Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Šildymo tyrime – nieko skandalingo?
2012-01-10 Šaltinis: Diena.lt

Sostinės savivaldybė šildymas ketina skelbti darbo grupės, kuri nagrinėjo šilumos suvartojimo augimą, išvadas. Nors ši darbo grupė tikina, kad tyrime skandalų nebus, šalies energetikos inspektoriai mano kitaip ir jau ieško prokurorų pagalbos.


Šildymo tyrime – nieko skandalingo?
Nuotr. Vytauto Liaudanskio

Kaltų nerado

Sostinės savivaldybė šiandien skelbs šilumos kainas nagrinėjusios darbo grupės išvadas. Darbo grupei vadovavęs Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius dienraščiui sakė, kad tyrimas neatskleidė nieko skandalingo.

„Nieko skandalingo. Viskas suvokiama sveiku protu. Tai tik sveikas protas, logika, fizika ir matematika“, – tvirtino vienas miesto vadovų.

Užsimenama, kad Vilniaus savivaldybės ekspertai nerado kaltų dėl gyventojų pečius užgriuvusių milžiniškų mokesčių už šildymą. Abejojama ir tuo, ar bus išsiaiškinta, dėl kokių priežasčių į neregėtas aukštumas šoktelėjo vilniečių šilumos suvartojimas. Esą visi vykstantys procesai logiškai paaiškinami.

„Dėl šildymo nėra kaltų, nes visur labai panaši padėtis. Nieko keista čia nėra. Reikia atskleisti dūmų uždangą nuo realybės, kurią reikia greitai keisti. Tai reikia daryti naudojantis visų pastangomis – Seimo, Vyriausybės, Energetikos ministerijos, Kainų ir energetikos kontrolės komisijos, ypač namų šilumos ūkį prižiūrinčių organizacijų jėgomis. Žinoma, ir savivaldybės, kuri mieste visą šią veiklą turi koordinuoti, kontroliuoti, informuoti visuomenę, – aptakiai “Vilniaus dienai„ aiškino R.Adomavičius ir pridūrė: – Šitoj didžiulėj bėdoj, kuri ištiko miesto gyventojus, reikia parodyti realią padėtį. Reikia padaryti viską, kad ta padėtis pasikeistų.“

Kreipėsi į prokuratūrą

Prieš savaitę pirmąsias savo tyrimo dėl šilumos suvartojimo išvadas paskelbė ir Energetikos inspekcija. Vakar ji kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdomos centralizuotą šilumą tiekiančios įmonės „Vilniaus energija“ sąskaitų už šildymą. Inspekcija įtaria, kad „Vilniaus energija“ galbūt pažeidė viešąjį interesą.

Generalinės prokuratūros prašoma pradėti tyrimą, ar nebuvo pažeistas viešasis interesas, ir nustatyti, ar nebuvo padaryta turtinė žala didelei daliai Vilniaus miesto šilumos vartotojų, kaip pranešė inspekcija.

Atsižvelgdama į atliekant tyrimą dėl padidėjusio šilumos suvartojimo Vilniaus mieste paaiškėjusias aplinkybes inspekcija taip pat kreipėsi į Konkurencijos tarybą, Kainų komisiją bei Vartotojų teisių apsaugos tarnybą ir prašė jas inicijuoti bei atlikti tyrimus.

Konkurencijos tarybos prašoma aiškintis, ar šilumos tiekėjas laikosi konkurencijos reikalavimų ir nepiktnaudžiauja dominuojančia padėtimi, taip pat ar šilumos ūkyje nėra apribojimo naujoms įmonėms ar privatiems asmenims veikti rinkoje. Kainų komisijos prašoma pradėti tyrimą dėl galimo licencijuojamos veiklos sąlygų pažeidimo.

Vartotojų teisių apsaugos tarnybai inspekcija pateikė savo tyrimo dėl padidėjusio šilumos suvartojimo Vilniaus mieste medžiagą su įtarimais dėl šilumos tiekėjo galbūt nesąžiningos komercinės veiklos.

Energetikos inspekcija yra paskelbusi, kad „Vilniaus energija“ pažeidė teisės aktus – bendrovė sąskaitose nurodė skolą už kurą, išrašė sąskaitas už ilgesnį laikotarpį, nei leidžia norminiai teisės aktai.

Rengia pasitarimus

Premjeras Andrius Kubilius inicijuoja pasitarimus ir ketina toliau aiškintis padėtį dėl „Vilniaus energijos“ veiklos.

„Mums tas klausimas labai svarbus, bet nenorėčiau dabar daugiau komentuoti – kaip tik artimiausiu metu rengiame papildomus pasitarimus, bandysime aiškintis, kokių veiksmų galėtų imtis atitinkamos žinybos, kad vartotojai jaustų, jog yra ginami nuo galbūt neteisėtų monopolininkų veiksmų“, – pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė A.Kubilius.

Jis teigė kol kas negalintis pasakyti, kokios žinybos galėtų imtis veiksmų.

„Turėtume dar padirbėti ties tomis ataskaitomis, kurios jau yra žinomos, ir papildomai pasiaiškinti įvairias kitas aplinkybes“, – kalbėjo premjeras.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt