Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Šiaudinių namų statyba
2010-11-05 Šaltinis: pabaltijonamai.lt

Šiaudinių namų statyba. Šiaudus kaip statybinę medžiagą žmonės naudojo jau nuo senų senovės. Tai yra patvari medžiaga, pasižyminti geromis termoizoliacinėmis savybėmis ir lankstumu.


Šiaudinių namų statyba title=
Nuotr. makingthishome.com

Tokie namai ypač populiarūs JAV (ten stovinčiam seniausiam namui – 105 metai), Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Danijoje, Baltarusijoje. Šiuo būdu pasaulyje yra pastatyta gamyklų, visuomeninių pastatų, mokyklų. Europoje šiaudinių namų statybos technologijos ėmė populiarėti nuo 1995 metų. Lietuvoje ši naujovė pasirodė neseniai, tačiau jau yra pastatytų namų pavyzdžių. Iš išorės jie gali niekuo nesiskirti nuo įprastinių namų. Skirtumą pajusime tik užėję į vidų – čia bus nepaprastai malonus mikroklimatas.


Šiaudiniai namai – dažniausiai karkasinės statybos statiniai, pastatyti naudojant natūralias, ekologiškas medžiagas – presuotus šiaudų ryšulius, molį ir medį. Šiaudų briketai naudojami ne tik sienoms, bet ir stogams, perdangoms, pertvaroms apšiltinti. Namai iš išorės tinkuojami tik natūraliu, „kvėpuojančiu“ tinku.

Statybos būdai

Paprasčiausias ir pigiausias – tinkamas mažiems namams statyti (ilgiausia siena 6 metrai). Šiuo atveju presuoti šiaudai laikomi statybinės konstrukcijos pagrindu. Juos kaip plytas sudėjus vieną ant kito ir sutvirtinus specialiomis medinėmis jungtimis, pastatomos namo sienos ir laikančiosios konstrukcijos.

 

Statant aukštesnius namus, karkasas gaminamas iš tvirtų medžiagų – medžio ir metalo, o šiaudų ryšuliais užpildomos ertmės. Taip pat gali būti paruošiami skydiniai blokai, o šiaudai naudojami kaip šiltinamoji medžiaga. Šis būdas brangesnis nei pirmasis.


Privalumai

  1. Presuoti šiaudai ypač gerai sulaiko šilumą, taigi namo apšiltinimas nereikalauja didelių investicijų. Statant ir įrengiant šiaudinį namą, galima sutaupyti 10–20 proc. lėšų, kurių reiktų statant namą tradiciniais būdais.
  2. Jau yra įrodyta, kad namai iš presuotų šiaudų ryšulių atsparūs stipriems iki 215 km/h vėjams.
  3. Sienos, padengtos 25–75 mm gipso ar molio tinku, daug atsparesnės ugniai nei medinės sienos. Tinkuota šiaudų siena Vokietijoje pagal degumą sertifikuota F-90 ir priskiriama mūrinei sienai, t. y. yra visiškai nedegi.
  4. Šiaudų briketai puikiai sugeria išorinius garsus, tad nereikia papildomų garso izoliacinių medžiagų.
  5. Geras mikroklimatas ir ekologiškai švari medžiaga teigiamai veikia namo šeimininkų sveikatą.
  6. Mažiau teršiama aplinka, nes šiaudai sunaudojami, o ne sudeginami.
  7. Pasirinkę šiaudinį namą, turėsime tokį pat ekologišką namą kaip ir medinį, tačiau bus ne tik mažiau išlaidų statybai, bet ir išsaugosime medžius, kurie taip greitai neatsinaujina kaip šiaudai.
  8. Šiaudinius statinius galima pastatyti įvairių formų – net apvalių. Jie gali būt tiek modernūs, tiek įprastinių formų.


Trūkumai
Negalima statyti lyjant lietui, nes drėgni šiaudai vėliau gali pradėti pelyti ir name nebebūtų taip šilta. To galima išvengti pirmiau pasistačius namo stogą arba organizuojant namo statybą žingsniais, apsisaugant nuo atmosferos poveikio naudojant plėveles, uždangas.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt