Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Prieš ir po: dizainerė pertvarkė kambarį – jame dabar išsitenka du mokyklinukai
2019-09-13 Šaltinis: Pranešimas spaudai

Mokslus pradėjus antrajam jaunėliui sūnui, dviejų kambarių bute gyvenanti vilniečių šeima pasiryžo pokyčiams namuose. Vieną kambarį jie atidavė į interjero dizainerės rankas. Po pertvarkos du mokiniai viename kambaryje turi atskiras poilsio, mokymosi ir žaidimų erdves, o mama neatsidžiaugia palengvėjusia buitimi, mat vaikai patys su džiaugsmu tvarkosi, rašome pranešime žiniasklaidai.


Prieš ir po: dizainerė pertvarkė kambarį – jame dabar išsitenka du mokyklinukai title=

Atėjus pokyčiams gyvenime – teko imtis pokyčių namuose


4 asmenų vilniečių šeima gyvena dviejų kambarių bute. Jame nebuvo aiškiai atskirtos svetainės, miegamojo ir vaikų zonos – abu kambariai buvo naudojami visoms reikmėms. Vaikai tik jiems skirto kambario irgi neturėjo – abiejuose kambariuose ir virtuvėje jie žaidė, skaitė, leido laiką su šeima, abiejuose kambariuose šeima priima ir svečius. Šiemet jaunėlis Darius pradėjo eiti į pirmą klasę. Ši nauja pradžia Kumpaičių šeimą paskatino imtis pokyčių namuose bei įrengti kambarį dviem mokinukams.

 „Vaikams skirtame kambaryje tebuvo vienas darbo stalas ir viena kėdė prie jo. Darbo stalu naudojasi visa šeima ir, žinoma, jo nebepakanka, kai į pirmą klasę pradėjo eiti ir jaunėlis Darius. Vaikų kambarys apskritai nebuvo pritaikytas dviem mokiniams, jame trūko vietos daiktams – mokymosi priemonėms, knygoms, žaislams ir net uniformai laikyti“, – įspūdžiais dalinosi IKEA dizainerė.

 

Dauguma kambaryje buvusių daiktų priklauso tėvams: drabužiai, šeimos albumai, knygos. Tad vaikų daiktams vietos neužteko – jų rūbeliai jau nebetilpo į šiems skirtą komodą, o uniformos kabodavo ant durų ar spintelių rankenų. Tėvai pasakoja, kad berniukai pykstasi, kai reikia tvarkytis, nes nei vienas nenori prisipažinti, kur kuris paliko žaislus ar daiktus. Tuo tarpu interjero dizainerė sako, kad kuomet daiktai neturi aiškios, jiems skirtos vietos, vaikai nežino, kur juos reikia pasidėti, kad būtų tvarka, o ir motyvacijos jai palaikyti nėra.

 

Kad nebūtų pykčių – atskirti kiekvieno erdvę

 

Dizainerei tekęs iššūkis – kambarį atnaujinti taip, kad jame abu vaikai turėtų atskiras zonas, kuriose vienas kitam netrukdydami galėtų ruošti namų darbus, ilsėtis, skaityti, žaisti. Reikėjo išradingai pritaikyti daiktų laikymo sprendimus, kur tilptų kiekvieno mokinuko knygos, žaislai, drabužiai, patalynė, kad vaikai aiškiai žinotų, kaip palaikyti tvarką savo kambaryje ir taip ugdytų savarankiškumą. Mokyklinio amžiaus berniukų erdves kambaryje dizainerė atskyrė jų mėgstamiausiomis spalvomis. „Karolio kambario pusėje parinkau žalios spalvos sienas, o Dariaus – mėlynos.

 

Atitinkamai prie jų taikiau baldų spalvas, kad būtų aišku kas kuriam priklauso. Dabar vaikai turi spintas su kabyklomis ir lentynomis drabužiams laikyti. Kiekvienam įrengiau po atvirą lentyną prie lovos ir po pakabinimą lentyną virš jos daiktams, žaislams, knygutėms susidėti. Spintose pritaikiau kiekvienam po dėžę su ratukais patalynei laikyti“, – vardija V.Klezienė. Mama Jurgita džiaugiasi, kad po kambario atnaujinimo ne tik sumažėjo nesutarimų tarp berniukų, kur kurio daiktai, bet ir jai namuose tenka mažiau tvarkytis, mat dabar patys vaikai tai noriai daro. „Sūnūs neraginami ryte pasikloja lovas ir tvarkingai susideda patalynę į jai skirtas dėžes. Tvarkingai laiko ir drabužius, susideda juos į spintą. Man tai labai palengvina buitį“, – džiaugiasi J.Kumpaitienė.

 Vietą taupantys sprendimai

 

Dizainerė pabrėžia, jog kai kambarį dalijasi du ar daugiau vaikų, kiekvienas baldas ir aksesuaras jame turi būti itin funkcionalus. „Kuomet du vaikai dalijasi vienu kambariu, tinkamas ir patogus variantas yra dviaukštė lova. Ji padeda sutaupyti kambario vietos, ir nors šiuo atveju tėveliai tokios lovos nenorėjo, kiekvienam besiimančiam pokyčių vaikų kambaryje siūlau tai įvertinti“, – pataria V.Klezienė. Dar vienas dizainerei tekęs iššūkis – sumaniai įrengti vaikams poilsio ir žaidimų erdvę, kad ji neužimtų daug vietos.

 

Ji pasiūlė staliukus ant ratukų, kurie kartu yra ir daiktadėžės, bei pufus, kurių nebenaudojant galima pastumti po lova ir taip sutaupyti vietos. Kadangi kambarys pailgas, vieno palubėje kabančio šviestuvo skleidžiamos šviesos sunkiai užteko. Berniukų mamai labai svarbu, kad vaikams skirtoje erdvėje būtų geras apšvietimas, tad čia dizainerė pasitelkė sumanų sprendimą – vos keliolika eurų kainuojantį laidų ir bėgelio rinkinį, leidžiantį iš vieno lizdo išvesti laidus dviem šviestuvams.

 

Tuo tarpu berniukų mama negali atsistebėti dar vienu taupiu, tiek vietos, tiek išlaidų atžvilgiu, sprendimu daiktams laikyti – vos nuo 9,99 Eur kainuojančiomis perforuotosiomis lentomis, prie kurių galima lengvai pritvirtinti kelių rūšių kabliukus, lentynas, spaustukus. „Nustebino šios lentos ir jų panaudojimo būdai. Vaikai gali čia pasikabinti kuprines, kepures, pasidėti gertuves ant čia pritvirtintos lentynėlės“, – įspūdžiais dalijasi J.Kumpaitienė.

 Baldai, „augantys“ kartu su vaikais

 

Interjero dizainerė pastebi, kad siekdami sutaupyti, tėveliai neretai vaikų kambarį apstato suaugusiems skirtais baldais. Dizainerė pataria elgtis priešingai – vaikams skirti baldai ne tik bus taupūs, nes „augs“ kartu su vaiku, tačiau leis sukurti vaikams patinkančią, pritaikytą ir saugią erdvę. „Norintiems išvengti vaikų kambario atnaujinimo kas kelerius metus, reikėtų rinktis ergonomiškus baldus, kurie keičiasi kartu su augančiu vaiku: keičiamo ilgio lovos, reguliuojamo aukščio stalai ir kėdės, lengvai surenkamos ir papildomomis lentynomis ar spintelėmis plečiamos spintos, kurias galima komplektuoti pagal besikeičiančius vaiko poreikius.

 

Šiame kambaryje interjerą planavau taip, kad tėvams, kol vaikai mokysis mokykloje, jo atnaujinti nereikėtų, jo funkcionalumas ir baldai tarnautų ilgai ir nebūtų pernelyg vaikiški net po kelerių metų“, – sako V.Klezienė.

 Norintiems taupiai atnaujinti vaikų kambarį, interjero dizainerė pataria pirmiausiai atlaisvinti vietos kambaryje atsisakius nebenaudojamų, senų daiktų ir baldų bei perdažius kambarį: „Nebūtina visų baldų įsigyti iškart – kambarį galima įrengti po truputį, taip išskaidant išlaidas, o pradžioje vaikui ar mokinukui geriau gyventi švariame, erdviame, šviesiame kambaryje tik su lova, žaislų dėže, rašomuoju stalu, nei tėvų ar senelių baldais ir daiktais apkrautoje, ankštoje, tamsioje erdvėje.“

 

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt