Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Po gaisro - kaip po karo
2012-07-17 Šaltinis: Kazimieras Šliužas, „Lietuvos žinios“

Žaibas, nesutvarkyta instaliacija, iš krosnies iškritusi žarija - ir lieki prie krūvos degėsių. To buvo galima išvengti renkantis nedegias statybos, apdailos ir šiltinimo medžiagas, arba bent tokias, kurios neįsiliepsnotų per 3 minutes.


Po gaisro - kaip po karo title=
Nuotr. LŽ archyvo

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje degė 1132 gyvenamosios paskirties pastatai. Žuvo 72 žmonės. Visiškai sunaikinta 4228 kv. m gyvenamojo ir 16 796 kv. m negyvenamojo ploto.

 

Draudikai atkreipia dėmesį, kad šiemet žala dėl gaisrų buvo didesnė nei prieš metus. Antai ERGO grupės ne gyvybės draudimo padalinys Lietuvoje šiais metais draudėjams kompensavo vidutiniškai po 18,2 tūkst. litų gaisrų padarytų nuostolių. Tai 16 proc. daugiau negu 2011-ųjų pirmąjį pusmetį ir dešimteriopai daugiau nei vagysčių atveju (1,9 tūkst. litų).

 

"Kompensacijos dėl gaisrų būtų keleriopai didesnės, jei į sąrašą būtų įtraukta ir žala, padaryta trijų didžiausių gaisrų. Dėl jų mūsų draudimo bendrovė kompensuos 4,5 mln. litų", - LŽ teigė ADB "ERGO Lietuva" Žalų administravimo skyriaus vadovas Darius Smetona.

 

Tiesa, jis pripažįsta, kad gaisras - keleriopai rečiau pasitaikantis įvykis nei vagystė, būsto užpylimas vandeniu ar nuostoliai dėl stichinės nelaimės.

 

Šiandien kompensuojama žala didėja ir dėl netinkamai suderintų bei degių statybinių ir šiltinimo medžiagų. Organizacijos "Fire Safe Europe" duomenimis, per pastaruosius 50 metų laikas nuo gaisro pradžios iki suliepsnojimo ir staigaus ugnies išplitimo sutrumpėjo penkeriopai - nuo 15 iki 3 minučių.

 

PAGD Gaisrinių tyrimų centro Degumo bandymų skyriaus viršininkas Donatas Lipinskas sako, kad gaisrai kyla ir juolab įsisiautėja ne tik dėl medžiagų, iš kurių pastatytas namas, degumo savybių, o dėl neatsakingo žmogaus elgesio su elektra ir ugnimi. Be to, lengviausiai užsiliepsnoja tai, kas yra namo viduje, - užuolaidos, lova, baldai.

 

Didele bėda specialistai vadina neprižiūrimą elektros instaliaciją. "Šiuolaikinėje statyboje laidai turi būti jungiami su trigubu "šarvu" - izoliacinėmis medžiagomis, kurios apsaugo nuo trumpojo jungimo, o anksčiau tai būdavo daroma kaip papuola. Seniau statytuose namuose dažnai užtenka ir žiežirbos, kad kiltų gaisras", - LŽ sakė Medinių namų asociacijos direktorius Tomas Braškys.

 

Degios ir nedegios

 

"Nedegios statybinės medžiagos, be abejo, labiau toleruotinos už degias. Kiekviena valstybė pati nustato statyboje leidžiamų naudoti degių medžiagų ribas, ir Lietuva nėra išskirtinė. Pavyzdžiui, mūsų šalyje negalima naudoti degių medžiagų sienoms šiltinti visuomeninės paskirties pastatuose - vaikų darželiuose, mokyklose, ligoninėse. Tarp tokių medžiagų yra ir putplastis (polistirenas)", - pasakojo D.Lipinskas. Ir pridūrė, kad nekalba apie medžiagų kokybę. Visiškai nedegūs, anot jo, yra betonas, plytelės, akmens masė, taip pat akmens vatos, mineralinės vatos šilumos izoliacija.

 

"Nustatyta daug atvejų, kai žmonės kilus gaisrui žūdavo ne nuo karščio, o nuo išsiskiriančių toksiškų dūmų", - LŽ sakė T.Braškys. Itin nuodingus dūmus gaisro metu išskiria polistirolas.

 

Plačiau: http://lzinios.lt/Ekonomika/Verslas/Po-gaisro-kaip-po-karo

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt