Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Patarimai kaip švarinti kiemą ir namus
2012-08-06 Šaltinis: Iveta Skliutaitė, lrytas.lt

Vieną balandžio savaitgalį paskyrus visuotinei akcijai „Darom“, kitą galima imtis tvarkyti savo namus. Profesionalūs tvarkytojai prieš griebiant į rankas šluotą pataria suplanuoti švarinimosi darbus. Dešimt metų kauniečių namus valančios Valerijos Kirbeckytės teigimu, dabar laikas ne tik kuopti būstą, bet ir keisti tvarkymosi įpročius.


Patarimai kaip švarinti kiemą ir namus title=
Nuotr. M. Patašius

„Jei iki šiol tvarkėtės chaotiškai, sudarykite švarinimosi planą. Jo laikytis sunku bus tik iš pradžių. Greitai pastebėsite, kad namams tvarkyti skiriate vis mažiau laiko, o jie ilgiau išlieka švarūs“, – patarė tvarkytoja. Jei namuose jau keletą metų nedaryta generalinė tvarka, jai reikėtų nepagailėti viso savaitgalio.

Siūlė atsikratyti senienų

Pirmas žingsnis tvarkos link – ne pulti plauti grindis ar langus, o atsikratyti nenaudojamų daiktų. Seniai kuoptų namų kampai ir balkonai dažnai būna užgriozdinti neveikiančia technika, kitais rakandais. Dalį jų išneškite į sandėlį, kitus be gailesčio meskite lauk.

Iškart po to imkitės tvarkyti spintas, spinteles, rašomuosius stalus. Jų stalčiuose ir lentynose neretai užsiguli krūvos mažmožių, senų laikraščių, žurnalų, sąskaitų kvitų. Popierių atiduokite į makulatūrą. Į išvalytas lentynas tvarkingai sudėkite tik tai, ko reikia.

Į valyklą – nelaukiant rudens

Antras žingsnis – drabužinės tvarkymas. Tai geriausiai daryti saulėtą dieną. Tada puikiai matyti, kurie drabužiai apnešioti, dėmėti ar prairę.

Į atskiras lentynas ar dėžes kruopščiai išrūšiuokite vasarinius ir žieminius drabužius. Jokiu būdu atgal į spintą nedėkite nešvarių kailinių, paltų, striukių, šiltų kostiumų, šalikų, pirštinių. „Šiuos drabužius nelaukdami kitos žiemos nuneškite į valyklą – apranga tarnaus ir tvarkingai atrodys ilgiau. Nepamirškite į batų taisyklą nunešti žieminės avalynės“, – patarė V.Kirbeckytė.

Užuolaidų skalbti nepatarė

Trečias žingsnis – kilimų ir užuolaidų valymas. Patiems plauti didelius kilimus, ypač butuose, sudėtinga net turint gerų valiklių.

Dar sunkiau būna juos išdžiovinti. Todėl kartą per metus nepagailėkite pinigų ir kilimus taip pat nuneškite į valyklą. Tą patį reikėtų padaryti ir su šiltomis antklodėmis, net vilnoniais chalatais. „Namuose nepatariu plauti ir užuolaidų, ypač ilgų ir plačių. Prieš imdamiesi tokio darbo, įvertinkite savo galimybes ne tik jas išskalbti, bet ir išlyginti“, – mokė tvarkytoja.

Tvarkymas turi tapti įpročiu

Tik atlikę šiuos darbus imkitės valyti lubas, langus, sienas, plyteles ir grindis. Kad namai po generalinės tvarkos tviskėtų nuolat, įpraskite grindis valyti kas antrą dieną, plyteles – kartą per savaitę.

Bent kartą per mėnesį nepamirškite susitvarkyti spintų lentynų, stalčių. Išmokite nekaupti senos spaudos, kitų atgyvenusių daiktų. Langų stiklus valykite bent kas ketvirtį. Kartą per tris keturis mėnesius peržiūrėkite drabužius, batus. Įpraskite nešvarią aprangą iš karto nešti į valyklą, avalynę su nuavėta pakulne – pas batsiuvį.

 

Reklama: shop.manjana.lt

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt