Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Prastas durų užraktas - nuostoliai neišvengiami
2011-05-26 Šaltinis: Janina Vansauskienė, skrastas.lt

Gera būsto durų spyna turi būti patikima ir patogi naudoti. Tačiau neretai gera laikome tą, prie kurios esame įpratę. Net jei spyna - automatiškai užsirakina neužfiksavus užrakto sklendės ir dėl to turime įprotį be rakto saujoje nežengti nė per slenkstį. Tačiau tokia spyna - kaip kartą per metus iššaunanti lazda - gali spragtelėti ir tada, kai šeimininkas to mažiausiai tikisi. Stresas ir nuostoliai tuomet neišvengiami.


Prastas durų užraktas - nuostoliai neišvengiami
Nuotr. i.ehow.com

Patarė pakeisti užraktą
Šiaulietei teko kviestis ugniagesius, kad šie skubiai padėtų patekti į jos butą: už automatiškai užsitrenkusių durų - puodas ant viryklės, o ant virtuvinio stalo - buto raktas.

Moteris į keblią situaciją pateko, trumpam išėjusi į laiptinę. Nepasiimdama rakto, buto šeimininkė duris paliko praviras. Tuo metu pro pravirą kambario langą į laiptinę siūbtelėjo skersvėjo gūsis: buto durys trinktelėjo, spragtelėjo automatinis užraktas.

Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) gelbėtojai į šios moters butą trečiajame aukšte pateko kopėčiomis per langą.

„Keiskite durų spyną ir daugiau tokių bėdų nebeturėsite“, - patarė gelbėtojas, iš vidaus atvėręs suglumusios šeimininkės buto duris.

Užsitrenkusių durų sezonas

Į panašias situacijas dažniausiai patenka žmonės, kurie vis dar naudojasi vadinamomis automatiškai užsirakinančiomis spynomis. Taip tvirtina šios tarnybos vyriausiasis specialistas Gintaras Zonis. Specialistas tokius gyventojų iškvietimus vadina sezoniniais, pasikartojančiais kartą ar du per mėnesį šiltuoju metų laiku.

Mat tuomet butuose dažniau laikomi atviri langai. Susidarius skersvėjui, durys neretai užsiveria ir užsirakina spyna, šeimininką palikdamos už namų slenksčio ir be rakto.

G.Zonio teigimu, ugniagesiai į pagalbą skuba tik tuomet, kai bute dėl paliktos įjungtos viryklės ar elektros prietaiso gali kilti gaisras, arba už užrakintų durų yra likęs mažametis ar pagalbos reikalingas žmogus.

Užraktus keičia su durimis
Šiauliuose užraktų remontu ir pagalba patekti į būstą užsiima trys įmonės. Gyventojai jų paslaugų prašo, kai, nesant pavojaus, tai daryti atsisako ugniagesiai gelbėtojai. Šių įmonių paslaugų kainos beveik vienodos.

Sugedus šarvuotų durų užraktui, pametus raktą ar durims „užsitrenkus“, už patekimą į būstą gali tekti pakloti apie 150 litų. Ši suma gali keistis, priklausomai nuo užrakto sudėtingumo.

Apie 100 litų tektų sumokėti, jei žmogus į savo butą negali patekti neatrakindamas medinių durų. Pasak specialistų, į medines duris montuojamų spynų remontas ir atrakinimas specialiais įrankiais yra paprastesnis, todėl ir kaina mažesnė.

„Spynos su automatiškai užsifiksuojančia užrakto sklende, dar vadinama liežuvėliu, nebėra populiarios,“ - “Šiaulių kraštui“ sakė vieno prekybos spynomis ir užraktų sistemomis prekiaujančio tinklo direktorius Vaidas Dargis. - Paprastai jomis naudojasi žmonės, kad išvengtų abejonių, jog išeidami iš namų tikrai nepamiršo užrakinti durų,“ - sakė užraktų žinovas, patikinęs, kad dėl netikėtai užsitrenkusių durų nemalonumų ir išlaidų patyrę žmonės dažniausiai apsisprendžia keisti ne tik spynas, bet ir pačias duris.

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt