Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą?
2018-09-14 Šaltinis: AGMEKA

Namo projektavimas – sudėtingas ir ypač atsakingas procesas. Jo metu, svarbu atsirinkti kokybiškas ir patikimas konstrukcijos dalis, nes visos jos, daro įtaką galutiniam rezultatui. Svarbu ne tik pamatai, namo sienos ar grindys, tačiau ir namo stogas. Tai yra bene svarbiausias komponentas, kuris neslėpkim, daugumai mūsų yra tikras galvos skausmas. Žinant jog stogo danga nėra pigi prekė, kurią galėtume išsirinkti ilgai nesvarstant, atsižvelgti turime į tokius faktorius kaip jo kaina, gamintojas, išvaizda, medžiaga, spalva, ilgaamžiškumas. Taigi, kokią stogo dangą pataria rinktis ekspertai šiais metais? 


Patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą? title=

Į ką atsižvelgti?

Nors anksčiau rinkdamiesi stogo dangas pasitikėdavome statybinių medžiagų parduotuvės pardavėjo nuomone ir rekomendacijomis, dabar pasikliauti vien jų žodžiais tikrai nepatartina. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar, jie yra suinteresuoti parduoti brangiausią produktą, kuris neša didžiausią pelną. Na, o šiuo atveju, renkantis stogo dangą ar namo apdailą, svarbiausia sprendimą priimti patiems, o ne įtakotiems kažkieno kito. Kai sprendžiame patys, galime priimti daug logiškesnį sprendimą. Taigi, renkantis stogo dangą, atsižvelkite į šiuos aspektus:

• Ilgaamžiškumas, ekologiškumas, akustinės savybės, gamintojas, kaina, tipas

Ilgaamžiškumas

Kalbant apie stogo dangos ilgaamžiškumą, dėmesį atkreipkite į garantiją, kuri yra jam suteikiama. Jeigu anksčiau namo stogai tarnaudavo apie 50 – 60 metų ar net daugiau, dabar didžiausia stogams suteikiama garantija gali siekti 20 – 30 metų. Jeigu čerpės, kurias norite pirkti neturi net 10 metų garantijas, patartina ieškoti kito varianto.

Ekologija

Ypatingai šiais laikais, ekologija yra labai svarbi ir reikšminga visai mūsų visuomenei. Norėdami saugoti ne tik gamtą, tačiau ir pačių sveikatą, ekologiškos, iš natūralių medžiagų gaminamos čerpės yra pasirinkimas numeris vienas. Organinės kilmės medžiagos neturi mūsų sveikatai pavojingų medžiagų.

Akustika

Didžioji dalis pašalinių garsų iš lauko į namo vidų pakliūna per vėdinimo kanalus, stogo langus bei stogų konstrukcijas. Norint jog nemalonūs ir trukdantys garsai būtų izoliuoti, labai svarbu išsirinkti gerai garsą izuoliuojančias stogo čerpes. Kitu atveju, teks susitaikyti su mašinų garsais ar vėjo ūžesiu.

Gamintojas

Tikriausiai pastebėjote jog čerpių pasiūla šiomis dienomis yra tiesiog milžiniška. Rinktis galima iš šimto ir daugiau skirtingų tipų čerpių. Na, o ką jau kalbėti apie jų gamintojus. Rinktis tikrai yra iš ko. Kaip ir minėjome anksčiau, gamintoją reikia rinktis ir pagal tai, kokios trukmės garantiją čerpėms jis suteikia ir kaip ilgai yra šioje rinkoje. Anot UAB „Agmeka“, stogo dangas siūlančio vadovo Gedimino Šilvinsko, čerpes rekomenduojama rinktis kai joms suteikiama bent 50 metų garantija. Tokie gamintojai kaip „Creaton“, „ La Escandella“, „ Erlus“ ir kiti, yra patikimi bei jų produkcija tikrai galima pasitikėti.

 Kaina

Stogo kaina yra labai svarbus aspektas kiekvienam namo savininkui. Na ir žinoma, bene kiekvienas atsakys jog didžiausią įtaką pasirinkimui būtent ji ir sudaro. Tačiau, tai yra visiškai klaidingas mąstymas. Didžiausią viso stogo kainą sudaro pati jo konstrukcija, izoliacija ir kitos stogo detalės. Taigi, lyginant stogų dangų kainas, jų skirtumas yra labai minimalus.

Tipas


Greičiausiai žinote jog pagrindiniai čerpių tipai yra šie: plieninės čerpės, profiliuotos čerpės, betoninės čerpės, bituminės čerpės, šiferio lakštai, lygi skarda ir daug kitų. Šiuo metu, pačios populiariausios yra bituminės, molinės, betoninės, metalinės stogo dangos ir šiferis.

Taigi, jeigu iki dabar galvojote jog stogo dangą išsirinkti bus itin paprastas ir greitas darbas, nepamirškite jog stogo danga jums tarnaus ne vienerius metus. Tad ir jos pasirinkimas turi būti ypač apgalvotas. Norint jog ji puoštų jūsų stogą ne 10 ar 20 metų, nepamirškite atkreipti dėmesį į gamintojo suteikiamą garantiją, kuri transliuoja apie jos kokybę – ilgaamžiškumą. Taip pat, dangos akustiką, kainą ir žinoma priedus iš kurios ji yra pagaminta. 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt