Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Šilumos šaltiniai
2011-02-02 Šaltinis: alropa.lt

Techniniai ir ekonominiai šilumos siurblio rodikliai priklauso nuo šilumos šaltinio prigimties. Idealus šilumos šaltinis turi aukštą ir stabilią temperatūrą per visą šildymo sezoną ir yra prieinamas, nėra korozinis ar užterštas, turi pakankamus terminius - fizikinius rodiklius ir jo panaudojimas nereikalauja didelių investicijų.


Šilumos šaltiniai title=
Nuotr. alropa.lt

Dažniausiai prieinamumas yra pagrindinis faktorius nulemiantis šilumos šaltinio prioritetą. Aplinkos ir pašalinamas (vėdinimo) oras, gruntas ir gruntinis vanduo yra šilumos šaltiniai naudojami mažų šiluminių siurblių sistemose. Kiti šilumos šaltiniai, tokie kaip jūros ar upės vanduo, yra naudojami galingų šiluminių siurblių sistemose.

 

Vertikalus kolektorius

Dažniausiai naudojamas kai nėra daug žemės arba žemės savybės tokios, kad ekonomiškiau yra įrengti vertikalų nei horizontalų kolektorių. Vamzdžių pora su specialia U-formos apačia yra kanale. Gręžiniai yra užpildomi specialiu skiediniu, kad būtų užtikrintas geras kontaktas su žeme.


Horizontalus kolektorius

Yra įrengiamas ten, kur grunto savybės užtikrina ekonomišką kasinėjimą. Šis kolektorius naudojamas ten, kur yra pakankamai daug žemės, nes užima daugiau vietos nei kiti kolektoriai. Dažniausiai vagos yra 1,5 metro gylio su keliais vamzdžiais paklotais skirtinguose lygiuose. Dažniausiai reikia kelių šimtų metrų ilgio vagų, bet ten, kur grunto savybės tai leidžia šie kolektoriai yra pageidaujami.

 

Atviri kolektoriai

Dažniausiai vanduo pumpuojamas iš požeminio vandens šaltinio per geoterminį įrenginį ir po to išleidžiamas į drenažo sistemą ar tvenkinį. Geoterminis įrenginys paima šiluminę energiją iš vandens kaip ir uždaro kolektoriaus atveju. Išleisti vandenį atgal į šaltinį kartais galima, bet tuomet reikalaujama daugiau patikimumo.

 

Tvenkinio kolektorius

Dažniausiai įrengti yra labai ekonomiška. Jei ežeras ar tvenkinys yra bent 2,5 metrų gylio, tvenkinio kolektorius gali panaudoti vandenyje esančia šilumą. Susukti į spiralę vamzdžiai yra patalpinami vandenyje užimdami apie 2 m2. Vidutiniam namui reikės apie 275m vamzdžio. Šiam kolektoriaus tipui yra būdingos mažesnės instaliacijos kainos ir aukštas efektyvumas.

 

Šalinamas (vėdinimo) oras

Patogus šilumos šaltinis šiluminiams siurbliams gyvenamuosiuose ir komerciniuose pastatuose. Šiluminis siurblys paima šilumą iš pašalinamo oro ir juo atlieka vandens ir/arba patalpos šildymą. Reikalinga, kad tokia vėdinimo sistema dirbtų visą šildymo sezoną ar visus metus. Kai kurie šiluminių siurblių modeliai yra sukonstruoti taip, kad galėtų naudoti kartu šalinamą ir aplinkos orą. Dideliuose pastatuose šiluminiai siurbliai naudoja šalinamo oro sistemas kartu su oras­-oras rekuperacijos sistema.

Gruntinis vanduo

Pranašus tuo, kad jo temperatūra yra stabili: +4 - +10 °C. Įsisavinant šį šilumos šaltinį yra naudojamos uždaros ir atviros sistemos. Atvirose sistemose vanduo yra pakeliamas (pumpuojamas), atvėsinamas (paimama šiluma) ir gražinamas į kitą gręžinį arba paviršinius vandens telkinius. Projektuojant atviras sistemas turi būti išvengta problemų tokių kaip užšalimas, korozija ir užteršimas. Uždaros sistemos gali būti arba tiesioginio išsiplėtimo sistemos su požeminio šilumokaičio vamzdžiais kur garuoja darbo skystis arba su uždara sūrimo sistema. Dėl vidinio temperatūrų skirtumo, sistemos su uždaru sūrimo žiedu turi mažesnį našumą, tačiau yra paprasčiau eksploatuoti. Pagrindinis trūkumas gruntinio vandens šilumos siurblių yra investicijos skirtos šilumos šaltiniui eksploatuoti.

 

Iškilo klausimų? Užduokite klausimus mūsų žinovams statybos, įrengimo, interjero, ir aplinkos temomis: KLAUSK ŽINOVO

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt