Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Peržiūrės daugiabučių namų eksploatacijos mokesčio tarifą
2018-06-28 Šaltinis: Milda Skiriutė, Diena.lt

Daugiabučių namų gyventojams už smulkius remonto darbus jau tenka mokėti papildomai arba už juos sumokama iš kaupiamųjų lėšų. Anksčiau šie buvo įtraukti į privalomųjų sąrašą, kuris panaikintas.


Peržiūrės daugiabučių namų eksploatacijos mokesčio tarifą
Nuotr. Vytauto Liaudanskio

Pasak Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vedėjo Algio Gaižučio, Daugiabučių gyvenamųjų namų techninės priežiūros pagrindinių darbų sąrašas aplinkos ministro įsakymu galios neteko gegužės 8 d.

Į jį buvo įtraukti smulkūs remonto darbai, tokie kaip lempučių, jungiklių keitimas, durų vyrių, spynų tvarkymas ir kiti panašūs.

A.Gaižučio teigimu, jie anksčiau buvo atliekami iš surenkamo eksploatacijos mokesčio. Dabar jis bus panaudojamas tik techninės priežiūros žurnalams pildyti, kitai dokumentacijai tvarkyti.

"Smulkūs darbai bus atliekami iš kaupiamųjų lėšų. Jei šių nebus, gyventojams bus pateikiamos sąskaitos. Ir dabar buvo panašiai. Jei neužtekdavo lėšų iš techninės priežiūros mokesčio, smulkūs darbai buvo atliekami iš kaupiamųjų lėšų, o jei šių nebūdavo, sąskaitos būdavo pateiktos gyventojams", – pasakojo vedėjas.

A.Gaižutis atkreipė dėmesį, kad miesto taryba nustato maksimalų techninės priežiūros tarifą. Šis Klaipėdoje labai mažas. Tad lėšų darbams administratoriams nelikdavo.

Į tai dėmesį buvo atkreipę ir patys uostamiesčio daugiabučių namų prižiūrėtojai. Maksimalus techninės priežiūros tarifas nebuvo peržiūrėtas daug metų.

"Negaliu pasakyti, kada tiksliai tai buvo daryta, bet dar buvo litai. Vėliau tiesiog konvertavome į eurus, ir tiek. Daugiabučių namų administratoriai nekėlė šio klausimo, tačiau ir nieko nebuvo daroma. Dabar skaičiuosime šį tarifą pagal naują ministerijos parengtą metodiką. Dar trūksta kai kurių duomenų. Manau, rugsėjį teiksime miesto tarybai", – komentavo vedėjas.

A.Gaižutis neabejojo, kad vadinamojo eksploatacijos mokesčio maksimalus tarifas nemažės.

"Ar didės, negalime pasakyti, kol neturime išsamių skaičiavimų. Trūksta informacijos apie techninės priežiūros specialistų algas. Apklausime administratorius, gausime šiuos duomenis ir paskaičiuosime. Naujoje metodikoje taip pat numatyta, kad vienam ar kitam rodikliui tarifas gali būti peržiūrėtas. Po šių pokyčių realiai nelabai kas pasikeis, bet bus daugiau aiškumo", – tvirtino vedėjas.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt