Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Pirmosios šio sezono šildymo sąskaitos: vieniems neteks mokėti nieko, kitiems – po kelis šimtus litų
2012-11-14 Šaltinis: 15min.lt

Gyventojai jau gauna pirmąsias sąskaitas už suvartotą šilumos energiją šį sezoną. Nors šildymo sezonas prasidėjo tik spalio vidury, o kai kur ir dar vėliau, daliai gyventojų teks gana plačiai atverti savo pinigines – jiems už suvartotą šilumą reikės sumokėti net po kelis šimtus litų.


Pirmosios šio sezono šildymo sąskaitos: vieniems neteks mokėti nieko, kitiems – po kelis šimtus litų
Nuotr. Gedimino Savickio/BFL

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) pateikė pirmąją ataskaitą, kurioje matosi, kad nors daugiabučiai namai centralizuotai šildomi spalį buvo neilgai, sąskaitos kai kuriems gyventojams pateiks nemalonių staigmenų.

Standartinio 60 kv. m buto šilumos suvartojimas naujos statybos, renovuotuose ar senuose namuose skiriasi įspūdingai. Kai kurie nauji namai spalį šildymo sezono iš viso nepradėjo, tad jų gyventojai gaus sąskaitas su įrašytu nuliu.

Tačiau kai kam jau nuo pirmojo mėnesio už šilumos energiją teks mokėti po kelis šimtus. Įspūdingiausiai atrodo Telšių (350 Lt už 60 kv.m buto šildymą), Biržų (325 Lt), Pakruojo (314 Lt), Prienų (285 Lt) kai kurių namų Anot LŠTA prezidento Vytauto Stasiūno, pagal daugiametę statistiką šildymo sezonas prasideda spalio vidury; jeigu būna šilčiau, kaip šiemet, – truputį vėliau, o baigiasi balandžio viduryje. „Bet duomenys rodo, kad spalio mėnesį gana nemažai šilumos suvartojama pastatams sušildyti, nes sienos būna atvėsusios, įmirkusios. Todėl jeigu šildoma tiek pat laiko spalį ir balandį, tai spalį sunaudojama daugiau šilumos energijos. Bandymai tokie nebuvo atlikti, bet kaip suprantame – kuo vėliau pradeda šildyti, tuo daugiau šilumos energijos reikia sezono pradžioje. Tas šilumos kiekis, kiek reikia, kad laikytųsi 20 laipsnių temperatūra kambariuose, spalį visada būna tas pats“, – linkusiems pataupyti ir vėliau jungti šildymą gyventojams aiškino V.Stasiūnas.

Šilumos kilovatvalandės kaina tuose miestuose, kur deginamos dujos, palyginti su praeitu sezonu šį rudenį pabrango vienu centu. Biokurą deginančiuose miestuose atvirkščiai – kaina vienu centu sumažėjo.

Vilniuje mažiausiai mokės naujų ir renovuotų gyvenamųjų namų gyventojai – už 60 kv. m butą nuo 14 iki 88 Lt. Senų ir nerenovuotų namų gyventojams už sunaudotą šilumą teks mokėti gerokai daugiau – apie 100–140 Lt. Daugiausiai mokančių gyventojų adresai nesikeičia. Kaip ir kasmet, V.Grybo g. 24 name 60 kv.m buto šildymas spalį kainavo daugiausiai – 262,13 Lt. Tik keliomis dešimtimis litų mažiau už tą patį plotą mokės A.Domaševičiaus g. 3 ir J.Tiškevičiaus g. 6 namų gyventojai.

Kaune taupiausi ir mažiausiai mokantys yra V.Krėvės g. 82A, Jaunimo g. 4 namų gyventojai. Jų sąskaitos už spalį bus tik 17–19 Lt. O štai A.Jakšto g. 8 ir Sąjungos a. 10 namų gyventojams pasisekė mažiau – 60 kv.m buto šildymas spalį čia kainavo net 211 ir 273 Lt.

Klaipėdoje taip pat skirtumai įspūdingi. Atrodytų, neįtikėtina, kad tokio paties 60 kv.m buto šildymas Taikos pr. 144 ar Statybininkų g. 7B namuose gali kainuoti vos 2–4 Lt, o Liepų g. 53 ir J.Janonio g. 18 namuose – net 157 ir 172 Lt.

„Naujų namų išdygsta arba po keletą apšiltina per metus, – apie daugiausiai ir mažiausiai šilumos energijos suvartojančius namus sakė V.Stasiūnas. – Lietuvoje renovacijos procesas praktiškai nevyksta, kaip visi žino. Esame tokia vienintelė valstybė ir tai didžiausia mūsų gėda. Tokios būklės daugiabučių kaip Lietuvoje aplinkinėse valstybėse jau nerasi.“

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt