Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Perdangų tipai, savybės ir pasirinkimas
2011-03-02 Šaltinis: virtualiera.lt

Perdangų tipai, savybės ir pasirinkimas. Perdangos - tai horizontaliosios konstrukcijos, suskirstančios pastatą į aukštus ir kartu atliekančios laikančiųjų ir atitvarinių konstrukcijų funkcijas.


Perdangų tipai, savybės ir pasirinkimas title=
Nuotr. skylin.co.cc

Perdangų tipai pagal funkciją:

  • Tarpaukštinės perdangos;
  • Pastogės perdangos;
  • Rūsio perdangos;
  • Perdangos susisiekiančios su lauku (virš įvažiavimų ir panašiai).


Perdangų tipai pagal medžiagas:

  • Gelžbetoninės - surenkamos arba monolitinės;
  • Plieninės;
  • Medinės;
  • Kompleksinės - iš blokelių.


Perdangų tipai pagal naudojimo būdą:

  • Sijinės;
  • Plokštinės.

 

Perdangos tipo pasirinkimas priklauso nuo pastato konstrukcijos ir paskirties, o taip pat ir nuo apkrovos lygio. Apskaičiuojant apkrovas, atsižvelgiama į baldų, žmonių, santechninės ir kitos įrangos svorį. Pastovi apkrovos sudedamoji dalis - pačios perdangos svoris. Perdangos yra labai svarbios pastato erdvinio standumo atžvilgiu: nuo jų priklauso ar pastato forma išliks nepakitusi veikiant įvairioms apkrovoms.


Gelžbetoninės perdangos

Tradicinės perdangos yra gelžbetoninės arba iš medinio karkaso. Surenkamųjų gelžbetoninių perdengimo plokščių montavimui reikia krano, o gelžbeto­ninės monolitinės perdangos įrengimui reikia surinkti klojinius, tinkamai armuoti bei kloti betono mišinį. Dažnai dėl šių priežasčių statytojai atsisako gelžbetonio perdangų ir naudoja medines karkasines perdangas.

 

Medinės perdangos

Medinės perdangos kainą galima sumažinti naudojant pigesnes medžiagas, didi­nant atstumą tarp sijų, mažinant garso izolia­cijos sluoksnį. Tačiau šiuo atveju prarandamos tokios savybės, kaip laikomoji galia, gera garso izoliacija, ilgaamžiškumas ir pan. Be to, klaidin­gai parinkus ir sumontavus medinę perdangos konstrukciją, ji gali įlinkti, girgždėti, o kiekvie­ną žmogaus žingsnį antrame aukšte girdėsime pirmame aukšte.

 

Plieninės - sijinės perdangos

Dėl įrengimo paprastumo ir gerų termoizoliacinių savybių, sijinės perdangos dažniausiai yra naudojamos individualių namų statyboje. Tokios perdangos pagrindas - gaminamos iš spygliuočių ir lapuočių medžių arba plieninės sijos, kurios remiasi į laikančiąsias sienas. Sijų skerspjūviai priklauso nuo angos pločio ir atstumo tarp jų.

 

Kompleksinės - iš blokelių perdangos

Perdangos iš smulkių surenkamųjų elementų, kurie atlieka ir betonavimo klojinio, ir laikan­čiosios konstrukcijos funkciją. Blokelių perdenginys yra gera alternatyva įprastiems per­denginiams tais atvejais, kai perdenginys yra sudėtingos formos, kai statinys rekonstruojamas arba kai neįmanoma panaudoti krano.


Kurį blokelių perdangos tipą pasirinkti - ar su surenkamosiomis sijomis, ar be jų - lems galimybė naudoti medieną ar klojinius išrams­tymui. Jei specialiai šiam perdenginiui išrams­tyti reikia didelių sąnaudų, tai patogiau rinktis surenkamųjų sijų konstrukciją. Tačiau tokiomis konstrukcijomis įrengti perdangą užtrunka gero­kai ilgiau nei sudėti gelžbetonio plokštes.

 

Gelžbetonio plokštės pagreitina statybą

Sparčiai tobulėjant gelžbetoninio technologijoms, pra­dėjus gaminti tikslių matmenų plokštes ir atsiradus galimybei šiuolaikines perdengimo plokštes pjaustyti norimo ilgio, pločio ar net kampu jos nepraranda populia­rumo. Gaminant gelžbetonio plokštes gali būti suformuotos ir angos inžineriniams tinklams, laiptams, šachtoms tam tikrose vietose. Tai pagreitina statybą ir nebereikia statybos aikš­telėje atlikti papildomų darbų. Jos pasižymi patvarumu, ilgaamžiškumu ir atsparumu ugniai, tačiau turi pernelyg didelį lyginamąjį svorį. Todėl tikslinga jas naudoti tik kaip cokolines.


Monolitinių ir surenkamų perdangų skirtumai

Yra skiriamos monolitinės ir surenkamos gelžbetoninės perdangos. Monolitinės gelžbetoninės perdangos įrengiamos tuo atveju, jeigu veikia stiprios, dinaminės apkrovos. Taip pat monolitinės konstrukcijos reikalingos tada, kai būtent perdangos užtikrina pastato erdvinį standumą, kai pastatas turį tokią sudėtingą formą, kad tipinės surenkamųjų perdangų konstrukcijos negali būti panaudotos. Gyvenamuose namuose dažniausiai naudojamos surenkamos perdangos - unifikuotos surenkamosios gelžbetoninės plokštės.

 

Iškilo klausimų? Užduokite klausimus mūsų žinovams statybos, įrengimo, interjero ir aplinkos temomis: KLAUSK ŽINOVO

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt