Temos:

Naujos įmonės:


news
Naujienos

 

Prabangiausių namų ir butų kainos skelbimuose
2017-09-12 Šaltinis: rma Janauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba Šaltinis: Lrt.lt

Butas – daugiau nei milijonas, namas – 3-4 mln. eurų. Tiek brangiausiai kainuoja dabar parduodamas nekilnojamasis turtas Lietuvoje. Susidomėjimas vadinamuoju prabangos segmentu kyla lygiagrečiai su visos rinkos augimu. Dažniausia priežastis, kodėl vieni tokį brangų turtą parduoda, o kiti perka, anot ekspertų, – ta pati kaip ir visiems – buitiniai reikalai, pavyzdžiui, keičiasi šeimyninės aplinkybės.


Prabangiausių namų ir butų kainos skelbimuose
Nuotr. wetherell.co.uk

Valakampiai, senamiestis, Užupis, Žvėrynas, keli nauji uždari kvartalai aplink Vilnių. Čia – didžiausia itin prabangių namų ir butų koncentracija šalyje. Be sostinės, labai brangaus nekilnojamojo turto siūloma – pardavėjai vardija – pajūryje, aplink Trakus, šiek tiek Kaune, Druskininkuose ir jau randasi Birštone.

 

Ir nors vien turtingiesiems įperkamo gyvenamojo ploto Lietuvoje labai nedaug, NT agentūrų asociacijos duomenimis – iki procento visos rinkos – pagyvėjimas šioje nišoje, kaip ir kituose segmentuose, tęsiasi maždaug penkerius metus. „Įvairiai kas traktuoja, kas yra tas prabangos segmentas. Vieniems ten jau ir 200 tūkst. butas vadinamas prabangiu. Bet, ko gero, tai dar vargiai galėtumėme pavadinti prabangos segmentu. Bet, jeigu jau kalbėtumėm tikrai apie aukščiausios klasės pačius brangiausius būstus.

 

Aišku, niekada ribų nėra, bet jau mes kalbėtumėm tikriausiai apie butus, kurie kainuoja milijoną ir daugiau eurų. Jeigu kalbėtumėme apie namus, tai jau būtų kažkas 2 ir daugiau mln. eurų“, – sakė NT agentūrų asociacijos prezidentas, „DNB Būsto“ vadovas, Audrius Gudanavičius. Štai namas Preiloje, ant Kuršių marių kranto, beveik 200 kv. m, kaina – milijonas eurų. Būtent milijonu-pusantro įvertinti namai, anot pardavėjų, vieni paklausiausių.

 

Būstas

 

Tik esą įdomus pastebėjimas – namas už milijoną litų skambėjo prabangiau nei namas už 300 tūkst. eurų. Butų prabangos segmente dairomasi tokių, kurių vieno kvadratinio metro kaina gali siekti ir 6 tūkst. eurų. Jie gali būti tiek naujos, tiek senos statybos, svarbu, prestižinėje vietoje. Būtent vieta, kaimynystė ir konfidencialumas pagrindiniai kriterijai. Bet dažniau nei vaizdai iš paukščio skrydžio, skelbimai internete – geriausia galimybė paganyti akis. Galintys įpirkti labai brangų gyvenamąjį plotą itin vertina privatumą, todėl dalies namų kainos net neskelbiamos viešai, jau nekalbant apie užėjimą apsidairyti bet kam bet kada.

 

Vengiama apkalbų. „Yra tokia grupė, kur mėgsta tiesiog ekskursijas darytis. Kaip ir filtras mes esame atfiltruoti tiktai potencialius pirkėjus. Iš kitos pusės, galbūt nenorima šokiruoti žmonių, tai būna tiesiog prašymas žmonių tiesiog neskelbti, pardavinėti turtą net nereklamuojat, tiesiog potencialiem pirkėjam iš savo duomenų bazės. Turim ir tokių nemažai objektų“, – pasakojo „Baltic Sotheby‘s International Realty“ bendraturtis Paulius Gebrauskas.

Toks turtas, kaip, pavyzdžiui, šis namas šalia Vilniaus, Didžiuosiuose Gulbinuose, parduodamas ir perkamas, anot pardavėjų, kaip ir visas kitas – dėl pasikeitusių gyvenimo aplinkybių. Pavyzdžiui, vaikai užaugo, apsigyveno kitur, vieniems tėvams per daug erdvės, neliko poreikio tam tikrai infrastruktūrai, kuri būtina auginant vaikus, kokybiško gyvenamojo ploto ima norėtis ne užmiestyje, o centre. Pirkėjai ir pardavėjai prabangos segmente – verslo savininkai ir aukščiausio lygio vadovai.

 

„Dažniausiai iš tiesų perka Lietuvos gyventojai. Labai nedidelė dalis, ten gal apie 10 proc., ne Lietuvos gyventojai perka. Tai didžiausia paklausa tarp vietinių. O kitas dar pastebėjimas, kad užsieniečiai kol kas dar likę nuomotis turtą prabangų“, – kalbėjo „RE/MAX Collection“ vyresnysis konsultantas Tadas Račkauskas. Nors daug kas prabangos segmente panašu į situaciją visoje nekilnojamojo turto rinkoje, yra ir savų taisyklių. Viena jų – čia nėra skubėjimo parduoti. Tada sandorių per metus – vienetai.

 

Lrt.lt

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2015 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-303, Vilnius, tel.: (8~5) 2031 670, info@supernamai.lt