Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Saulės energija ir parama gyventojams
2019-03-15 Šaltinis: UAB GEDARTA

Iškastinis kuras pramonėje vis dar dominuoja. Anglis (39%) ir dujos (23%) yra daugiausiai naudojama žaliava elektros energijos gamyboje, o tokie skaičiai verčia sunerimti. „ Mes deginsim ir sudeginsim viską, ką turim. Anglį, dujas ir visa kita, bet poreikis auga keleriopai, dėl to, kad Kinija ir Indija auga, o jie irgi nori gyventi kaip europiečiai.“ – sako įmonės „Solet Technics“ pardavimų direktorius Tomas Ridikas. Anot eksperto žmonės turėtų atsigręžti į saulės energiją, nes tai - mūsų ateitis. 


Saulės energija ir parama gyventojams title=

Yra nusistovėjęs mitas, kad Lietuvoje nėra pakankamai saulės, kad būtų galima gaminti pakankamai elektros. Tai - netiesa, kadangi saulėtomis dienomis pagaminta perteklinė energija keliauja į ESO saugyklą, o kai saulės mums nebeužtenka, mes paprasčiausiai susigrąžiname savo pagamintą energiją, kuri bus tris kartus pigesnė, nei įprasta elektros kaina.

 

Taigi, saulės energetikos sritis turi begalę potencialo tiek dabar, tiek ateityje. Šį potencialą bandoma atskleisti suteikiant paramą gyventojams pasistačiusiems saulės jėgaines.

ES parama saulės elektrinėms

Europos Sąjunga aktyviai prisideda prie ekologijos ir kasmet skiria didžiules kompensacijas gyventojams, kurie diegiasi atsinaujinančius energijos šaltinius. Kiekviena valstybė gauna skirtingas sumas, o Lietuva šiemet surinko rekordinį biudžetą. Kaip yra gaunami pinigai? Parduodant taršos leidimus. Kiekviena šalis turi CO2 kvotą, kurios yra parduodamos kitoms šalims ir už tai yra gaunami pinigai. Tokiu būdu aplinkos apsaugos fondas renka lėšas, kurias gali panaudoti tik atsinaujinantiems energijos šaltiniams. 2019 buvo surinktas apie 80 mln. eurų biudžetas, kuris bus panaudotas atsinaujinančių energijos šaltinių plėtrai, bei subsidijoms išmokėti.


Aplinkos projektų valdymo agentūra planuoja skelbti kvietimus, kurių metu gyventojai galės gauti paramą, o pirmasis kvietimas planuojamas jau 2019 metų gegužės mėnesį.

Kam gali būti skirta parama?

Viešosios paskirties pastatams bus skirta apie 9,5 mln., eurų ir 80% subsidiją ( darželiai, mokyklos, ligoninės ir t.t.). Todėl jei paprastai saulės elektrinė atsiperka per 10 metų, su šia subsidija viskas atsipirks kur kas greičiau, per 3-4 metus, o idealiu atveju ir per kelerius metus.
Fiziniams asmenims 16 mln., eurų. Juos Aplinkos projektų valdymo agentūra tikisi išdalinti per 5 metus (kitaip fiziškai nespės). 2018 metais buvo 3,5 mln., parama kuri buvo akimirksniu išnaudota. Už 1 kW galingumo saulės jėgainę fiziniams asmenims bus skirta 323 eurų kompensacija. Fiziniai asmenys šiuo metu gali statytis iki 10 kW galingumo saulės elektrinę, o nuo rudens galės statytis iki 30 kW galingumo jėgaines.
Daugiabučių namų bendrijoms ir bendruomenėms 10,4 mln., eurų ir 30 % subsidija.
Įmonėms, kurios užsiima gamyba ir pagamina ne mažiau kaip 80 % savo produkcijos, gali užsidėti saulės elektrinę ir gauti 80 % kompensaciją.

Reikalavimai

• Fizinis asmuo, nuosavybės teise valdantis gyvenamosios paskirties vieno arba dviejų
butų namą arba sodo namą, ir žemės sklypą, jei elektrinė bus įrengiama ant žemės;
• Pastatas ir žemė privalo būti įregistruoti registrų centre.
• Įranga turi būti nauja (nenaudota) ir atitikti įrangai keliamus ES standartus.
• Saulės moduliams turi būti suteikta 10 m. produkto garantija ir 25 m. 80 proc.
• efektyvumo garantija;
• Inverteriui turi būti suteikta 5 m. produkto garantija.
• Sąskaitos ir apmokėjimai gali būti išrašyti nuo 2019 metų sausio 1 dienos. Sąskaitos išrašytos ankščiau į paramą nepretenduos.
• Verslo plotas veikiantis name ar bute bus eliminuojamas, o kvadratūra perskaičiuojama jau be verslo ploto.
• 5 metus be Aplinkos projektų valdymo agentūros rašytinio sutikimo negali perleisti, parduoti, įkeisti ar kitokiu būdu suvaržyti teisę į elektrinę.
• Taip pat per pirmus 5 metus negalima elektros energijos parduoti komercinei veiklai.

Ateities vizija

Elektros gamyba iš atsinaujinančių energijos šaltinių šiuo metu pasaulyje sudaro tik 5 %, todėl bus siekiama šį procentą užauginti.
Nacionalinė energetikos nepriklausomybės strategija yra iki 2020 metų pasiekti jog atsinaujinantys energetikos šaltiniai sudarytų ne mažiau 30 % ( 34,000 vartotojų, o šiuo metu yra apie 2000) visos pagaminamos energijos. Iki 2030 metų tikslas 45 %, o iki 2050 metų net 80 % visos pagaminamos energijos. Tikslai yra ambicingi ir sveikintini, todėl yra kur padirbėti.
Taip pat planuojama jog 2030 metais energetikos srityje trūks per 600 tūkstančių darbuotojų, todėl nereikėtų užmiršti šios potencialios darbo srities.Saulės elektrinės – neišvengiama


„ Reikia keisti savo mąstymą dėl to, kad tai yra neišvengiama. “ – sako T. Ridikas. Anot T. Ridiko, žmonės dažnai klausia ar apsimoka statytis saulės jėgaines? Bet klausimas turėtų būti kitoks - ar galiu tai sau leisti, o jei negaliu, tai kada galėsiu? Gyvenime daug dalykų neapsimoka, kaip pavyzdžiui šiukšlių rūšiavimas, ar brangesnių produktų naudojimas. Žmonės turėtų pakeisti mąstymą ir galvoti ne tik apie nauda sau, ir tik tuo metu, o ir naudą kitiems. Saulės jėgainės yra ilgaamžiškos, o garantijos suteikiamos dešimtmečiais, todėl reikėtų nepamiršti šios alternatyvos.

 

Taip pat saulės energija gali būti lengvai suderinama su namo inžinerinėmis sistemomis tokiomis kaip rekuperatorius ar šilumos siurblys. Šias inovacijas teikia įmonės „Gedarta“ ir „Solet Technics“ veikiančios bendradarbiavimo principu. „Gedarta“ įmonės specialistai dirba pardavimų ir saulės modulių montavimo srityje, o „Solet Technics“ užsiima gamyba. Bendradarbiaudamos šios įmonės padeda nesunkiai pastatams pasiekti A+ energinę klasę. Taigi, jeigu turite atliekamų lėšų ir nežinote kur jas investuoti, saulės elektrinės yra būtent tai, kas gali ateityje duoti didelę grąžą, bei kurti gražesnį Pasaulį ateities kartoms.

 Sekite mus ir Facebook: www.facebook.com/gedarta/
Daugiau informacijos: www.gedarta.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt