Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Sėkmingai renovacijai – būtinas visų grandžių suinteresuotumas ir bendradarbiavimas
2013-04-25 Šaltinis: Ernestas Ramonas, SKC - ryšiai su visuomene

Nenumaldomai artėjant statybų sezonui, daugelio žmonių dėmesys krypsta į renovaciją, po kurios pastatai turėtų tapti ne tik ekonomiškesni, tačiau ir komfortiškesni juose gyvenantiems žmonėms. Įvairių sričių statybų ekspertai pastebi, jog šie metai labai svarbūs ir gali tapti lemtingais, siekiant išjudinti pastatų modernizaciją. 


Sėkmingai renovacijai – būtinas visų grandžių suinteresuotumas ir bendradarbiavimas

Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų (Būsto rūmai) prezidentas Juozas Antanaitis teigia, kad šiuo metu didelė atsakomybė gula ant valdžios pečių, nes žmonės yra patikėję, jog naujas renovacijos modelis veiks, o pastatų modernizacija sparčiai pajudės iš mirties taško.

„Labai tikiuosi ir nuoširdžiai linkiu, kad naujasis renovacijos modelis veiktų ir įgautų tinkamą pagreitį, nes antrą kartą tokio žmonių pasitikėjimo kredito galime ir nesulaukti. Nors viešoje erdvėje plačiai kalbama apie penkis šimtus renovuotinų namų, tačiau manau, kad ir penkiasdešimt kokybiškai renovuotų pastatų leistų visiems pastatų modernizacijos skeptikams ir šio proceso nauda abejojantiems žmonėms susimąstyti“, – teigia J. Antanaitis.

Kitą vertus, Būsto rūmų prezidentas pasigenda glaudesnio valdžios, visuomenės bei ekspertų bendradarbiavimo. „Kai kas nors vykstą už uždarų durų, visuomenei kyla įtarimų ir įvairių klausimų. Kas ten tokio slapto, jog negali matyti visuomenė bei ekspertai? Sutinku, kad pradiniame etape, kai ruošiama tik pati modelio idėja gali dalyvauti tik siauras žmonių ratas, tačiau vėliau kai prasideda įgyvendinimas – be ekspertų neišsiversime“, – pabrėžia J. Antanaitis bei priduria, kad norint, jog renovacija vyktų sklandžiai, joje dalyvauti turi būti suinteresuotos visos grandys: nuo valdžios ir visuomenės atstovų iki projektuotojų, inžinierių bei statybinių medžiagų gamintojų ir tiekėjų.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto vyresnysis mokslo darbuotojas ir mokslų daktaras Česlovas Ignatavičius pritaria išsakytai pozicijai. Jo nuomone, specialistų įtraukimas yra būtinas, nes jie gali ne tik patarti, tačiau ir pasiūlyti naujausius ir efektyviausius sprendimus. „Esame atlikę daugybę bandymų, tad ne tik žinome pastatų eksploatacijos problemas, tačiau turime minčių ir efektyvių pasiūlymų kaip jas spręsti. Pavyzdžiui, visai neseniai atlikti tyrimai atskleidė, kad tinkamai pasirinkus šiltinimo medžiagas galima gauti patikimas ir nebrangias pastatų šiltinimo sistemas, o taupant pinigus jų liktų ir kitiems būtiniems daugiabučių namų modernizavimo veiksmams“, – pastebi mokslininkas.

Tad jau rytoj, balandžio 26 d., nuo 14 val., Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančioje tradicinėje statybos ir remonto parodoje „Resta 2013“, statybų ekspertai bursis diskusijai su visuomene bei valdžios atstovais, kurioje aptars: svarbiausius daugiabučių pastatų modernizacijos klausimus, pagrindines politines bei technologines renovacijos problemas ir iššūkius, apžvelgs naujausius tyrimus, o taip pat kalbės apie realias naujo modelio įgyvendinimo galimybes.


Ekspertų diskusiją inicijuoja Polistireninio putplasčio asociacija, bendradarbiaudama su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga, Lietuvos projektavimo įmonių asociacija bei Respublikiniais būsto valdymo ir priežiūros rūmais. 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt