Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Šiuolaikiniame interjere rankų darbas vėl tampa vertybe
2012-11-21 Šaltinis: Rasa Keliuotytė, LITEXPO atstovė spaudai

Šiemet parodoje „Jūsų namai“ vyraus vertybės, kurios vis labiau skverbiasi į mūsų modernų gyvenimą – rankų darbas, natūralių vietinių medžiagų naudojimas, kūryba, į kurią įsitraukia visa šeima. Visa tai jungiama su modernia buitimi ir šiuolaikiniais interjerais. Šios tendencijos atsispindės parodos dalyvių stenduose, Kūrybinių namų studijos zonoje, kur vyks edukaciniai renginiai, praktiniai užsiėmimai visai šeimai.


Šiuolaikiniame interjere rankų darbas vėl tampa vertybe

Pasak parodos projekto vadovės Lilijanos Dirsienės, nors parodoje vyraus moderniems namams skirtos priemonės, pirmą kartą tiek daug dėmesio susilauks unikalūs rankų darbo gaminiai: tekstilė, inkrustuota tapybos ant šilko elementais, kilimai, interjero detalės, puošmenos, net šachmatai iš marmuro .„Rankų darbas siejamas su kūryba, kuri gali suteikti daug džiaugsmo, į bendrą veiklą sujungti visus šeimos narius. Kūrybinis procesas skatina originaliau mąstyti, ieškoti naujų sprendimų, džiaugtis atradimais ir juos realizuoti savoj aplinkoj. Taip vėl šiuolaikiniuose namuose atsiranda pačių megztos, nertos, siūtos, drožtos ar kaip kitaip pasidarytos puošmenos, kalėdiniai žaisliukai, atvirukai, net šviestuvai. Jie ne tik „sušildo“ modernų, funkcionalų interjerą, bet sukelia daug teigiamų emocijų “, – sako L. Dirsienė.

Vieną iš didžiausių interjero stendų parodoje turėsianti bendrovė „Dubingiai“ lankytojus papildomai kvies į edukacinius seminarus, praktinius užsiėmimus. Bendrovės komercijos direktorė Rima Rūtalienė jų metu supažindins su rankų darbo kilimų gamybos ypatumais, pritaikymu šiuolaikiniuose interjeruose ir 2013 metų tendencijomis. Pasak R. Rūtalienės, ji didžiausią dėmesį šįkart skirs Nepale, Indijoje, Kinijoje gaminamiems kilimams, ten naudojamoms senoviškoms technikoms, spalvoms. „Dabar interjeruose vyrauja eklektika – jungiama sena ir nauja, rytietiški raštai su geometrinėm detalėm, moderniais tapybiniais elementais ir pan. Senosios rankų darbo kilimų spalvos taip pat nebetinka šiuolaikiniuose interjeruose, todėl naudojama senoviška jų gamybos technika, bet visiškai kitokios spalvos nei anksčiau“, – pasakoja R. Rūtalienė.

Kalbėdama apie kitų metų tendencijas, R. Rūtalienė sako, kad vyraus keletas pagrindinių. Pirma, tai etninių motyvų ir šiuolaikinio dizaino jungimas, antra, eklektika, kai jungiami keli visiškai skirtingi raštai, trečia, gėlėti kilimai – vintažinis stilius. „Kilimų struktūra taip pat bus atitinkama. Vyraus įvairūs spurgai, kilimuose atsiras mezginių imitacijos. Svarbu pabrėžti, kad turtingas ir sudėtingas kilimų dizainas neužgoš jų funkcionalumo. Jie bus praktiški ir lengvai prižiūrimi“, – teigia interjero specialistė.

Kita užsiėmimų tema – namų dekoravimas ir namų puošmenos Bendrovė JAUKU.lt ir savo stende, ir užsiėmimuose pademonstruos, kaip iš medžio, šieno, kartono, veltinio ir kitokių vietinių medžiagų galima pasigaminti kalėdinius žaisliukus, įvairias interjero detales. „Svarbu tai, kad tokie kūrybiniai užsiėmimai suburia visą šeimą, suartina visus šeimos narius“, – teigia JAUKU.lt padavimų vadybininkė Raimonda Papukaitė.

Bendrovė „Siuvimo stilius“ mokys siūti ir siuvinėti, demonstruos naujausias technologijas bei unikalius išradimus, įdiegtus siuvimo, siuvinėjimo bei mezgimo mašinose.

.“Dubingių“ interjero salono vadovė Irena Petrauskienė parodoje atkreips dėmesį į tai, jog namai prasideda ne kambaryje, o laiptinėje, kieme. „Supažindinsiu su įvairiomis gėlių lovelių idėjomis. Juk juos galima panaudoti ir žiemą. Ir nieko daug nereikia – galima naudoti vietines medžagas, kurios ne tik nieko ar beveik nieko nekainuoja, tačiau yra lengvai atsinaujinančios. Šias idėjas šeimos tikrai galės panaudoti Kalėdoms“, – sako I. Petrauskienė.

Šiuolaikinį interjerą pristatančioje parodos dalyje dalyvaus ne tik bendrovė „Dubingiai“ ar JAUKU.lt. Interjero puošmenas, detales, namų tekstilę pristatys namų dekoravimo salonas „Krispo“, interjero tekstilės salonas „Audrineta“, baldų ir interjero salonas „Sandu Comfort“, meno terapijos ir socializacijos institutas „Vyta“ bei kiti.

Bus pristatomi net rankų darbo šachmatai, įvairūs muzikos instrumentai.

Kita parodos dalis skirta virtuvei. Dalyvių stenduose čia bus demonstruojami funkcionalūs namų apyvokos reikmenys, priemonės, palengvinančios namų ruošą, indai, kavamalės, sulčiaspaudės ir kita smulki buitinė technika.

Iš viso parodoje dalyvaus 75 įmonės. Paroda „Jūsų namai“ vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO lapkričio 23-25 dienomis.
 

Rasa Keliuotytė
LITEXPO atstovė spaudai
Tel. (8 5) 2686821
r.keliuotyte@litexpo.lt

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt