų vaikštantiems aplinkui.

Be to, lango darinėjimas į vidų sukelia nemažai problemų ant palangės esantiems daiktams, užuolaidoms ir kt. Taip pat skandinaviškus langus galima atverti visiškai arba tiek, kiek norisi (gausu varstymo galimybių: į šoną persukami (Side swing), į viršų (Top hung), apsukti ar atversti 180° kampu langai (Top swing), prašliaužiantys 90 laipsnių kampu (Top sliding).

 Tokios lango funkcijos itin patogios juos valant, taigi šią savybę labiausiai įvertins šeimininkės. Beje, galima rinktis ir visiškai nevarstomų skandinaviškų langų variantą. Šaltuoju metų laiku, kai už lango stūgauja nejaukūs vėjai ir pūgos, toks darinėjimas yra naudingas, nes atidaromoji lango dalis nepraleidžia oro ir, neprarandant sandarumo, yra tiesiogiai spaudžiama prie staktos.

O kuo langai sandaresni, tuo namuose galima tikėtis didesnio šilumos išsaugojimo. O argi ne tai yra viena iš pagrindinių priežasčių namuose keisti langus?..
 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt