Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Rąstiniai namai. Privalumai ir trūkumai
2011-01-20 Šaltinis: euroarvila.lt

Svajojate apie naują būstą? Norite pasistatyti jaukų, modernų, šiltą, bet nelabai brangų namą?Jūs tada privalote pamąstyti apie  rąstinius namus, juk viskas, kas nauja, dažnai būna seniai užmiršta sena. Mūsų nepaprastai aktyvus, tiesiog inertiškas gyvenimas ir patiriami stresai vis dažniau priverčia atsigręžti į protėvių laikus, kalbėti apie ilgaamžius senolius, gyvenusius po šimtą metų ir nesiskundusius astmomis ir alergijomis.


Rąstiniai namai. Privalumai ir trūkumai title=
Nuotr. dornob.com

Daugelyje Europos šalių, ypač Skandinavijos šalyse, statoma 80 – 90% medinių gyvenamųjų namų. Šiuo metu Norvegijoje statomi nauji mediniai vaikų darželiai. Vakarų Europoje rąstinis namas reiškia prestižą, ekologiją, sveiką gyvenimo būdą ir laikomas solidžiu, ekonomišku ir patikimu statiniu. Kai kuriose šalyse netgi suteikiamos valstybinės lengvatos imantiems paskolas rąstinių, medinių namų statybai.


Vakariečiai vis labiau dairosi į Lietuvoje renčiamus rąstinius namus, nes vertina lietuvių dailidžių kokybę ir sąlyginai žemesnius medienos bei darbo įkainius. Vokiečiai, danai, prancūzai linkę statyti iš profiliuoto mašininio apdirbimo rąstų, norvegai labiausiai vertina rankinio apdirbimo rąstų namus.


Mediena – ekologiškai švari gamtinė statybinė medžiaga, neturinti jokio neigiamo poveikio žmogaus organizmui. Priešingai. Nustatyta, kad šilta natūralios pušinės ar eglinės medienos spalva teigiamai veikia žmogaus psichinę būklę, ramina nervų sistemą ir sukuria palankias sąlygas pilnaverčiam poilsiui. Elektrostatinės medžio savybės užtikrina, kad patalpoje niekad nesikaupia statinė elektra ir kambariuose nejuda dulkės, sukeliančios alerginius negalavimus. Gyventi rąstiniame name galima ne tik vasarą, rąstinis gali būti ne tik nedidelis namelis, pirtelė sode ar paežerėje, labiau tinkamas poilsiui, su minimaliomis komunikacijomis ir patogumais?


Rąstinio namo statyba

Rąstinį namą galima pilnai įrengti kaip ir plytinį ar blokinį, su gerais langais ir durimis, ilgaamže stogo danga, modernia apdaila, santechnika, apšildymo įrengimais ir visais privalumais. Rąstinio namo statyba ir priežiūra tik iš pirmo žvilgsnio ir pirmų išgirstų skaičių atrodo labai brangi. Medinio namo statyba nėra brangesnė už mūrinio statybą. Be to – spartesnė statyba, taigi ir darbo sąnaudos sąlyginai mažesnės.


Statant rąstinį namą nebūtini sunkūs, kapitaliniai pamatai

Rąstiniame name jums nereikės daugybės “nematomų” išlaidų sienų apšiltinimui, vidaus ir išorės sienų apdailai – jos gali būti tiesiog medinės ar rąstinės. Bijote, kad taip bus šalta žiemą? Jei mediena gerai paruošta, išdžiovinta, jos masyvo užteks ir aršiam šaltukui nugalėti. 20 – 26 cm skersmens rąsto siena turi svarbią savybę – mažą šilumos apykaitą ir saugo šilumą taip pat, kaip 1,2 m storio plytų siena. Medinės sienos sukaupia šilumą ir tolygiai paskirsto visoje patalpoje. Rąstiniai namai greitai įšyla ir lėtai atvėsta.

 

Rąstinio namo vėdinimo sistemos
Rąstiniuose namuose nereikia įrenginėti brangios vėdinimo, kondicionavimo sistemos. Namas “kvėpuoja” ir natūraliai ventiliuojasi per sienas. Tokiame būste neteks patirti nemalonaus sausumo pojūčio, kaip atsitinka mūriniuose namuose ir butuose šildymo sezono metu. Nepajusite ir drėgmės pertekliaus lietinguoju metų laiku. Mediena name palaiko puikų drėgmės balansą. Jei drėgmės padaugėja, mediena dalį jos sugeria. Sausėjant patalpai, drėgmė grąžinama atgal.

 

Igaamžiskumas
Tinkamai prižiūrimas rąstinis namas tarnaus 150 ar 200 metų, o jo remontas labiau panašus į eilinį apsitvarkymą, nei paniką sukeliantį diskomfortą dėl gramdymų, tapetų plėšymų, gausybės šiukšlių, dulkių, dažų ir pan. Natūralu, kad rąstus veikia saulės spinduliai, lietus, temperatūrų kaita. Todėl bent kas 2-3 metus juos reikia padegti papildomu dažų sluoksniu. Vidinės sienos remonto pareikalaus labai negreit – galbūt po 10-12 metų.


Džiugu, kad į statybų kultūrą grįžta tradicinių gamtinių medžiagų naudojimas. Paprastas pušies rąstas, patekęs į patyrusių dailidžių rankas, atskleidžia visas nepakartojamas savybes. Norint teisingai suręsti namą reikia ne tik naudoti kokybiškas medžiagas, bet ir turėti gerus įgūdžius, kurie buvo suformuoti mūsų senolių ir perduoti iš kartos į kartą.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt