Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Sausas kilimų valymas prieš valymą garais
2012-04-18 Šaltinis: Darykpats.lt

Sausas kilimų valymas prieš valymą garais. Jei jūsų grindys yra išklotos kilimais, tiek sausas valymas, tiek valymas garais yra veiksmingiau nei siurbimas dulkių siurbliu. Bet gali būti sudėtinga pasirinkti, kuris valymo būdas yra veiksmingesnis, kadangi kiekvienas iš jų turi privalumų ir trūkumų.


Sausas kilimų valymas prieš valymą garais title=
Nuotr. prlog.org

Kas yra sausas valymas?

Šis procesas apima cheminių medžiagų, putų arba miltelių pavidalu, naudojimą, kurios yra įtrinamos specialiu šepetėliu arba tiesiog leidžiama įsigerti į kilimą. Valymo-dezinfekavimo priemonėms leidžiama įsigerti į kilimą prieš pašalinant jas kartu su dėmėmis. Milteliai yra visiškai sausi, o putos yra 90 procentų sausos ir yra vadinamos sausomis putomis.

Kas yra valymas garais?


Valymas garais yra alternatyvus valymo būdas, kurio metu yra naudojami drėgni garai, kurie įsiskverbia į kilimus ir audinius. Paprastai yra naudojama speciali įranga, vadinama garų generatoriais.

Sausas kilimų valymas — už


Sauso kilimų valymo technika turi daugybę privalumų. Pirmiausia, valoma sritis nebus persisunkusi vandeniu, o tai reiškia, kad iškart po kilimo valymo bus galima ant jo vaikščioti. Antra, tokiu būdu galima išvalyti didesnį kilimo plotą per trumpą laiko tarpą, nedidelėmis pastangomis.

Dėmės išvalomos lengvai ir praktiškai, kadangi sausas kilimų valymas nereikalauja didelio kiekio vandens, išvengsite pelėsio ar kitokios ilgalaikės žalos.

Sausas kilimų valymas —prieš

Neigiamas sauso kilimų valymo aspektas yra cheminių medžiagų naudojimas. Tai gali brangiau kainuoti nei tradicinis valymas garais. Be to, kilimo pluošte gali likti cheminių valymo priemonių nuosėdų, kurios gali turėti neigiamą poviekį gyvūnams ir žmonėms, kurie serga plaučių ligomis, tokiomis, kaip pavyzdžiui astma.

Sausas kilimų valymas taip pat reikalauja specialios įrangos, kuri ištraukia chemines medžiagas. Jei valymo įranga nėra pakankamai galinga ar netinkamai veikia, kilimo pluošte gali likti putų ar miltelių nuosėdų. Ir pagaliau, cheminis valymo procesas nėra pakankamai efektyvus, kadangi valymo-dezinfekavimo priemonės negali prasiskverbti per visus audinius.

Valymas garais — už

Valymas garais yra nebrangus kilimų valymo būdas. Įrangą galima įsigyti už nedidelę kainą, arba išsinuomoti. Kadangi šiam procesui reikalingas tik vanduo, toks valymo būdas yra labai ekonomiškas. Valymui garais reikalinga jėga, kad vanduo, paprastai garų pavidalu, įsiskverbtų tiesiai į audinius ir ištrauktų dėmes.

Valymas garais — prieš

Viso kilimo valymas garais gali būti sunkus darbas ir užtrukti daug laiko. Be to, bus reikalingas didelis vandens kiekis ir vieta, kurią valėte, dar ilgą laiką bus šlapia. Greičiausiai kurį ant kilimo negalėsite vaikščioti. Įsigėręs vanduo gali padaryti ilgalaikės žalos ir tinkamai neišdžiovintas kilimas gali imti skleisti pelėsio kvapą.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt