Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Šią vasarą lietuviai už elektrą mokėjo mažiausiai per pastaruosius 5 metus
2015-10-20 Šaltinis: TV3.lt

Kiekvienas metų laikas turi savo liūto dalį išlaidoms būstui. Bendrovės „Viena sąskaita“ analitikai teigia, kad vasarą didžiausią pinigų sumą vartotojai paprastai skiria elektros energijos išlaidoms padengti. Vidutiniškai vienas namų ūkis praėjusią vasarą elektros sąskaitoms apmokėti skyrė po 13 eurų per mėnesį ir tai buvo mažiausia suma per pastarojo penkmečio vasaros laiką.


Šią vasarą lietuviai už elektrą mokėjo mažiausiai per pastaruosius 5 metus
Nuotr. peppee.deviantart.com

„Praėjusią liepą, pirmą kartą po atominės elektrinės uždarymo, vienas namų ūkis apmokėti elektros sąskaitai išleido vidutiniškai 12,94 eurų. Tai yra mažiausia suma per pastaruosius 5 metus ir tai sietina su pingančia elektros energija“, - sako bendrovės „Viena sąskaita“ vadovas Vytenis Ziberkas.

Sąskaitos už elektrą sumažėjo vidutiniškai 2 eurais

Šią vasarą bendrosios vidutinės išlaidos elektros energijai per pastarąjį penkmetį sumažėjo 2 eurais. Palyginus didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų išlaidas elektrai tarpusavyje galima pastebėti, kad visuose miestuose elektra sudaro nuo 17,3 iki 19,8 proc. visų išlaidų, skirtų būsto išlaikymui.

„Didžiausia išlaidų elektrai dalis tenka pajūrio gyventojams – beveik penktadalis – tačiau lyginant pinigine išraiška, daugiausiai moka vilniečiai. Tokia situacija susidaro dėl to, kad sostinėje ir visos kitos išlaidos yra didesnės. Tuo tarpu elektrai mažiausiai išleidžia kauniečiai“, – teigia V. Ziberkas.

Kauniečiai elektrai šią vasarą išleido 12,29 euro, mažiausiai už elektrą moka ir šiauliečiai – tik keliasdešimt centų daugiau. Šiauliuose už elektrą buvo mokama vidutiniškai 12,77 euro. Ši vasara buvo ypatinga dar ir tuo, kad birželis buvo gerokai vėsesnis nei kiti mėnesiai. Todėl Lietuvos didžiųjų miestų gyventojai galėjo neskubėti atostogauti – lyginant Kauną, Vilnių, Šiaulius ir Klaipėdą pastebima tendencija, kad visuose miestuose išlaidos elektrai mažiausios buvo liepos mėnesį.

„Peršasi išvada, kad visų miestų gyventojai daugiausia atostogavo liepą. Tik tiek, kad šiauliečiai į darbus grįžo jau rugpjūtį, jų išlaidos elektrai grįžo į gegužės lygį, o kituose miestuose dar nesiekė ir birželio lygio“, - teigia V. Ziberkas.

Didžiausias elektros suvartojimas išlieka žiemą

Metų bėgyje gyventojai daugiausiai (apie 20 proc.) išlaidų elektrai skiria rudens mėnesiais - ypač rugsėjį ir spalį. Anot V. Ziberko, tai gali būti susiję su elektros energijos naudojimu būsto šildymui, kol tamsiais vakarais dar neįjungtas centrinis šildymas. Tačiau didžiausiais elektros suvartojimas būna žiemos mėnesiais, ypač sausį, kai vidutinės išlaidos elektrai išauga iki 19 eurų vienam namų ūkiui. Tai – net 5-7 eurais daugiau nei liepą, kai išlaidos elektrai tesiekia 12-13 eurų.

„Žymus elektros suvartojimo didėjimas stebimas rugsėjo-spalio mėnesiais, kai išlaidos elektrai padidėja. Tai sietina ne tik su vėstančiu oru, bet ir su ilgėjančiais vakarais. Šiuo atveju koreliacija gana ryški, tačiau vasarą oro temperatūrai kylant virš komforto lygio (20-25℃), žmonės nelinkę įsijungti kondicionierių ir elektros naudoti daugiau. Nors liepą temperatūra dažnai buvo virš 30℃, tačiau elektros buvo sunaudota netgi už mažesnę sumą nei birželį”, - pastebi V. Ziberkas.

Tendencijos: išlaidos elektrai nežymiai didės


Per pastaruosius dvejus metus vasaros išlaidos elektrai sumažėjo beveik 15 proc. tai yra – 1.90 euro. 2013 m. elektros kaina buvo stipriai išaugusi dėl pasikeitusių tarifų, o nuo praėjusių metų vasaros gyventojų išlaidos elektrai sumažėjo 1,19 euro. Per pastaruosius metus išlaidas elektrai labiausiai sumažino Vilniaus gyventojai (12,1 proc.), mažiausiai išlaidos pakito Kaune (10 proc.).

„Bendra ilgalaikė tendencija - labai nežymus išlaidų elektros energijai augimas. Nors namų ūkiuose elektrinių prietaisų kasmet daugėja, tačiau jie yra energetiškai efektyvesni ir bendros vidutinės išlaidos ilgame laikotarpyje beveik nesikeičia“, - sako V. Ziberkas.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt