Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Skandinaviškas 24 kv.m. namas gamtos prieglobstyje
2020-02-18 Šaltinis: NamuDizainas.lt

Nedidelio namelio gamtos apsuptyje projektą sukūrė norvegų architektas Tommie Wilhelmsen (anksčiau “Namų dizainas” puslapiuose paminėto namelio ant jūros kranto bendrautorius). Tai vos 24 kvadratinius metrus gyvenamojo ploto užimantis namukas puikiame sklype Stavanger, Norvegijoje. Keliose interneto svetainėse yra paminėta, kad išlaidos šiam projektui įgyvendinti buvo tik 10.000 €.


Skandinaviškas 24 kv.m. namas gamtos prieglobstyje title=
Nuotr. http://goodshomedesign.com/

Tik du kambariai: miegamasis ir svetainė, du blokai skirtingame nuo žemės aukštyje, tai ir visas namas. Nepaminėta liko gamta, kuri yra aplink ir tęsiasi turbūt iki pačių sklypo pakraštėlių. Tad jeigu neužsidaryti tarp 4 namo sienų, gyvenamoji ar veiklioji erdvė išsiveržia iš pastato ribų, ir jei priskaičiuotume valgomąjį, poilsio kambarį lauke, tai namo plotai ir erdvės didžiulės.

Oranžiniai rudos spalvos mediniai lauko baldai: stalas, kėdės, atkartodami namo fasadų spalvas, tampa namelio fasadų spalvų ir funkcijų tąsa, namelio “subdomenais”.


24 m2 namas fasadas, kiemas

 

Žalioje valgomojo erdvėje didžiuliai masyvus stalas, už kurio gali susėsti nemažai žmonių. Vasaros metu galėtume praleisti daugiau laiko lauke, tai ir skatina šis namas.

 

24 m2 namas, didelis stalasa kieme

 

24 m2 namas, medinė lauko terasa, stalas

 

24 m2 namo terasa

 

24 m2 namo mediniai laiptai

 

24 m2 namas, kitas fasadas

 

24 m2 namas fasado medinės, akmens detalės

 

24 m2 namas fasadas, stiklas, medis

 

Spalvos ir medžiagos, panaudotos vidaus ir išorės apdailoje, sukuria stiprų kontrastą tarp namo eksterjero ir interjero. Baltos sienos, lubos, grindys, baldai plečia erdves, kurios vizualiai išsiveržia iš oranžiniai rudai šiltų fasadų rėmų. Didžiulis langas tarnauja panašiam efektui sukurti. Stiklui gal net nėra ko vargintis didinant erdves, jis jų net neapriboja, leisdamas erdvėms lyg saulės spinduliams sklisti iki begalybės.

 

24 m2 namo interjeras, baltas fotelis, didelis langas

 

Baldų paprastumas ir nedidelių patalpų erdvumas yra vieni iš pagrindinių šio nuostabaus namelio interjero bruožų. Tamsiai ir šviesiai mėlynos spalvos atsikartoja integruotoje minkštoje dalyje, pagalvėlėse, vazelėse. Geltoni ir oranžiniai gėlių žiedai vėl “išmeta” mus į kiemą.

 

24 m2 namo interjeras, integruota minkšta dalis

24 m2 namo interjeras, laiptukai į miegamąjį

24 m2 namo interjeras, svetainės, miegamojo erdvė

 

Minimali apdaila, dekoras miegamojo erdvėje. Tyra ir švelni elegancija.

 

Kiek žmogui reikia erdvės miegant, kokio dydžio miegamasis reikalingas? Protui, akims, ausims gal ir reikia erdvės, bet jeigu Jūs užmerkiate akis, visa miegamojo erdvė belieka tik Jūsų atmintyje ar vaizduotėje. Ar Jums reikalinga erdvė miegamąjame kambaryje, kurios Jūs nebepasiekiate savo rankomis, kojomis..?

 

24 m2 namo interjeras, miegamojo langas

24 m2 namo interjeras, baltas svetainė, mėlymos pagalvėlės

 

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt