Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Savarankiškas kanalizacijos valymas – laikinas dalykas
2015-03-20 Šaltinis: UAB “Interneto Reklamos Biuras”

Kiek amžių žmonija egzistuoja, tiek laiko yra sprendžiamos kanalizacijos problemos. Tiesa, kiekvienu laikmečiu tai buvo vadinama vis kitokiu pavadinimu, visiškai skirtingai atrodė pats atliekų šalinimo procesas, tačiau visais laikais to reikėjo.


Savarankiškas kanalizacijos valymas – laikinas dalykas title=

Ne kitaip bus ir ateityje, nes žmogaus organizmas taip jau surėdytas, kad būtina sistemingai šalinti tai, kas jam jau nebenaudinga.

Tikėtina, jog modernėjant technologijoms ir spartėjant moksliniams atradimams, kanalizacijos valymas taps vis paprastesniu, lengvesniu, vis mažiau problemų žmonėms keliančiu procesu, tačiau kaip veiksmas visuomet išliks būtinu.

XXI amžiuje kanalizacijos valymas priklauso nuo to, kokioje aplinkoje žmogus gyvena. Vienaip tai atliekama gyvenant privačiuose, individualiuose namuose, kitaip – vienkiemiuose, o štai daugiabučių namų gyventojai apskritai su tuo turi mažai problemų, jei lyginti su anksčiau išvardintais.

Kad ir kaip keičiasi kanalizacijos valymo specifika, vis labiau ji tampa paprastesne ir keliančia menkus rūpesčius, tačiau mūsų tautiečių savimonė dar nėra pasiekusi tokį lygį, kad suvoktų tokio šalinimo būdo prasmę.

Filosofiniu aspektu šios temos tikrai nereikia gvildenti, tačiau ekologiniu tai daryti būtina kuo dažniau. Mat gyvenantieji nuosavuose namuose ar sodų bendrijose vis dar dažnai nuotekas nukreipia į namus supančią gamtą, taip ją gausiai ne tręšdami (o yra taip manančių), o teršdami. Juk dažnai tokiose apylinkėse naudojamas šulinio vanduo, į kurį ir atiteka nors, atrodo, ir tikrai toli esančių buitinių nuotekų „šaltinėliai“.

Nors ir gamtos apsaugos inspektoriai stengiasi prižiūrėti šią sritį, tačiau patikrinti kiekvieno kiemo tiesiog neįmanoma. Todėl Lietuvos gyventojai įsigudrina savo kieme, žemėje, įsirengti nuotekų surinkimo duobę be dugno, ko iš viršaus akivaizdžiai neįmanoma pamatyti.

Tuomet visa kanalizacija, atitekanti vamzdžiais į duobę, tiesiog pasklinda po aplinkinį gruntą. O juk čia atiteka ir gausus cheminių medžiagų srautas: nuriebalintojų atliekos išplovus indus, skalbimo miltelių po skalbimo, itin pavojingų gyviems organizmams, kurių gausu žemėje, buitinių cheminių ploviklių ir kt. Taip, patys nesigilindami į problemą, teršiame savo žemę, nuodijame save ir aplinkinius, skatiname vis didėjantį mirtinų ligų skaičių ir t.t.

Pradėti švarinti save ir savo aplinką reikėtų kiekvienam nuo savęs ir vis labiau skatinti ekologišką gyvenimo būdą ne tik dėl tų, kurie yra šiuo metu žemėje, bet ir dėl būsimų ateities kartų. Juk cheminės medžiagos žemės grunte išlieka ištisus metus, taip nuodydamos jame augančias daržoves ar žemėje ropojančius vabalėlius.

Iki kieme esančios nuotekų surinkimo talpos (kokia ji bebūtų), visos nuotekos atiteka vamzdžiais. Pastarieji nuosavų namų gyventojams sukelia tikrai nemažai rūpesčių. Negalima sakyti, kad kanalizacijos valymo neprireikia daugiabučių namų gyventojams, kurie turi bendrą nuotekų šalinimo sistemą.

Čia lygiai taip pat viskas teka vamzdžiais, tačiau, skirtingai nuo nuosavų namų gyventojų, sunku prognozuoti dešimčio kaimynų galimybes juos užkemšant. Kanalizacijos valymas būtent ir yra dažniausia paslauga, ko prireikia daugiabučio gyventojams.

Ypatingai nemalonius rūpesčius tenka išgyvent žemutinių aukštų gyventojams, kai, užsikimšus vamzdžiams, visoks itin nepatrauklus ir nekvapnus turinys ima veržtis vamzdžiais ne tolyn, o atgal.

Jei vanduo nenuteka iš kriauklės ar klozeto, jei jis užsistovi arba sunkiai, lėtai susigeria, tuomet galima įtarti, kad užsikimšo vamzdžiai ir reikalingas kanalizacijos valymas. Kiekvienas šeimininkas gali pasirūpinti buitine chemija ar kokiais įrankiais pabandyti tai atkimšti, tačiau dažnai pastangos būna bevaisės arba labai laikinos.

Kad kuo ilgesnį laiką ši sistema veiktų be priekaištų, reikėtų pasitelkti kanalizacijos valymo paslaugas teikiančių darbuotojų pagalbą, kurie turi specialią įrangą.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt