Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Rūsys sode: ką reikia žinoti
2013-08-12 Šaltinis: Sodininkyste.lt

Toli gražu ne visada mes turime galimybę savo miesto butuose tinkamai saugoti dar nuo vasaros užkonservuotas sodo gėrybes. Vietos daugiabučio sandėliuke arba balkone paprasčiausiai gali neužtekti arba iš viso jos nebūti.


Rūsys sode: ką reikia žinoti title=
Nuotr. go2africa.com

Kita vertus, garaže, kartu su chemikalais, mazutu ir benzinu laikyti uogienes ir darže užaugintus bei marinuotus skanius agurkėlius taip pat nemalonu. Taigi, jeigu jūsų sodo sklype stovi vasarnamis, įsirenkite tinkamą rūsį ten.

Konservuotoms sodo gėrybėms laikyti reikia žemesnės temperatūros, tačiau ne žemesnės kaip 0° C. Savo ruožtu, rūsys arba pusrūsis yra po žeme, kur oro temperatūra visada yra aukštesnė už nulinę, ir tuo pačiu pakankamai vėsi, kad būtų tinkama saugoti konservuotus produktus.

Rūsys gali būti įrengtas pasirinktoje sodo sklypo vietoje arba tiesiog po namu. Atitinkamai ir įėjimas į rūsį gali būti iš lauko arba iš namo. Antruoju atveju galima rasti net keletą akivaizdžių privalumų: pirma, tokiu rūsiu naudotis gerokai patogiau, antra, jūsų atsargos bus patikimai apsaugotos nuo svetimų akių. Tačiau jei sodo namas jau pastatytas, ir rūsiu laiku nebuvo pasirūpinta, tokiu atveju bus paprasčiau įrengti atskirą rūsį.

Tam, kad rūsyje būtų galima sutalpinti kiek galima daugiau konservuotų sodo gėrybių, geriausia iš anksto pasirūpinti specialiais stelažais, kurie galėtų išlaikyti įvairų produktų svorį, nerūdytų, o taip pat būtų galima keisti lentynų aukštį ir kiekį.

Tačiau prieš pradedant rinkti stelažą, reikia atkreipti dėmesį į rūsio grindų dangą, ir apskritai atsižvelgti ar yra grindys, ar ne. Jei rūsyje grindų nėra, apkrautas sodo gėrybėmis stelažas gali įsmukti gilyn į žemę, be to, netolygiai, dėl ko stelažo konstrukcijos gali išlinkti. Tokiu atveju rūsio žemę geriau išbetonuoti arba tiesiog padaryti betoninę pakylą po stelažu. Likusią rūsio žemę galima užpilti smėliu, smulkiu žvirgždu, skalda ir pan.

Sodo rūsyje galima laikyti ne tik konservuotas sodo ir daržo gėrybes, bet ir auginti pievagrybius. Saulės šviesa į rūsį patenka gana retai. Rūsyje įrengti apšvietimą nėra sudėtinga – tai gali būti paprasta kaitrinė lempa, o štai jos išjungiklis būtinai turi būti įrengtas rūsio išorėje. Reikia prisiminti, kad rūsyje arba pusrūsyje būtinai turi būti įrengta gera ventiliacija. Ir galiausiai nepamirškite rūsio duryse įtaisyti gerą spyną, ypač jei įėjimas į rūsį yra iš lauko pusės.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt