Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Rekordiškai aktyvi NT rinka demonstruoja burbulo požymius
2015-07-22 Šaltinis: Karolis Birgilas / Ekonomika.lt

Kol būstus turintys gyventojai atostogauja – ieškantiems naujų namų birželį prasidėjo karštligė. Ekspertai pastebi, kad birželis kelių metų retrospektyvoje išsiskiria ne tik rekordiniais pardavimų skaičiais, bet ir kreipimųsi į banką skaičiumi. Vis dėlto, ne visi tuo patenkinti.


Rekordiškai aktyvi NT rinka demonstruoja burbulo požymius
Nuotr. miestai.net

Skaičiuojama, kad šiandien Vilniuje yra siūloma 4000 butų. Pasak Lietuvos nekilnojamojo turto plėtotojų asociacijos direktoriaus Mindaugo Statulevičiaus, birželio rezultatai nustebino daugelį. „Metų pradžioje mažai kas tikėjosi, kad bus pasiekti tokie rezultatai. Neišsipildė euro lūkesčiai, kad kainos turėtų kilti. Perkantys būstą investicijai susilaikė nuo ilgalaikių sprendimų ir dabar keičia savo veiksmus“, - pastebi jis.

Bijo griežtėjančių taisyklių

Galima spėti, kad suaktyvėjęs gyventojų susidomėjimas būstu gali atsirasti dėl lapkritį įsigaliosiančių Lietuvos banko atsakingo skolinimosi taisyklių, kurios turi griežtėti. M. Satulevičiaus, teigimu gyventojai dažnai nuvertina savo galimybes skolintis, todėl artėjant griežtėjančioms taisyklėms skuba priimti lemiama sprendimą.

Tuo tarpu nekilnojamojo turto bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis pastebi, kad žmonės ne tik skaičiuoja, bet tampa optimistiškesni.

„Reikia asmeniškai padėkoti visiems Lietuvos banko tarybos nariams, kad taip supurtė rinką. Žmonės nustojo bijoti agresijos iš Rytų ir manome, kad nebus karo bei galima gyventi“, - teigia jis.

Nauji žaidėjai nebūtinai džiugina


Vis dėlto jis pastebi, kad padidėjusią pasiūlą lėmė spartus naujų plėtotojų padaugėjimas, tačiau tai nebūtinai yra gera žinia, mat tiek projektų rinkoje dar nėra buvę. Jis baiminasi, kad pakankamai daug investuotojų kelia susirūpinimą kaip naujos kompanijos susitvarkys su tokia situacija.

„Rinka tapo gyvesnė ir įdomesnė. Matome daug naujų veidų ir seni žaidėjai labai stipirai pralaimi, mat jų yra tik trečdalis. Vien Vilniuje yra 70 projektų, kuriuose aktyviai parduoda butus. Ir ten pasiūla siekia 3000 butų. Tai rodo, kad yra didelis noras investuoti į NT ir čia didžiausią naudą turės vartotojai“, - pabrėžia A. Avulis, argumentuodamas tuo, kad prieš 18 mėnesių pasiūla siekė tik 2000 būtų rinkoje.

Jo teigimu, kainos yra stabilios, tagi burbulo scenrijaus nereikia tikėtis.

„Metų pabaigoje pasiūla augo, bet pardavimai buvo vangūs. Investutojai neturi galimybių didinti kainas. Šiandien daugiau parduodama prestižiniame ir brangesniame segmente“, - svarsto A. Avulis.

Manau, kad. Labai gerai pamenu 2006 metus, kai labai sparčiai augo pasiūla ir daugelis kompanijų nesuvaldė projektų, buvo pastatyta prastos kokybės būstų, o daugelis kompanijų žlugo.

Paskolų nesirenka

Tuo tarpu paskolas imančio gyventojo portretas išlieka toks pat, nors žmonės šiandien skolinasi bene mažiausiai visoje Europos Sąjungoje.


„Klientai daug nesikeičia – 25 metų žmogus, turintis šeimą ir aukštąjį išsilavinimą. Tik apie trečdalis būsto sandoriai yra vykdomi skolinantis bankuose, kiti tai daro savo lėšomis. Akivaizdu, kad žmonės turi pinigų. Jau daugiau skolinamasi atsakingai ir žmonės vis mažesnę pajamų dalį skiria paskolos mokėjimui“, - pasakoja banko „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė.

Kreditų bendrovės „Creditinfo“ generalinio direktoriaus Andriaus Bogdanavičiaus teigimu, antras ketvirtis buvo rekordinis ir bankų užklausos išaugo beveik penktadaliu.

„Birželį tokių duomenų nematėm nuo 2009 metų. Vis dažniau kreipiasi jauni asmenys. Jie neturi ilgos kreditų istorijos, tačiau jau yra pirkę prekes lizingu, taigi ateina pasiruošę“ – sako jis.

Vis dėlto, anot A. Bogdanavičiaus, žmonės pernelyg nesirenka bankų, kuriuose ims paskolą, tačiau daro klaidą, mat taip ilguoju laikotarpiu gali sutaupyti tūkstančius eurų.

„Į bankus ateina geri ar pakankamai geri klientai, bet juos riboja pajamų ir kredito santykis. Yra turėję reikalų su bankais. Didžiojoje dalyje žmonės kreipiasi tik į vieną finansų įstaigas ir nebando lyginti sąlygų. Kitose šalyse kainas vertina daug aktyviau“, - pasakoja jis, sakydamas, kad galima sutaupyti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų.
 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt