Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Planuojate statybas vasarą? Dėmesį atkreipkite į namo stogą ir fasadą
2018-05-15 Šaltinis: Austėja Matusaitė, įmonė Arpekas

Vasarą statybos visuomet suaktyvėja. Dažnas ne tik remontuoja ar renovuoja, bet ir statosi naują būstą. Ką pravartu žinoti prieš pradedant darbus ir kodėl kokybiškos medžiagos kelia namo vertę, pranešime žiniasklaidai atsako statybų ekspertas Rimvydas Pašiušis.


Planuojate statybas vasarą? Dėmesį atkreipkite į namo stogą ir fasadą title=

Prieš šiltąjį sezoną pravartu susitvarkyti dokumentus

 

Pasak statybinių prekių įmonės  vadovo R.Pašiušio, vasara – tinkamas metas statyboms pradėti. O prieš imantis veiksmų itin svarbu įvertinti savo biudžetą. „Užsiimti statybomis vėlyvą rudenį ar žiemą tiesiog nelogiška ir nepatartina dėl kritulių ir žemos temperatūros. Todėl, namo dokumentų tvarkymu, patartina, susirūpinti šaltuoju sezonu.

 

Vos jam pasibaigus, galite startuoti su namo pamatų darbais. Žinoma, prieš pradedant statybas, įvertinkite savo biudžetą, nuspręskite koks namo tipas: 1 ar 2 aukštų. Be abejo, atlikite grunto tyrimus. Šie faktoriai lems ir medžiagų pasirinkimą. Tai svarbus ir atsakingas procesas, nuo kurio priklauso: namo vertė, ilgaamžiškumas, ekologija, namo energetinė klasė (A, A+, A++)”, – pasakojo R.Pašiušis. Eksperto teigimu, stogas – vienas esminių statybų etapų.

 

O jo danga darys įtaką namo vertei. „Keraminės čerpės ne tik pati ilgaamžiškiausia, tačiau neleidžianti namui nuvertėti. Kalbant apie ekologiją, ši stogo danga priskiriama ekologiškiems gaminiams, nes gaminama iš natūralaus molio. Be to, čerpės pasižymi savo estetiškumu. Ji pati populiariausia Vakarų šalyse, o ši tradicija skverbiasi ir į Lietuvą. Beje, keraminės čerpės turi neribotą tarnavimo laiką. Daugelis žymių čerpių gamintojų teigia, jog jei čerpė atlaiko pirmus 10 tarnavimo metų – ji bus amžina. Žinoma, tą lems čerpių gamintojas, dydis ir spalva”, – dėstė ekspertas. Kitas žingsnis, pasak statybų eksperto, lemiančių namo ilgaamžiškumą – namo fasadas ir jo apdaila. Daugelio pasirinkimu vis dažniau tampa klinkerio plytos ir plytelės.

 

„Kaip ir stogo čerpės, taip ir namo fasadas bei apdaila neabejotinai didina namo vertę ir neleidžia jei kristi. Ką jau kalbėti apie estetiką ir ilgaamžiškumą. Apmūrijant namo fasadą klinkerio plytomis, ne tik išryškinamas ir papuošiamas namo fasadas, bet padidinamos namo termoizoliacinės savybės. Be to, jis namui suteikia išskirtinumo.

 

Namas

Tiesa, ilgalaikis ir džiuginantis rezultatas garantuotas tik suderinus teisingą kokybiškų medžiagų pasirinkimą ir nemažiau svarbų teisingą jų įrengimą. Todėl, patariu taupyti savo laiką ir pinigus bei kreiptis į specialistus. Tuos, kurie išmano produkciją ir jos panaudojimo galimybes. Patarčiau nepasikliauti ir informacija esančia internete: specializuotų įmonių atstovų pagalba bus kur kas vertingesnė, o norimas rezultatas – garantuotas”, – teigė R.Pašiušis. Vertės namui, pasak R.Pašiušio, pridės ir aplinka. Tad kokybiškos trinkelės – dėmesio verta investicija.

 

„Klinkerio trinkeles suteikia kiemui daugiau prabangos, yra ilgaamžiškesnės ir tvirtesnės. Kaip ir visi klinkerio produktai, šios pasižymi mažu drėgmės įgeriamumu ir atsparumu šalčiui. Jos nereikalauja jokių specialių priežiūros priemonių – yra lengvai valomos. Švariam paviršiui palaikyti, iš esmės, pakanka tik lietaus. Be abejo, tai yra estetika, patvarumas ir patikimumas: pasirinkus tokį produktą išgaunamos įvairios dailios plokštumos, spalvų bei atspalvių įvairovė. Derinant įvairių formatų trinkeles tarpusavyje sukuriami netikėčiausi grindinio ornamentai, „kiliminiai raštai”. Tiesa, tokia lauko ir aplinkos puošyba niekuomet neišeis iš mados, o namo vertę tik pakels”, – dėstė R.Pašiušis. 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt