Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Šiuolaikinio dizaino idėjos miegamojo kambario interjerui
2016-02-26 Šaltinis: NamuDizainas.lt

Puikus miegamojo interjero dizainas: gaivus spalvinis sprendimas, tinkamas dekoro detalių parinkimas, optimalus funkcinis kambario zonavimas, – tai turbūt kiekvieno svajonė. Kai kas šią svajonę jau įgyvendino, kai kas dar tik ruošiasi, kai kas dar jos neturi. Nuo ko pradėti?


Šiuolaikinio dizaino idėjos miegamojo kambario interjerui title=

Na panašu, kad pirmiausia svajonę reikia turėti.. ir gerai būtų, kad ji būtų “spalvota” ir ne visai “stačiakampė”. Ir jei norėtumėte, kad Jūsų miegamasis išsiskirtų iš kaiminystėje esančių ar matytų bei apsigyvenusių Jūsų atmintyje, reikalinga originali idėja.

 

Ir nesvarbu, – ar besikraustytumėte į naują gyvenamą būstą, ar tai kambarys turimame bute, ar nuomojame name – be originalios interjero idėjos neišsiversite. Na tai neliečia konservatyvių, ir nelabai ką norinčių keisti ar labai nusiminusių, ir jau nieko nebenorinčių keisti, ar medituojančių nuobodulį ir tinginčių ką nors keisti, žmonių.

Taip pat, aplink tokia gausybė įvairiausios informacijos. Skirtingi stiliai, pigios ir brangios apdailos medžiagos, paprastos ir įmantrios dekoro detalės, baldai. Tai dar viena įprasta kliūtis, su kuria susiduriama, norint sukurti bet kokios patalpos interjerą. Gausybė informacijos, kuri jos dalis yra reikalinga būtent man?

Originali interjero idėja ir kas reikalinga man?

Keli paprasti patarimai, kuriuos galima pritaikyti bet kurio kambario interjerui projektuoti, bet kad lengviau būtų suprasti patį projektavimo principą, pasiremsime miegamojo interjeru. Pirmas punktas turėtų išspręsti – nuo ko pradėti (ir visai ne nuo medžiagų įvairovės) ir šiek tiek susiaurinti “pasirinkimo laisvę”. Antras punktas – atskleisti Jūsų asmeninį savitumą ir originalumą.
 

  • Išskaidykite visas miegamojo kambario funkcijas. Ką Jūs veiksite miegamąjame kambaryje: aš skaitysiu vakarais lovoje, mano vyras lovoje žiūri televizorių vakarais, aš tingiu eiti į vonią antrame aukšte t.t.. Surašykite visus pomėgius, darbus, kurie vyks miegamąjame. Jūs turėsite sąrašą veiklos, kuri vyks miegamąjame.

 

 

  • Dabar apvilkite surašytas funkcijas “rūbais”. Šviestuvas turi būti virš lovos, halogeninis; televizorius turi būti virš senos spintelės, kurią būtinai noriu turėti savo naujame miegamojo interjere, reikalinga kriauklė miegamąjame ir t.t. Atraskite tas medžiagas, apšvietimo įrangą, baldus, kurie geriausiai tiktų Jūsų norimoms funkcijoms įkūnyti.


Vienas iš pagrindinių šiuolaikinio interjero dizaino principų yra – forma seka funkciją. Tai minimalizmo idėja, gal ne visada ryškiai išreikšta, bet dažnai dominuojanti daugelyje šiuolaikinių interjerų. Minimalizmo stilius skatina geriau nepanaudoti, nei panaudoti, ir tik minimalius erdvių puošimo aksesuarus bei puošimo sudėtingų formų detalėmis, įmantrių raštų dekoro elementais yra vengiama. Dominuoja švarios linijos ir neutralių spalvų tonai. Ryškesnių spalvų interjero detalės, abstraktaus dizaino šviestuvai, meno dirbiniai ir baldai yra naudojami kaip akcentai.

 Du patarimai, išdėstyti aukščiau, lyg ir atitinka minimalizmo idėją “Forma seka funkciją” – atrandame funkcijas ir suteikiame joms formas, paviršius, spalvas. Tačiau atitikimas šiuo atveju yra visiškai atsitiktinis. Savo atrastas funkcijas aprenkite – kokiais tik Jums patinka “dekoro rūbais”: daug detalių ar mažai, įmantrūs raštai ar jų nėra – spręskite patys: tai Jūsų originalumas ir dekoratyvumo veidas. Neslėpkite jo po baimės ir neryžtingumo skraistėmis – o jei blogai, o jei netinka..

Pastelinės ar ryškios spalvos, minkštų ar grubių faktūrų akcentai, brangūs ar pigūs aksesuarai – bendras interjero sukuriamas pojūtis turėtų būti – “patogu čia būti ir noriu čionai užeiti”. Stilius galėtų būti pavadintas – Patogizmas su Norizmo priemaišomis arba atvirkščiai, noriu ir patogu:)

Mėgaukitės formomis, spalvomis, medžiagų paviršiais, aksesuarų detalėmis. Interjero kūrimas, tai kaip skanaus patiekalo gaminimas, kažin kada vėl, gamindami “spalvotą namų kepsniuką”, galėsite paskanauti.

Tad duokite kelią savo vaizduotei!

Kaip tik ką iš jūros išplaukęs miegamasis.

 Gelsva prieblanda ir keletas šviesos šaltinių.

 Tikroviški medžiai ant sienos.. ir jei turėtumėte galimybę pažvelgti pro miegamojo langą, greičiausiai pamatytume tikrą vandenį už borto.

 Atvira vonios erdvė miegamojo kambario nišoje.

 Baltų lentelių lubos, po kuriomis tamsūs balkiai. Tokios pat tamsios spalvos langinės ir durys.

 Kur tikri augalai, kur tik piešiniai, tikrovė ir vizija keičia viena kitą miegamojo interjere.

 Didžiulis, plokščias televizorius, besisukiojantis ant strypo prie lovos kojūgalio.

 Salotinė sienutė, rausvas užtiesalas ir pagalvėlės ant lovos.

 Įneškime šiek tiek industrijos, metalinėmis konstrukcijomis miegamojo palubėje.

 

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt