Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Pirmajame Kauno lofte apsigyveno naujakuriai
2016-10-18 Šaltinis: Aušra Župerkaitė, „Savaitraštis Kaunui“

Nors praėjusiame amžiuje Kaune veikė ne viena gamykla, o jų pastatai išliko iki šių dienų, aktyvūs miestiečiai, ieškantys nestandartinių būstų, iki šiol neturėjo galimybės įsikurti loftuose. Pirmajame renovuotame gamyklos pastate Žaliakalnyje jau apsigyveno naujakuriai, rašo „Savaitraštis Kaunui“.


Pirmajame Kauno lofte apsigyveno naujakuriai title=
Nuotr. L.Garbačausko

Pirmasis Kauno loftas Kalpoko gatvėje esantis buvęs radijo gamyklos pastatas ilgai stovėjo apleistas. Šlovingus magnetolų, radiolų ir „Šilelių“ laikus tebesapnuojantis statinys buvo renovuotas ir atgaivintas – jame įrengtos komercinės patalpos ir gyvenamosios paskirties būstai.

 

Pastato fasadas buvo apšiltintas ir renovuotas: pakeisti langai, sutvarkytos laiptinės ir patekimas į patalpas. Tai – pirmasis pramoninis pastatas Kaune, pritaikytas gyventi. Dabar čia įrengti 25 gyvenamieji būstai, vadinamieji loftai. Šiame Kauno radijo gamyklai priklausiusiame pastate įsikūrė ir kauniečiai architektai Grytė ir Arvydas Akeliai. Juos patraukė netradicinės būsto erdvės ir patogi vieta. „Žaliakalnis patogus dėl susisiekimo, mums paranku čia gyventi dėl gyvenimo tempo“, − teigė G. Akelienė.

 Įsirengė antresolinį aukštą

 

Vadinamiems loftams – pramoninės paskirties būstams – būdingos itin aukštos lubos, didelės ir lengvai transformuojamos erdvės. Įsigiję 70 kv. m ploto patalpas architektai pasinaudojo nestandartiniu 5,6 m būsto aukščiu ir įsirengė antresolinį antrą aukštą, todėl buto plotas padidėjo iki 115 kv. m.

 Kurdami interjerą Akeliai vadovavosi loftams tinkamais sprendimais. Tiesa, mėgstantiems autonomiją žmonėms žinotina, kad čia vargiai įmanomos uždaros patalpos. „Dėl gamybinių pastatų struktūros ir natūralaus apšvietimo ypatumų loftuose sudėtinga įrengti daug mažų patalpų.

 

 

Dažniausiai loftuose dideli langai yra vienoje sienos pusėje, o patalpos išdėstytos giliau“, − pasakojo architektė G. Akelienė. Tik įrengus antresolinį aukštą atsirado galimybė įsirengti atskirą miegamojo erdvę. Architektų būste esanti krovininio lifto šachta, likusi nuo gamyklos laikų, taip pat buvo funkcionaliai panaudota. Pirmame aukšte ji virto patogiu sandėliuku, antrame buvo transformuota į erdvią šeimininkų vonią ir tualetą. Taip Akelių šeimos gyvenamajame būste atsirado 3 uždaros patalpos, likusiame plote – tipinės atviros loftų erdvės.

 Šiltas monochrominis interjeras

Daug privačių interjerų sukūrę „AG studijos“ savininkai savo namuose troško modernaus, funkcionalaus, lengvai transformuojamo ir atspindinčio autentiškus lofto elementus interjero. „Gana greitai ir lengvai viską pasidarėme. Nebuvo nei diskusijų, nei ginčų. Dabar, jei vėl tektų tai daryti sau ar žmonėms, ketinantiems įsikurti loftuose, įrenginėtume labai panašiai“, − tvirtino G. Akelienė. Akeliams pavyko sukurti modernų ir vientisą lofto interjerą, skleidžiantį šilumą, nors jame yra ir sterilių detalių, ir grubių buvusios gamyklos elementų.

 

 

Paklausus, ar specialiai ieškota šiltų atspalvių renkantis apdailos medžiagas, G. Akelienė atsakė, kad šiltumą, ko gero, sukuria natūralaus medžio intarpai ir perdangos. Lofto interjerui kurti buvo naudojamos 3 pagrindinės medžiagos: medis, metalas ir lietas akmuo. „Namuose labai daug šviesos, tai kuria lengvumą, teikia daug gerų emocijų ir energijos − niekada nesijauti niūriai“, − naujaisiais namais džiaugėsi architektė.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Savaitraštis Kaunui“

  

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt