Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Sąskaitos už šildymą - nuo 30 iki kelių šimtų litų
2011-01-14 Šaltinis: diena.lt

30 litų – tiek nedaug mokėti už būsto šildymą norėtų visi vilniečiai. Kai kuriems tokia laimė nusišypsojo. Tačiau yra ir tokių, kuriems tenka pakloti ir keliolika kartų didesnes sumas.


Sąskaitos už šildymą - nuo 30 iki kelių šimtų litų
Nuotr. nnb.lt

Skirtumas – milžiniškas
Vieni sostinės gyventojai, gavę sąskaitas už šildymą, iš džiaugsmo trina rankomis, kitiems lieka graužtis nagus ir sukti galvą, kaip reikės išgyventi. Kaip ir kasmet, skirtumas tarp mažiausiai ir daugiausiai už būsto šildymą mokančių vilniečių – milžiniškas.

Šis skirtumas netrukus dar labiau padidės, nes sąskaitos už gruodį, kurias gyventojai greitai ras savo pašto dėžutėse, bus gerokai didesnės. Labiausiai jos padidės kiaurų, prastos kokybės daugiabučių gyventojams.

Vienuose daugiabučiuose apšildyti 60 kv. m ploto butą kainuoja vos kelias dešimtis litų, kituose – daugiau kaip 400 litų.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, mažiausiai už šildymą šią žiemą moka Pašilaičių mikrorajone esančios Pavilnionių gatvės daugiabučių gyventojai. Čia stovinčiuose naujos statybos namuose įsikūrusiems vilniečiams 60 kv. m būsto šildymas lapkritį vidutiniškai kainavo vos 31,17 lito. Dar juokingesnes sąskaitas šių daugiabučių gyventojai gavo už būsto šildymą spalį – vidutiniškai 3,75 lito.

"Mokam mažai ir labai džiaugiamės. Gyvenimas dabar ir taip nelengvas, bent sąskaitos už šildymą kišenės baisiai netuština", – į ilgas kalbas nesileido prie vieno iš Pavilnionių gatvės daugiabučių sutiktas vilnietis.

Visa pensija – mokesčiams

Kur kas liūdnesnėmis akimis į neigiamą temperatūrą rodančius termometrų stulpelius žvelgia Trakų Vokėje esančių J.Tiškevičiaus ir E.Andrė gatvių gyventojai. Jie už būsto šildymą šią žiemą moka daugiausia visame Vilniuje.

60 kv. m buto šildymas senuose Trakų Vokės daugiabučiuose lapkritį vidutiniškai kainavo 439,38 lito, spalį – 364,45 lito. Čia gyvenantys vilniečiai supranta, kad jų problemas galėtų išspręsti būstų renovacija, tačiau teigia, kad pinigų tam neturi.

"Praėjusį mėnesį gauta sąskaita buvo daugiau nei 400 litų. Kaip jaučiamės tiek mokėdami? O kaip čia jausies... Sveikatos neturiu, esu pensininkė, gaunu 700 litų. Kaip nori, taip gyvenk. Jeigu už gruodį reikės mokėti kokius 500 litų, tai man liks tik 200 litų, o dar ir kiti mokesčiai yra. Neįsivaizduoju, kaip reikės išgyventi", – liūdnai dienraščiui kalbėjo Trakų Vokėje gyvenanti Genė Bakšienė.

Paklausus, ar ji negalvoja apie būsto renovaciją, moters veidas tapo dar rūškanesnis: "Nieko negalvoju, man 81-i. Gal jau ir užteks."

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt