Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Renovacijos darbų patikra: gyventojų skundai nepagrįsti
2015-09-21 Šaltinis: BETA

Šiuo metu pagal pasirašytas rangos darbų sutartis visoje Lietuvoje iš viso atnaujinimo darbai vyksta prie 1261 daugiabučio namo. Kartais pasitaiko skundų dėl atliekamų darbų kokybės, techninių sprendimų, administratorių vykdomos veiklos. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) kartu su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) operatyviai reaguoja į kiekvieną gaunamą skundą. Šįkart tarp pat sureaguota į gyventojų skundą dėl Žirmūnų g. 86 namo, esančio Vilniuje, ir penktadienį suorganizuota patikra.


Renovacijos darbų patikra: gyventojų skundai nepagrįsti
Nuotr. beta.lt

Naujienų portale 15min.lt paskelbtoje publikacijoje „Gyventojų skundai dėl įsibėgėjusios renovacijos: medžiagos ne tos, dalis darbų pamiršta“ rašoma, kad, atsižvelgdami į savo poreikius ir nesilaikydami investicijų plano ir techninio projekto, statybininkai koreguoja darbų planus. Tačiau reikia akcentuoti, kad statybininkai visus projektavo darbus atlieka tik pagal užsakovo parengtą specifikaciją. Normatyvinių statybos dokumentų nustatyta tvarka parengtus techninius dokumentus rangovas visada suderina su užsakovu.

Buvo atkreiptas dėmesys, kad darbų metu naudojamas ne tas tinkas, tačiau, mūsų specialistų nuomone, renovuojant daugiabučio namo fasadą naudojamas silikono gipsinis tinkas labai gerai praleidžia vandens garus, puikiai sukimba su pagrindu, yra patvarus ir atsparus atmosferos poveikiui bei nešvarumams. Todėl ši priemonė puikiai tinka modernizuojamo namo fasadui sutvarkyti.

Atnaujinamo namo projekte numatytas balkonų ir lodžijų įstiklinimas, įskaitant balkonų ar lodžijų konstrukcijų sustiprinimą. Atliekant renovaciją, buvo išmontuotos ir išardytos aštuonios balkonų atitvarinės konstrukcijos. Specialistai patikrino, kad atitvarų būklė yra labai gera, o metalas nepažeistas korozijos. Dėl šios priežasties, taupant gyventojų lėšas, nuspręsta likusius balkonų aitvarus palikti, o numatytus apdailos ir šiltinimo darbus atlikti taip, kaip ir numatyta projekte.

Būsto savininkai teigia, kad neva nebus pakeistos balkonų bei koridorių durys, tačiau visos projekte numatytos senos bendrojo naudojimo durys bus pakeistos naujomis ir sandariomis. Siekiant riboti gaisro plitimą ir pavojingus gaisro veiksnius, namo gyventojams gaisro atveju bus užtikrintas saugus išėjimas iš namo.

Renovuojamo namo gyventojas taip pat išreiškė abejones ir dėl netinkamų ventilių naudojimo. Kiekviename bute prie radiatorių montuojami didelio pralaidumo dviejų eigų kokybiški, atitinkantys visus reikalavimus, termostatiniai ventiliai, skirti vienvamzdei sistemai su termostatinėmis galvutėmis. Šių ventilių temperatūros nustatymo dydis yra apribotas gamykliškai ir siekia nuo 16 iki 22 laipsnių. Patikros metu specialistai užtikrino, kad prie renovuojamo Žirmūnų g. 86 namo naudojamos tik sertifikuotos ir kokybiškos medžiagos, todėl gyventojų skundai lieka nepagrįsti.

Atkreiptinas dėmesys, kad gyventojai visada gali kreiptis į administratorių, šiuo atveju į VšĮ „Atnaujinkime miestą“. BETA teigimu, Žirmūnų g. 86 namą administruojanti VšĮ „Atnaujinkime miestą“ yra visada pasiruošusi padėti spręsti iškilusias problemas bei suteiks visą reikiamą informaciją daugiabučių namų gyventojams.

Svarbu akcentuoti, kad renovuojamo namo administratorius visuomet privalo informuoti gyventojus apie vykdomus statybos darbus, derinti su savininkais visus būsimus projekto pakeitimus. Taip pat administratorius organizuoja ir įgyvendina projektavimo ir statybos rangos darbų pirkimus, kontroliuoja statybos techninę priežiūrą, koordinuoja investicijų projektui įgyvendinti skirtų lėšų apskaitą bei kitus klausimus, susijusius su rnovacija.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt