Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Patarimai perkantiems baldus
2010-06-24 Šaltinis: balsas.lt

Norime turėti funkcionalius, patogius, saugius ir gražius baldus. Kad teisingai juos pasirinktumėte, galite pasikonsultuoti su architektais bei interjero ar baldų dizaineriais. Baldai - nemaža investicija. Todėl pirkti juos reikia labai apdairiai ir atsakingai.


Patarimai perkantiems baldus title=
Nuotr. Corbis.com

Pirkdami atkreipkite dėmesį į keletą svarbių dalykų:
Įsitikinkite, kad baldai, kuriuos ketinate pirkti, puikiai tiks ir tilps jūsų busto apstatymui. Išmatuokite savo kambarį, pasidarykite jo planą. Planui naudokite milimetrinį popierių, kad būtų konkrečiau ir lengviau įsivaizduoti matmenis. Apgalvokite baldų išdėstymą, kad būtų ne tik gražu, bet ir patogu. Sustatykite savo baldus taip, kad netrukdytų laisvai judėti kambaryje. Būtinai turėkite šiuos išmatavimus eidami pirkti baldų.

Pirkite tai, ko jums iš tikrųjų reikia. Pirkdami baldus nebūkite impulsyvūs. Kad teisingai pasirinktumėte norimą baldą, būtina žinoti kokios yra pasirinkimo galimybės, kad nenusipirktumėte pirmą pasitaikiusį. Baldai yra brangus, nemenkas pirkinys, juos sudėtinga transportuoti bei surinkti. Todėl prieš perkant būkite tikri, kad šie baldai yra tai, ko jūs ieškote.

Detaliai išstudijuokite informaciją apie perkamą baldą: garantinį laikotarpį, gamintoją (jų reputaciją, pagaminamų baldų bendrą kokybės lygį), medžiagas iš kurių baldas pagamintas, naudojimo ir priežiūros instrukciją.Susikurkite pirkimo planą. Išsidėliokite prioritetus ir tikslus.


Kietų baldų pirkimas

Pagrindinis medinių (kietų) baldų privalumas – ilgaamžiškumas ir patvarumas. Mediniai baldai, tokie kaip valgomasis stalas, kėdės, spintos, lovos ir t.t. gali būti pagaminti iš kietos arba minkštos medienos, faneros arba derinant kelius medienos tipus ar medžiagas. Taigi, prieš perkant pasidomėkite iš kokios medienos jūsų baldas pagamintas:

Fanera – medžiaga, gaminama iš medienos lukšto, klijuojant sluoksnius juos klojant vieną išilgai kito, dėl to fanera yra tvirta ir elastinga. Dažniausiai iš jos formuojami įvairūs kreivalinijiniai paviršiai, pavyzdžiui, įmantraus dizaino kėdės, užapvalintos formos spintelės ar paviršių dekoravimas.

Kietoji mediena – medžiaga gaunama iš lapuočių medžių. Dažniausiai baldų gamybai naudojami kietmedžiai: ąžuolas, beržas, klevas, vyšnia, raudonmedis, graikinis riešutmedis ir pan. Kietosios medienos (kietmedžio) baldai yra atsparūs ir tvirti. Minkštoji mediena – medžiaga gaunama iš spygliuočių augalų: pušis, kedras, eglė, kiparisas ir pan. Minkštos medienos baldai nepatvarūs smūgiams ir įbrėžimams, todėl juos reikia itin saugoti. Kieti baldai, pagaminti iš šių medienos rūšių skiriasi kaina, patvarumu bei reikalauja skirtingos priežiūros.
 

Minkštų baldų pirkimas
Turbūt neįsivaizduojame savo namų be minkštų baldų: sofos, fotelių, lovos ar kėdžių. Svarbu, kad šie baldai būtų patogūs ir ilgaamžiai. Prieš perkant pasėdėkite ant sofos ar kėdės. Ar pakankamai patogu, ar ne per kieta sėdėti? Pasidomėkite iš kokių medžiagų pagamintos baldo sudedamosios dalys, kaip jos veikia, kokios priežiūros reikalauja.

Vidinė baldo konstrukcija. Patikimiausios konstrukcijos pagamintos iš kietmedžio (lapuočių mediena) ir klijuotos faneros. Daugeliu atvejų kai kurioms detalėms pilnai tinka ir minkšta mediena (spygliuočių mediena). Įsitikinkite, kad konstrukcija yra tvirta ir patikima, atkreipkite dėmesį į vidinių detalių sujungimo būdus. Mechaninės baldo dalys turi judėti lengvai, be kliuvimų.

Minkštoji baldo dalis. Pasidomėkite iš ko yra pagaminta sėdimoji dalis, kadangi ji yra labiausiai dėvima baldo vieta. Neturi būti įdubimų gulimoje padėtyje, kurie trukdytų patogiam poilsiui. Taip pat atkreipkite dėmesį, jog mažo tankio (labai minkštos) paklotinės medžiagos greičiau praranda pirminę formą ir susidėvi. Jeigu sėdimoji dalis pagaminta iš spyruoklių bloko, būtinai sužinokite, kas uždėta ant to bloko. Svarbu, kad ant jo būtų nemažas minkštosios medžiagos sluoksnis.

Apmušalai. Minkštų baldų apmušalų pasiūla yra labai plati ir įvairi. Svarbu apdairiai ir tinkamai juos pasirinkti. Jei jūsų perkamas baldas bus dažnai naudojamas, pasirinkite apmušalus iš audinio, kuris yra standžiai išaustas ir atsparus dėmėms. Jei baldas bus mažiau naudojamas, galite rinktis elegantiškus ir prabangius audinius. Jei norite aplinkai suteikti žaismingumo – rinkitės keletą skirtingų apmušalų, tik suderinkite jų struktūrą ir spalvas. Labai patogu, kai minkštosios dalys, suformuotos iš atskirų elementų turi užtrauktukus, todėl prireikus, galima lengvai išvalyti ar pakeisti apmušalinę medžiagą. Pirkdami minkštus baldus turėtumėte sužinoti apmušalų sudėtį, kad vėliau būtų galima tinkamai pasirinkti valymo priemonę.

Atkreipkite dėmesį, jog dauguma gamintojų suteikia garantiją baldų konstrukcijoms, o ne audiniams. Todėl nepamirškite jų deramai prižiūrėti: venkite saulės, reguliariai ir tinkamai valykite.

 

Raktiniai žodžiai: Interjeras, Mediniai baldai, Baldų priežiūra, Baldai, Baldų pirkimas. 

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt