Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Pinotex
2010-04-22 Šaltinis: Super namai

Pinotex. Viena svarbiausių medienos populiarumo priežasčių statant namus yra ta, kad ją itin paprasta apdoroti. Tačiau ne mažiau svarbus ir estetinis medžio efektas – mediena pasižymi unikaliu raštu. Apsaugoti medieną, suteikti jai įdomią spalvą ir išryškinti jos faktūrą įmanoma su dekoratyvine medienos apsaugos priemone Pinotex.


Pinotex title=

Statybinę medieną reikia nedelsiant apsaugoti nuo aplinkos poveikio – saulės spindulių, drėgmės ir grybelio. Šiam tikslui galima naudoti gerai žinomą priemonę Pinotex. Tačiau kartais šios priemonės naudojimas ir eksploatacinės savybės neteisingai interpretuojamos. Pabandykime paneigti pagrindinius mitus apie Pinotex.

Pinotex – tai vien tik dekoratyvinė medienos apsaugos priemonė

Reikia paminėti, kad Pinotex buvo pirmasis produktas dažų rinkoje, kuriame sujungtos dvi svarbiausios savybės – apsauga nuo aplinkos poveikio ir dekoratyvumas. Šis produktas dar 1959 metais atsirado Danijoje, o jo savybės tobulinamos iki šių dienų. Pinotex gaminiuose yra alkidinių rišiklių. Alkidai dėl savo nedidelės molekulinės masės giliau nei akrilas įsigeria į medieną, užpildo jos poras ir su priemonėje esančiais fungicidais sukuria stiprią apsaugą nuo drėgmės, UV saulės spindulių, aplinkoje esančių grybelių.


Medienos dažymas – sisteminis procesas. Nereikia pamiršti, kad nauji paviršiai turi būti padengti vienu sluoksniu bespalvio apsauginio medienos grunto Pinotex Base, o vėliau dekoruoti norima spalva su dekoratyvine medienos apsaugos priemone Pinotex Classic arba priemone su UV filtru Pinotex Ultra. Taigi, Pinotex padės atskleisti įvairiaspalvį medienos raštą atkartojančio paviršiaus grožį.

Pinotex – trumpalaikio poveikio priemonė

Visavertė medienos apsauga priklauso nuo dažuose esančių fungicidų. Jei jų iš viso nėra, tokius dažus galima įvardyti kaip trumpalaikę dekoravimo priemonę, o ne medienos apsaugos priemonę. Visuose Pinotex gaminiuose yra optimalus fungicidų kiekis, todėl medienos apsauga užtikrinama ne tik nuo saulės ir vandens, bet ir nuo ardomojo pelėsio poveikio, vidinio mėlynavimo bei nuo giluminio puvinio susidarymo. Visų dažų gamintojų užduotis – kuo ilgiau išlaikyti medžiagos patvarumą medienoje. Apsaugant lauke esančią medieną, naudojant dažyves Pinotex, ją atnaujinti reikės tik po 3–4 metų.
 

Medieną gerai apsaugo ir bespalvė Pinotex dažyvė
Tai klaidinantis teiginys. Praktiniais bandymais įrodyta, kad kuo skaidresnė dažyvė, tuo trumpesnis jos efektyvus apsauginis veikimas medienoje laikas. Lauke esančių paviršių negalima apdoroti vien tik bespalvėmis priemonėmis be pigmentų. Sodresnių spalvų dažų barjeras labiau apsaugo nuo UV saulės spindulių.

Atminkite paprastus fizikos dėsnius – tamsus paviršius labiau sugeria šilumą. Pavyzdžiui, baltos spalvos Pinotex dalžyvė, esant 25 °C šilumos saulėje įkaista iki 35 °C, o juodos spalvos – net iki 70 °C. Taigi, dažant paviršius, esančius tiesioginėje saulės šviesoje, reikėtų rinktis šviesesnių spalvų dažyves.

Paviršius, dengtas Pinotex, greitai trūkinėja

Kad paneigtume šį mitą, reikia suprasti, jog dažytas paviršius trūkinėja ne tik dėl dažų plėvelės savybių, bet ir dėl pačios medienos charakteristikų. Reikėtų žinoti, kad jei medienoje atsiras įtrūkimų, jokie dažai ar impregnantai neatkurs jos pirminės išvaizdos.

Naudojant dažus Pinotex, kurių sudėtyje yra alkidinių rišiklių, dažytas paviršius džiūva ilgiau. Tai leidžia džiūvant dažams sukurti tolygų, giliai įsiskverbiantį apsauginį sluoksnį. Dėl šios priežasties mediena ne tik mažiau trūkinėja, bet ir apsaugoma nuo pelėsio, taip pat vidinio mėlynavimo bei nuo giluminio puvinio susidarymo.
Dar reikėtų prisiminti žinomas, bet dažnai pamirštamas tiesas. Medienos apsaugos priemone reikia dengti tik sausą (ne daugiau nei 18 proc. drėgmės) ir švarią medieną.

Pinotex negalima naudoti viduje

Šis mitas vienas gajausių. Tiesa, medienai skirti dažai Pinotex labiausiai žinomi kaip priemonė, skirta apsaugoti nuo išorės atmosferos poveikio. Tačiau iš gausaus Pinotex dažų asortimento galima pasirinkti dažyvę, kuri naudojama vidaus apdailos darbams. Dekoruojant įvairius paviršius, esančius viduje, Pinotex Interior suformuoja ploną, greitai džiūstančią plėvelę, išryškinančią medienos faktūrą. Svarbus privalumas yra tas, kad dažant įvairių spalvų Pinotex Interior, nelieka teptuko juostų ir būdingų persidengimo sluoksnių.

Parengta pagal UAB "LI Sadolin" informaciją

LI Sadolin UAB
Savanorių pr. 178, Vilnius
Tel. +370 5 231 1133
Faks.: + 370 5 265 3484
li@sadolin.lt
http://www.spalvupasaulis.lt

 

Raktiniai žodžiai: Pinotex, Medienos apsauga, Medienos dažymas, Dažai, Medienos gruntas.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt