Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Prabangus namas suprojektuotas ir pastatytas Sentosa saloje, Singapūre
2014-08-30 Šaltinis: NamuDizainas.lt

Prabangus namas suprojektuotas ir pastatytas Sentosa saloje, Singapūre. Projekto architektai – Nicholas Burns Associates. Kliento pageidavimai projektui buvo: atviros ir universalios erdvės name; pastato struktūra, kurią lengvai galima būtų pertvarkyti pagal esamus ir būsimus poreikius. 


Prabangus namas suprojektuotas ir pastatytas Sentosa saloje, Singapūre title=
Nuotr. Homedsgn.com

Namo architektūra, kaip stilius – turėtų būti belaikė ar amžina, tuo būdu tapdama nepriklausoma nuo sparčiai besivystančių kitų objektų artimesnėje ir tolimesnėje aplinkoje bei laike.

Kaip tai pavyko įgyvendinti, matome nuotraukose.

Amžinumo, nekintamumo laike idėją simboliškai įkūnija sala su dviem medeliais baseine, priešais namą. Panašu, kad šioje vietoje “darbuojasi” feng šui principai. Namas pastatytas saloje – makropasaulis. Sklype, priešais namą esančiame baseinėlyje, salelė su nuostabiais medžiais – mikropasaulis. Viena nuo kitos priklausančios, bet tuo pačiu ir savarankiškos sistemos. Namas savo eksterjero idėja įgyja mikropasaulio statusą.


namo fasadas, sala baseine, eksterjeras vakare

 

Vyksta vizualinis apsikeitimas tarp vidaus ir išorės, žmogaus kūrėjo ir gamtos kūrėjos. Mainus įgalina atviras fasadas ir aukšti langai iki lubų.

 

namo fasadas, sala baseine, eksterjeras

 

Ilgais balkonais, stiklo sienomis nuo grindų iki lubų, siauromis, vertikaliomis betoninėmis ir medinėmis fasadų konstrukcijomis rodomas išskirtinis dėmesys linijai, lyg ir pabrėžiamas žmogaus, kaip namo aplinkoje kūrėjo statusas. Medžiai savo vertikaliais kamienais neatsilieka, perteikdami gamtos kūrėjos idėjas.

 

 

trijų aukštų namo fasadas

 

namo fasadas, balkonas

 

namo fasadas, vertikalios lentelės, akmenys ant žemės

 

Netvarkingai išsimėtę akmenys perduoda judesio estafetę laiptų pakopoms, vedančioms link baseino.

 

namo fasadas, laiptai į baseiną

 

Dar viena namo išplanavimo idėja – sukurti “besiūlį” perėjimą iš namo vidaus į lauką, iš namo atviros erdvės į kiemą ir sodą. Einama linkme, sukuriant lengvumą, vientisumą ir ramybę.. ir namo architektūros ir dizaino detalėms ištirpstant gamtoje – amžinumo pojūtį…. Amžinumo idėja toliau gvildenama tik kitu rakursu.

 

medžiai saloje baseine, eksterjeras, vaizdas iš vidaus

 

Augalai ir medeliai augantys namo sklypo teritorijoje, nejučia įsilieja ir tampa aplinkui esančių džiunglių gyventojais. Namas – augalai – džiunglės. Transformacija į natūralumą tęsiasi..

 

Atvira terasa, sala baseine, eksterjeras

 

Namo antrame aušte suprojektuota didelė svetainė, virtuvė ir terasa, pirmame aukšte – trijų miegamųjų blokas, viršutiniame aukšte – šeimininkų miegamasis ir poilsio kambarys.

 

svetainė, medinė apdaila, balta minkšta dalis

 

Namo apdailai panaudota tiko mediena, metalas. Betonas daugiausia yra be apdailos, tik keliose vietose šiek tiek sublizga savo paviršiumi. 

 

svetainė, medinės grindys, betono lubos

 

Namas yra pritaikytas atogrąžų klimatui. Kryžminė ventiliacija yra svarbus elementas, projektuojant namus šiltesniuose kraštuose, tai leidžia lengvam jūros vėjeliui lengvai keliauti po namo erdves. Tai suteikia daugiau komforto namuose.

 

svetainė, medinė apdaila, virtuvė, baras

 

Virtuvinė įranga yra paslėpta spintelėse. Praktiška buitis “transcenduota” į švarią estetiką.

 

svetainė, medinė apdaila, medinės grindys, virtuvė, baras

 

Saulės spinduliai tai dar vienas dekoro elementas, kurį architektas, nesipriešindamas gamtinei stichijai ir leisdamas šviesai tekėti laisvai, mielai panaudoja. Šviesa lyg ir atsidėkodama, sukuria puikius ornamentus ant grindų, sienų, lubų.

 

Laiptai, šviesa ant grindų

 

suoliukas interjere, langai

 

laiptų aikštelė tarp aukštų

odinė kušetė, dideli langai

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt