Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Renkamės tinkus namui
2014-06-30 Šaltinis: UAB Arbon

Kodėl mes rekomenduojame statyboje plačiai naudoti multifunkcinius čekų gamintojo Satsys Technology A. S. tinkus?


Renkamės tinkus namui title=

Universalūs, ekologiški tinkai po prekiniais ženklais ThermoUm, ThermoUm Xtra ir ThermoSan priskiriami prie kapiliariai aktyvių medžiagų bei jau dešimtmetį sėkmingai naudojami statybose visoje Europos Sąjungoje, siekiant pastatuose ir konstrukcijose panaikinti perteklinį drėgmės kiekį, o tuo pačiu dar ir papildomai juos apšiltinti.

 

Vienas iš daugelio šių tinko mišinių privalumų yra tas, kad dėka savo kapiliariai aktyvios struktūros, juos galima naudoti pastatų interjere bei siekiant visapusiškai nusausinti pačius pastatus viduje ir iš lauko.

Teisingai dirbantis klojinys įtakoja oro praeinamumui per statybines sienų konstrukcijas (difuzija), o tai vyksta tiesiogiai per tinko klojinio poras, tuo pačiu tai padeda nuolat šalinti nepageidaujamą drėgmę.
Vandens pašalinimo varikliu, iš fasadų, yra šių tinkų porose iš vieno pusės esanti kapiliarinė jėga, o iš kitos pusės - vakuuminio įsiurbimo jėga, atsirandanti dėl išorinio oro srauto („Bernulio“ dėsnis).

Dėka labai tankios tinkų mikrokapiliarinės struktūros, minėtieji tinkai nuo pat pirmo kontakto su paviršiais labai aktyviai siurbia drėgmę į save (iš vidinės pusės), tuo pat metu ją transportuoja per savo ypatingai porėtą struktūrą ir greitai išgarina ją į aplinką.

Minėtieji tinkai papildomai pasižymi ypatingai dideliu drėgmę išgarinančiu aktyviuoju plotu, daug kartų viršinančiu įprastą išgarinamąjį plotą. Dėl šios priežasties ir įvyksta daug kartų spartesnis drėgmės pašalinimas iš fasado paviršių ar konstrukcijų. Tai gi, būtų galima konstatuoti, kad minėtieji tinkai ne tik savo termoizoliaciniu sluoksniu pagerina pastatų šilumines savybes, bet ir atstato technines pastatų savybes, jau net nekalbant apie ilgalaikę naudą pastatų eksploatacijoje ir jų priežiūroje.

Siekiant pagerinti pastatų ir jų konstrukcijų terminį pasipriešinimą, yra vertinamas dar vienas kriterijus, tai drėgmės santykis tarp drėgmės garų kiekio sienų konstrukcijoje bei susikondensavusio vandens kiekio. Tai svarbu žinoti dėl pačių pastatų priežiūros, kur jau galimai įvyko kritinio drėgmės kiekio pastatų konstrukcijose peržengimas, dar pastatų statymo metu, vėlesnėje jų eksploatacijoje ar dėl kitų pašalinių priežasčių.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į pastatus, kuriems buvo atlikta „kosmetologinė“ intervencija, tokia kaip apšiltinimas (ETICS - External Thermal Insulation Composite Systems), kadangi čia atsiranda pastovaus vandens kondensavimosi tikimybė. Tik visa tai įvertinus bus tinkamai sprendžiamas pastatų priežiūros klausimas dėl tolimesnės eksploatacijos. Tam rekomenduojami tinko mišiniai ThermoUm, ThermoUM Xtra arba ThermoSan.

Istorinę vertę turintiems pastatams specialistai rekomenduoja tinko mišinius ThermoSan, kurie savo sudėtimi artimiausi dar senovėje naudotoms medžiagoms bei pripažinti visoje Europos Sąjungoje.

Dar norėtųsi išskirti keletą universalių (inovacinių) minėtųjų tinkų savybių, kurios iš esmės skiriasi nuo tradicinių (klasikinių) tinko mišinių.

Pavyzdžiui Satsys Technology A. S. tinkų poringumas 65-75% ir yra ženkliai aukštesnis už analogus, nekalbant apie optimalų porų dydį ir išsidėstymą sukietėjusioje masėje. Dar viena unikali šių tinkų savybė – dinaminis lankstumo modulis, kuris siekia apie 1 Gpa. Dėl to Satsys Technology A. S. tinkai yra apie 10-15 kartų plastiškesni už įprastinius kalkinius, gipsinius ar cementinius tinkus. Dėl šios priežasties beveik nėra tikimybės, kad jie sutrūkinės eksploatavimo metu. Dėl aukšto savo pH (virš 10) šie tinkai ant savo paviršiaus neleidžia atsirasti grybeliui, pelėsiui ar kitokioms floros atmainoms bei mikroorganizmams, tačiau visiškai nekenksmingi aplinkai, yra ekologiški.

Charakteringas minėtų tinkų bruožas yra greitas jų brendimas (pvz. sukietėjimas norint dažyti jau po 48 val.), esant normalioms atmosferos sąlygoms. Po 48 valandų, nuo tinkavimo darbų pabaigos, Satsys Technology A. S. tinko mišiniai jau pilnai funkcionuoja savarankiškai ir, be jau anksčiau išvardintų jų išskirtinių savybių, saugo pastatus nuo įvairių fizikinių, cheminių ar atmosferinių veiksnių, juos sanuoja, papildo geromis termoizoliacinėmis savybėmis.

Papildomos informacijos apie technines Satsys Technology A. S. tinkų savybes galima rasti techniniuose medžiagos lapuose, internetiniame puslapyje www.arbonsystem.com arba užklausiant tiesiogiai pas gamintoją - Satsys Technology A. S. (Čekija).

Inž. Pavel Michálka, Satsys technology A.S.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt