Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Pastatų šiltinimas ekologiška ekovata
2011-12-15

Pastatų šiltinimas ekologiška ekovata. Pastatų šiltinimas ekovata aktualus daugeliui, nes dažnas individualaus namo savininkas, planuojantis apšiltinti savo būstą, nori, kad pastatas būtų ne tik šiltas, ekonomiškas, tačiau ir ekologiškas. Visus šiuos ir daugelį kitų reikalavimų atitinka 1893 m. Anglijoje sukurta ir visame pasaulyje pripažinimo sulaukusi celiuliozinė šilumos izoliacijos medžiaga – ekovata, kitaip dar vadinama celiuliozine vata, celiuliozine vilna, ekovilna.


Pastatų šiltinimas ekologiška ekovata title=
Nuotr. ekovata.lt

Ekovatos apibūdinimas

Tai visų tipų pastatams šiltinti naudojama ekologiškai švari šilumos izoliacijos medžiaga, gaminama iš medžio plaušo, pridedant chemiškai nelakių organinių junginių – boro rūgšties bei borakso, kurie į atmosferą neišskiria kenksmingų medžiagų. Tyrimais įrodyta, jog boro rūgšties druskos visiškai negaruoja, o pati rūgštis garuoja esant 100°C temperatūrai, kuri eksploatuojant pastatą taip aukštai nepakyla. Dėl šios priežasties šiltinti būstą ekovata gali rinktis alergiški ar plaučių ligomis sergantys žmonės.

Ekovatos savybės

Ši pastatų šiltinimo medžiaga ne tik atitinka visus šilumos izoliacijos medžiagoms keliamus reikalavimus, bet ir iš kitų tradicinių šiltinimo medžiagų išsiskiria savo unikalių savybių deriniu. Taigi glaustai ir išsamiai apie jas.

Efektyvi šilumos izoliacija. Viena svarbiausių ekovatos savybių yra mažas laidumas šilumai, kurį apibūdina šilumos laidumo koeficientas λ =0,038 W/mK (kuo šis koeficientas mažesnis, tuo geresnėmis izoliacinėmis savybėmis medžiaga pasižymi). Apšiltinus pastatą šia vata, ne tik sumažės išlaidos būsto šildymui žiemą, bet ir nereikės rūpintis patalpų kondicionavimu vasarą.

Ekovata atspari drėgmei. Ekovata nekaupia drėgmės, t.y. atsiradusį drėgmės perteklių ji absorbuoja neviršydama natūralios medienos sorbcinės drėgmės kiekio. Rezultatas – nepageidaujamos kondensacinės drėgmės išvengimas pastatų atitvarinėse konstrukcijose. Kadangi smulkiaplaušė ekovatos struktūra drėgmės nekaupia, todėl apšiltinant būstą nebūtina naudoti garą izoliuojančių plėvelių.

Ekovata atspari ugniai. Ekovata priskiriama sunkiai degių medžiagų grupei. Ji nedega, nesilydo, o kilus gaisrui lėtai rusena, kartu pristabdydama medinių konstrukcijų degimą. Šią išskirtinę savybę suteikia medžiagos sudėtyje esančios boro ir borakso druskos, kurios įkaitusios išskiria kristalizacinę drėgmę ir tokiu būdu slopina deguonies patekimą į degimo vietą. Dar vienas ekovatos privalumas yra tas, kad degdama ji neišskiria nuodingų medžiagų į aplinką.

Biologinis atsparumas. Boro junginiai saugo ekovatą ir pastatą nuo grybelinių ligų, neleidžia veistis vabzdžiams bei graužikams. Tad medinėms konstrukcijoms, kurios tiesiogiai liečiasi su ekovata, nebūtini antiseptikai.

Sandarus užpildymas. Smulkios struktūros ekovata gerai užpildo net ir mažiausias konstrukcijų ertmes ar nelygumus. Taigi, pasirinkus šią ekovatą pastatui šiltinti, nereikės sukti galvos dėl medžiagos matmemų.

Ilgaamžiškumas. Pasak užsienio ir Lietuvos specialistų, teisingai eksploatuojant pastatą ekovata savo šilumos izoliacines savybes išlaiko daugiau nei 50 metų.

Šiltinimo ekovata būdai


Statinio konstrukcijas apšiltinti ekovata galima keliais būdais. Šlapiasis, arba drėgnasis, būdas dažniausiai naudojamas šiltinant vertikalias (tiek išorės, tiek vidaus) konstrukcijas. Išpurenta ekovata sumaišoma su vandeniu ir specialia įranga užpučiama ant šiltinamų paviršių: sienų, pertvarų ir pan. Šiuo būdu montuojamos ekovatos privalumai: geras sukibimas su dengiamu paviršiumi, puikiai užpildytos smulkiausios ertmės. Šlapiasis būdas itin patogus apšiltinant naujai statomus karkasiniui namus, taip pat senus medinius pastatus. Sausasis būdas rekomenduojamas, kuomet reikia užpildyti oro tarpus, esančius grindyse, sienose, pastogėse ar sunkiai pasiekiamose vietose. Užpildyti konstrukcijų tuštumas sausuoju būdu galima dvejopai: vatą supilant rankomis arba naudojant specialius mechanizuotus išpūtimo įrenginius.

Renkantis pastarąjį variantą, ekovata suslegiama iki reikiamo tankio, todėl nenusėda net ir po daugelio metų. Šiuo būdu galima dengti įvairius paviršius: medinius, metalinius, mūrinius ir kt. Klijavimo būdą verta rinktis, kai norima apšiltinti metalinius, gelžbetoninius ar kitų lubų paviršius iš apačios. Šis šiltinimo ekovata būdas labai panašus į šlapiąjį, skirtumas tik tas, kad ekovata drėkinama ne vandeniu, o vandens klijų mišiniu.

Belieka pridurti, jog dėl savo unikalių savybių bei mažų darbo jėgos sąnaudų ekovata pelnytai laikoma viena geriausių būsto šiltinimo medžiagų pasaulyje.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt