Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Rąstinio namo stogo negarantinė priežiūra
2018-03-08 Šaltinis: UAB DANSTEMOS STATYBA

Esant namui su rąstiniais frontonais, stogo konstrukcija įrengiama taikant slenkančių gegnių sistemą, t. y. gegnės prie sienų turi būti tvirtinamos paslankiomis jungtimis. 


Rąstinio namo stogo negarantinė priežiūra title=

To pasekoje, vykstant rąstinių frontonų sėdimui gegnės lengvai prisitaiko prie vykstančių pasikeitimų, dėl frontonų sėdimo keičiasi viršutinis stogo kampas. Jis truputi padidėja, dėl to gegnės turi pasislinkti į išorę, kitaip jos stums lauko atramines sienas ir jas deformuos. Ši sistema leidžia rąstams taisyklingai susėsti, nepažeidžiant stogo konstrukcijos. Reikia atminti, kad esant susikertantiems stogams, dažniausiai neįmanoma sumontuoti slenkančias gegnes.

 

Tokiu atveju pasirinkite ne rąstinių frontonų konstrukciją. Rąstines sienas montuokite tik iki gegnių atsirėmimo į sienas lygio, o atsiradusiose erdvėse sumontuokite karkasines konstrukcijas, taip išvengsite daugelio potencialių grėsmių namui sėdant.

 Su šia slenkančių gegnių sistema ir rąstų sėdimu susiję periodiniai stogo priežiūros darbai:

1 Kamino apskardinimo reguliavimo darbai.

2 Pakalimo dailylenčių priežiūros montavimo darbai.

3 Lietaus sistemos reguliavimo darbai.

Apskardinant kaminą rąstiniame name reikia atkreipti dėmesį, kad namo sienos susėda, o kaminas lieka stabilus, t.y nekintamo aukščio. Todėl meistrai turi sumontuoti apskardinimą taip , kad apatinio"sijono" izoliacinės medžiagos (skardos lankstiniai ar izoliacionė juosta Wakaflex tipo) ir plokštumų apskardinimas prasislinktų vienas kito atžvilgiu ir nebūtų sujungti tarpūsavyje. Namas susėda priklausomai nuo jo aukščio ir rąstų tipo (džiovinti, nedžiovinti, frezuoti, rankų darbo) nuo 4 iki 14 cm, todėl ir prsislenkančios jungtys tūri būti parinktos atsižvelgiant į planuojamą sėdimo dydį.

 Taikant slenkančių gegnių sistemą, po namo susėdimo gegnės pasislenka į įšorę, priklausomai nuo namo dydžio, gegnių ilgio, stogo nuolydžio iki 10-12 cm. Todėl darant pakalimus reikia paruošti daugiau dailylenčių, kad būtų galima vėliau užsandarinti atsiradusį plyšį palei sieną. Papraščiausias būdas - tai paprašyti, kad meistrai prie paskutinės (prie sienos) pakalimo dailylentės prisuktų dar vieną dailylentę, kurią namui susėdus būtų galima tiesiog pačiam atsukti ir sumontuoti iš naujo, uždengiant atsiradusį plyšį.

Montuojant lietaus sistemą, vėlgi reikia atkreipti dėmesį į tai, kad sienos pažemėja ir gegnės pasislenka į įšorę. Geriausia būtų sumontuoti galutinai tik latakus ir piltuvus, o lietvamzdžius ir alkūnes galutinai sumontuoti tik namui susėdus. Vis dėlto pirkite iškart visą lietaus sistemą, kad vėliau nesiskirtų atskirų detalių atspalviai. Tik vertikalius ir nuožulnius lietvamzdžius netvirtinkite „kietai", kad jie galėtų pasislinkti namui sėdant. Ir nuožulnų letvamzdį palikite ilgesnį, kad pasislinkus gegnėms į įšorę, jo ilgio užtektų galutiniam montavimui.

 
Dar keletas patarimų:


-stogo šlaitai turi maksimaliai apsaugoti rąstines sienas nuo kritulių. Stogo šlaito išsikišimo nuo sienos santykis su sienos aukščiu turi būti ne mažesnis kaip 1:7.


-tam, kad atlikus visus sienojų montavimo darbus rąstinės sienos gautų apkrovą ir galėtų tolygiai sėsti, per protingai trumpą laiką (2-6 savaitės) turi būti montuojamos stogo konstrukcijos ir dengiama stogo danga.


-rąstinių namų stogų dangos priklausomai nuo sienos rąstų storio turi būti parenkamos pagal projektinius skaičiavimus. Kuo storesni sienos rąstai, tuo didesnė turi būti statinė sienų apkrova. Geriausiai tinka sunkios stogo dangos. Sunkiomis stogo dangomis laikomi čerpių, nendrių, akmens ar žemių dangų stogai.

 

Danstema.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt