Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Paveikslai interjere. Kaip išsirinkti ?
2010-10-01 Šaltinis: tapyba.info

Paveikslai interjere. Kaip išsirinkti ? Tam, kad mes savo namus galėtume vadinti "super namais" ir juose gerai jaustis, ko gero neužtenka vien patogaus išplanavimo ar brangių baldų. Yra svarbios ir įvairios smulkmenos, suteikiančios interjerui savitą stilių.


Paveikslai interjere. Kaip išsirinkti ? title=
Nuotr. tapyba.info

Meno dirbiniai, gėlių kompozicijos – visa tai atlieka tam tikros vizitinės kortelės vaidmenį, kuri nusako šių namų savininko charakterį ir gyvenimo būdą. 

Tarp aksesuarų, kuriais puošiamas butas, paveikslui skiriama ypatinga vieta. Gal todėl, kad šis meno kūrinys turi nuosavą energetinį užtaisą, o taip pat turi derėti su kitais interjero elementais. Ne taip paprasta surasti įdomų, džiuginantį akį ir širdį, bei derantį prie esamo interjero, paveikslą. Taigi, reikėtų žinoti keletą pagrindinių principų.
Bet koks meno kūrinys neturėtų atsirasti namuose atsitiktinai. Jeigu jau paveikslas apsigyvena šalia mūsų, jis turi būti mums artimas savo dvasia, su juo turi būti gera. Kitaip tas paveikslas anksčiau ar vėliau atsidurs mūsų spintoje. Paveikslo nuotaika, jo spalvų gama turi džiugint akį, teikti teigiamų emocijų bei norą pažvelgti į jį vėl ir vėl. Be to, paveikslas turi derėti prie interjero, kitaip jis praranda dalį savo žavesio.

Kiekvienai namų ar buto zonai tinka tam tikros rūšies meno kūriniai
Svetainę galima papuošti ryškių spalvų paveikslu. Tinkamas sprendimas būtų pakabinti jį virš sofos. Svetainėje taip pat gerai atrodo didesnių dydžių paveikslai. Tačiau paveikslo stilius bei žanras priklauso nuo kambario interjero stiliaus. Jeigu baldai yra antikvariniai, o tapetai turi ryškų ornamentą, tuomet gražiai atrodys paveikslai su masyviais auksiniais ar sidabriniais rėmais. Pagal žanrą tai gali būti ir peizažas ir portretas ir natiurmortas ir siužetinis paveikslas. Šviesių, neryškių spalvų svetainei labiau tinka modernūs piešiniai, akvarelės, grafikos darbai. Rėmai turi būti neplatūs, natūralaus medžio arba lengvi įvairiaspalviai rėmeliai.

Vaikų pasaulis yra žymiai emocionalesnis už suaugusiųjų. Parenkant paveikslus vaikų kambariui, būtina turėti omenyje, kad vaikų skoniai greitai keičiasi, taigi ekspozicija turėtų būti atnaujinama kas 2-3 metai. Tai gali būti tikri paveikslai, reprodukcijos, arba vaiko nupiešti paveikslėliai.

Miegamajame yra svarbu sukurti ramybės atmosferą. Tai mūsų namų dalis, kurioje mes norime pailsėti ir atsipalaiduoti. Todėl paveikslai turėtų būti atitinkamos nuotaikos. Gerai tinka žiemos peizažai, gelių puokštės. Čia reiktų vengti labai tamsių bei kontrastingų spalvų.
Paveikslai, pakabinti virtuvėje, neturėtų būti dideli, iki 50 cm ilgio. Bet turint atskirą valgomąjį, jie gali būti ir didesni. Šiems kambariams dažnai parenkami natiurmortai. Valgomajame geriau naudoti kontrastinių spalvų gamą.

Ne mažiau svarbu tinkamai parinkti paveikslą pagal spalvą. Jeigu paveikslą norima padaryti kambario akcentu, naudojami kontrastai. Tuo tarpu, jeigu norima paveikslą tarytum ištirpinti kambaryje, paveikslo spalvos parenkamos pagal pagrindines interjero spalvas.
Paveikslo dydis pasirenkamas priklausomai nuo kambario dydžio. Paveikslai, kurių ilgis siekia 70 cm ir daugiau, tinkamai atrodo erdviuose kambariuose. Vertikalūs kūriniai padaro patalpą aukštesnę, o horizontalūs – tarytum praplatina. Kvadratinės formos paveikslas šia prasme yra neutralūs. Jeigu laisvos erdvės ant sienos nedaug, galima rinktis nedidukus paveikslus – mažiau negu 20 cm ilgio. Jie gerai atrodo sugrupuoti po 2-3 vienetus. Galima sugrupuoti kompozicija iš gana skirtingu paveikslų, bet jų atlikimo technika (akvarelė, aliejiniai dažai ir pan.) turėtų sutapti.

Jeigu laisvos erdvės ant sienos nedaug, galima rinktis nedidukus paveikslus – mažiau negu 20 cm ilgio. Jie gerai atrodo sugrupuoti po 2-3 vienetus. Galima sugrupuoti kompozicija iš gana skirtingu paveikslų, bet jų atlikimo technika (akvarelė, aliejiniai dažai ir pan.) turėtų sutapti. Kartais grupuojama 10 nedidelių paveikslų ar net daugiau, bet tai gana sudėtinga užduotis, reikia turėti išlavintą skonį, kad išlaikyti tvarkos bei visumos pojūtį. Čia geriausiai patartų interjero dizaineris.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt