Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Šildymo sezonas prasideda skolomis
2012-10-18 Šaltinis: ELTA

Prasidėjęs šildymo sezonas kelia nerimą šilumininkams. Juk šiluma ateina ir į kiekvieno namus, nors už praėjusį sezoną dar ne visi užsimokėję. Tarp jų - ir miestų savivaldybių įmonės, praneša LRT Televizijos naujienų laida "Šiandien".


Šildymo sezonas prasideda skolomis
Nuotr. Eriko Ovčarenko/15min.lt

Kai kurie panevėžiečiai sako skolų už šildymą bijantys kaip didžiausio uragano, todėl pirmiausiai sumokantys už būstą.

"Šiaip taip susimokame. Kaip skelbia per radiją, pensininkai pirmieji susimoka. Kiek jau turime, tiek, o paskui skursti", - teigė kalbintas vyresnio amžiaus panevėžietis.

Tačiau taip elgiasi ne visi. "Panevėžio energijai", aptarnaujančiai miestą ir septynis aplinkinius rajonus, šilumos vartotojai skolingi per 20 mln. litų, tarp jų gyventojai - per 12 mln. litų. Šilumininkai visokiais būdais stengiasi skolininkus prispausti. Jei susitarti nepavyksta, kreipiamasi į teismą, vėliau - į antstolius.

"Nesudarius skolos grąžinimo sutarties, jeigu vartotojas yra skolingas, jis praranda teisę gauti kompensaciją už šilumą ir karštą vandenį. Mes jau esame prisiteisę net 8,5 mln. litų, ir toliau jau turėtų dirbti antstoliai, antstolių kontoros. Mes, aišku, bendradarbiaujam su jais, bet nelabai sekasi prisiteistus 8,5 mln. litų išieškoti", - kalbėjo "Panevėžio energijos" Klientų aptarnavimo tarnybos viršininkas Vidmantas Žalkauskas.

Be gyventojų, vieni didžiausių skolininkų yra savivaldybėms priklausančios įmonės ir organizacijos, taip pat socialinio būsto gyventojai.

"Vasaros metu įsiskolinimai buvo labai padidėję. Matyt, tos organizacijos, gaunančios lėšas apmokėjimui už šilumą, panaudoja kitoms reikmėms ir mano, kad šilumos tiekimo įmonės gali palaukti", - kalbėjo Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas.

Panaši padėtis ir Kaune - nuo pernai spalio skola už šildymą padidėjo 11 mln. litų.

"Pastebėta tendencija, kad šildymo sezono metu vartotojai šiek tiek prisidaro skolų, bet jas sąžiningai stengiasi išmokėti. Tačiau pastebėta, kad tie skolininkai, kurie iš anksčiau turi skolų, tai jos velkasi ir toliau", - tvirtino "Kauno energijos" administracijos departamento direktorius Vytautas Macionis.

Per metus šilumos įmonės parduoda šilumos už 1 mlrd. 700 mln. litų, tarp jų gyventojams - apie 1 mlrd. 200 mln. litų. Tai sudaro 70 proc. visos parduodamos šilumos.

"Lietuva vienintelė Europos Sąjungos šalis, kuri moka už šildymą tik šildymo sezono metu. Visoje Europoje valstybės tuos mokėjimus išdėsto per ištisus metus ir tada tie mokėjimai šildymo sezono metu nebūna tokie skausmingi", - pastebi Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas V. Stasiūnas.

Skolos už šildymą Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose taip pat siekia nuo 10 iki 100 mln. litų.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt