Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Pusę Vilniaus daugiabučių būtina renovuoti
2013-08-01 Šaltinis: 15min.lt

Vilniuje yra apie 6600 daugiabučių. Per 3 tūkst. jų reikia renovuoti, teigiama Vilniaus miesto savivaldybės ir bendrovės „Vilniaus energija“ pastatų faktinio šilumos suvartojimo analizėje. „Analizė parodė, kad daugiau nei 3 tūkstančiai daugiabučių patenka į blogos, labai blogos ir ypatingai blogos būklės kategorijas – tai reiškia, kad norint sumažinti sąskaitas už šildymą, daugiabučius būtina renovuoti.


Pusę Vilniaus daugiabučių būtina renovuoti
Nuotr. chinadaily.com.cn

Šis interaktyvus žemėlapis yra puikus įrankis palyginti, kiek faktiškai šilumos suvartojo namas per skirtingus šildymo sezonus, palyginti su analogiško projekto tipo pastatų vartojimu ar su kaimynystėje esančiais daugiabučiais bei susipažinti su pateiktomis rekomendacijomis.

Aš tikiuosi, kad vilniečiams bus naudingas lietuviškas pavydas, žinoma, gerąja prasme, kad jie pradės domėtis, kodėl mano kaimynas kitame name moka mažiau? Taip pat tai puikus įrankis kontroliuoti namo administratorius ir šilumos punkto prižiūrėtojus. Netgi pirkdami naują butą gyventojai gali prisijungti ir pasižiūrėti, kokia yra to namo būklė, kuriame ketina įsikurti“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

„Tikimės, kad laisvai pasiekiami vizualūs duomenys leis žmonėms lengviau apsispręsti ir ryžtis senų namų renovacijai. Taip elgtis racionalu: užkirstas kelias šilumos švaistymui mažina sąskaitas už šildymą“, – sakė Energetikos ir termoinžinerijos mokslų daktaras ir šio projekto autorius Romanas Savickas.

Analizė yra pateikiama Vilniaus miesto savivaldybės interaktyviame žemėlapyje, pažymėjus varnele, kad būtų rodomas „faktinis energijos suvartojimas gyvenamuosiuose pastatuose“. Žemėlapis galima rasti Vilniaus miesto savivaldybės svetainėje.

Žemėlapyje pateikiami 4799 šilumos punktai pagal faktinį energijos suvartojimą gyvenamajame pastate ir pagal tai kokiai klasei daugiabutis priklauso. Iš viso yra 15 faktinio energijos suvartojimo klasių, kurios žemėlapyje yra sugrupuotos į 6 kategorijas pagal skirtingas spalvas: gera, vidutinė, bloga, labai bloga, ypatingai bloga ir renovuoti namai.

Iš visų pateikiamų šilumos punktų į klasę gera patenka 349 (iš jų renovuoti – 93), vidutinė – 1104, bloga – 2715, labai bloga – 512, ypatingai bloga – 119 daugiabučių.
Gyventojai savo daugiabutį gali susirasti pagal adresą. Pasirinkus pastatą, pateikiama informacija, kuriai klasei pagal faktinį šilumos suvartojimą priklausė 2011-2012 ir 2012-1013 metų šildymo sezonais, namo statybos metai, namo tipas, namo prižiūrėtojas, ir kokių priemonių Vilniaus miesto savivaldybė rekomenduoja imtis.

Gyventojai taip pat netrukus galės rašyti užklausą dėl papildomų duomenų ar esamų išaiškinimo elektroniniu paštu.
Į blogos, labai blogos ir ypatingai blogos kategorijas patenkančių daugiabučių gyventojams Vilniaus miesto savivaldybė rekomenduoja atlikti pastato renovaciją. Dėl pastato renovacijos galima kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos ir energetikos departamentą, VšĮ „Atnaujinkime miestą“ arba savo pastato administratorių.

Renovacijos projekto parengimo, projekto įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidos iki 2015 m. spalio 1 d. apmokamos arba kompensuojamos 100 procentų.

Renovuojant pastatą taikoma 25 procentų papildoma parama, tenkanti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms (skaičiuojamos šilumos energijos sąnaudos turi būti sumažintos ne mažiau kaip 40 procentų), Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis bus teikiama parama, jei rangos sutartys bus pasirašytos iki 2014 m. gruodžio 31 d. ir projektas įgyvendintas iki 2015 m. spalio 1 d.

Vilniuje iš viso yra daugiau nei 6600 daugiabučių.
 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt