Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus
2011-05-23 Šaltinis: Žurnalas "Super namai", UAB "Ekoklima"

Planuojant pastato klimato sistemą nėra stebuklingų sprendimų. Kažin ar atrasime naujų pigių iškastinių resursų, todėl žvelgdami į ateitį neturime kitos išeities, kaip tik optimaliai panaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, kurie yra nemokami. Lietuvoje vienas labiausiai prieinamų atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energija. Efektyviai jį naudojant, racionaliai šildytis galime jau dabar.


Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus title=
Nuotr. Ekoklima, UAB

Šilumos siurblys ir saulės kolektorius

Švedų kompanija NIBE Energy Systems – lyderis, sukaupęs didžiulę patirtį gaminant bei diegiant tokias kompleksiškai veikiančias šildymo sistemas. Mūsų, šios kompanijos atstovų Lietuvoje, tikslas – kiek įmanoma racionaliau naudoti šilumos siurblių technologijas. Šilumos siurblys – įrenginys, kuris pats energijos negamina, jis tik perneša įvairaus pavidalo saulės energiją, kuri patenka į gruntą jam šylant tiesioginių saulės spindulių dėka, iš vienos vietos į kitą, todėl racionaliai suplanavus daugybę priemonių šilumos siurblys gali pagaminti 10kWh šilumos energijos, sunaudodamas tik 1kWh elektros energijos.


NIBE Energy Systems saulės kolektorius šildo ne tik vandenį, bet ir namus, naudodamas saulės energiją: kai saulės kolektoriaus galingumo nepakanka, įsijungia šilumos siurblys, kuris perneša trūkstamą energiją iš gręžinio ar horizontalaus kolektoriaus. Šiltuoju metų laiku vėsinant patalpas, perteklinę šilumą galima pernešti į geoterminį gręžinį, kuris įrengiamas kaip šilumos šaltinis, tuo būdu užkonservuojant šilumos energiją žiemai. Vėdinant patalpas šiluma iš išmetamo lauk oro sugrąžinama į gręžinį ar lauko kolektorių unikaliu įrenginiu NIBE FLM, kuriame ji akumuliuojama šaltajam metų periodui.


Tą pačią sistemą galima papildyti įrenginiu, kuris paima energiją iš ištraukiamo iš patalpų oro ir perneša ją į gręžinį ar kolektorių. Tai ypač efektyvi sistema, nes šiluma išsaugoma ištisus metus nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros. Toks įrenginys gali pernešti į kolektorių iki 1,5kW šilumos energijos nepriklausomai nuo to, veikia tuo metu šilumos siurblys ar ne. O atgal šiluma paimama atsiradus poreikiui. Per metus susidaro pastebimas sutaupytos energijos kiekis.


Vėsinimo būtinybė

Praėjusią vasarą pajutome, kad bendri klimato pokyčiai ir mūsų šalyje sąlygoja labai aukštą oro temperatūrą vasarą – karštis išsilaiko mėnesį ir net ilgiau. Norėdami užtikrinti optimalų patalpų klimatą neapsieisime ir be vėsinimo. Šilumos siurbliai gali vykdyti tiek pasyvaus, tiek aktyvaus šaldymo funkciją. Vėsinant pasyviuoju būdu nereikalingos jokios šalčio mašinos – patalpa vėsinama tik cirkuliuojant vėsiam geoterminio gręžinio skysčiui šildymo ar vėsinimo sistemomis. Taip ne tik pastebimai mažinami vėsinimo kaštai, bet ir perteklinė šilumos energija pernešama į gręžinį, kur išsaugoma iki šaltojo metų laiko.


Tobuli šilumos siurbliai

Visos šios NIBE Energy Systems sistemos sukurtos pritaikius naujausius technologijų laimėjimus. Jos veikia visiškai automatiškai pagal programą, kuri nustatoma atsižvelgiant į lauko ir patalpų temperatūrą. Nereikia vartyti instrukcijos, nes visą informaciją spalvotame monitoriuje vartotojui pateikia pats šilumos siurblys lietuvių kalba. Įdiegę tokias sistemas galime tikėtis tikrai efektyvaus ir pigaus šildymo – tai komfortas, pasiekiamas efektyviausiais metodais naudojant saulės energiją.


Pagal ES direktyvą 2010/31/ES jau 2018 metais visi visuomeniniai pastatai, o nuo 2020 metų ir visi privatūs pastatai turės būti statomi taip, kad jų energinės sąnaudos būtų artimos nuliui. Todėl šilumos siurbliai ir jų teikiamos galimybės bus pagrindinė technologija užtikrinant klimatą pastatuose. Apie ateities perspektyvas būtų racionalu galvoti jau dabar.


 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt