Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Pasivaikščiojimas po skandinavišką butą
2015-11-19 Šaltinis: NamuDizainas.lt

Trinktelėjo buto durys. Batų porelė tvarkingai pastatyta šalia grakščių kėdutės kojyčių, tambure. Pilkai, rudas grindų ornamentas mielai pasidalino grindų lopinėliu su batukais.


Pasivaikščiojimas po skandinavišką butą title=
Nuotr. Jonas Berg

Ant tamburo grindų tvarkingai išsidėstę rombai, trikampiai, kvardratai – į kuriuos įsminga vertikaliai baltos lentelės koridoriuje ir kuriuos baltas slenkstis atskiria nuo gelsvos spalvos grindų lentų, nuvilnijančių horizontaliomis bangelėmis.

Balta ir vėsi patalynė lovoje už sienos miegamąjame. Šalia lovos, tik spustelėk mygtuką ir užsidegs šviesa. Apvalaus gaubto šviestuvėlis prie lovos pasiruošęs ir laukia, kada galės atlikti savo užduotį. Na bet tiek to, apsiverskime ant kito šono.

 Jau šviesu, ir diena, įsiskverbusi pro kampinius langus, apsigyveno miegamąjame, kuris draugiškai dalijasi buto erdve su darbo kambariu. Turbūt galima taip pavadinti prie lango stovintį stalą ir biuro kėdę ant ratukų – namų biuro atributai, ar ne tiesa?

Palieskime rankomis juodos spalvos pertvarą su stikliniais langais, ištįsusiais iki pat lubų.

Apvalus veidrodis ant sienos lyg akutė, apžvelgianti kambario detales.

Neužmirškime ir originalios pakabos rūbams. Estetika, lengvumas, grožis!

 Atsigręžus atgal, pamatome, kad kambarys – altruistas dalijasi savo erdve ir su vaikų kambariu. Tai galima atpažinti iš esančios kitoje kambario dalyje dviaukštės lovos, į kurios antrą aukštą galima pakliūti juodomis kopėčiomis. Mankšta ir pramoga vaikams, puiki detalė estetikos ir dizaino mėgėjams.

Praktiškos spintelės įrengtos po lovos apačia.

 Nuostabos duoklė fotografui, pagavusiam krintančius erdvėje kamuoliukus ar obuolius.

Ar yra erdvė tarp erdvių? Ar yra erdvė tarp durų?.. – erdvės gal ir nėra.. Ar yra laikas tarp durų? – gal ir nėra, bet yra momentas, sustingęs bei pakibęs erdvėje ir laike, ar tarp laiko ir erdvės. Ar yra ten energija – panašu, kad ne, nes kamuoliukai nukristų ant žemės..

O kur tu gyveni – erdvėje ir laike bei maudaisi energijų jūroje? O ar gali laikas nuo laiko pakibti erdvėje ir laike, kur nėra energijos, atsidurti tarp “durų” ar už jų.. – atrasdamas čia ir dabar.. o džiaugsme!

 Ir visa matanti akutė, žvelgianti iš sienos.

 Gražiai išdėlioti paveikslai ant sienos, gėlė ir smulkmenos ant lentynėlės, minkšta dalis – kampas, pagalvėlės ant jo, fotelis, apvalus staliukas, pilkas kilimas, baltos užuolaidos ir visas šis interjeras galbūt yra tik MIRAŽAS. Prisimenate sukryžiuotus pirštus, kaip paveiksle ant sienos dešinėje, – aš meluoju.

 Moteris ir tigras už nugaros paveiksle ant sienos virtuvėje – šiek tiek siurrealu ar ekstremalu?

 Visa tai atsispindi veidrodiniame rutulyje – lyg 360 laipsnių akutėje. Ir gyvenimas vistiek tęsiasi, ir galima gėrėtis gražiomis detalėmis, mielomis smulkmenomis, brangiais daiktais.

Ar būtina tai turėti? Galbūt, bent jau kol supranti, kad nebūtina..

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt