Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Papuoškite savo namų sienas paveikslais
2014-02-17 Šaltinis: Lina ABROMAVIČIENĖ, Snaujienos.lt

Nors dabar labai populiaru laikyti namus mažiau apkrautus, tačiau sutikite, kad smulkios detalės, paveikslai, šviestuvai ir kiti daiktai bendroje namų dermėje sukuria jaukumą. Tad jei jūsų namuose buvo neseniai atliktas remontas ir jau kambariai užpildyti naujais baldais, tačiau sienos dar tuščios, interjero dizaineriai rekomenduoja jas papuošti paveikslais. Būtent paveikslas ar įrėmintos nuotraukos akcentas gali sukurti išskirtinius namus, kurie atrodys jaukiai ne tik jums patiems, bet ir apsilankiusiems svečiams.


Papuoškite savo namų sienas paveikslais title=
Nuotr. aliexpress.com

Paveikslas turi atrasti vietą

Gaila, bet ne visais atvejais patikęs paveikslas tinka būtent jūsų namų interjerui. Tačiau įrengdami namus privalote išlaikyti vienodą stilių ir paveikslus kabinti tokius, kurie derėtų su kitais puošybos elementais. Svetainėms tinka dideli paveikslai, jeigu tai leidžia kambario dydis ir lubų aukštis. Didelis paveikslas vizualiai gali padidinti svetainės erdvę ir padaryti ją šviesesne. Paveikslas turėtų kabėti ant centrinės sienos, būti ryškus ir traukiantis dėmesį, juk svetainė, tai namų traukos centras, kuriuo gėrisi jūsų svečiai.

Virtuvėje ar valgomajame labiau tinka gamtos vaizdai. Jeigu kambario dydis leidžia, taip pat tinka didelis ir šviesus peizažas. Paveikslo atlikimo technika gali būti įvairi: nuo akvarelės iki tapybos aliejiniais dažais. Paveikslą kabantį virtuvėje patartina rėminti su stiklu, kad išvengtumėte galimo paveikslo sugadinimo.

Miegamajam kambariui tinkamiausi švelnių ir malonių spalvų paveikslai. Paveikslas miegamajame turi suteikti geros nuotaikos visai dienai, o einant miegoti nuteikti ramiam miegui.

 


Dažnai vaikų kambaryje kabinami paveikslai ir reprodukcijos, vaizduojančios animacinių filmukų herojus ar pasakų iliustracijas. Koridoriuje ir priimamajame tinka neįmantraus stiliaus ir turinio grafiniai darbai. Juk kai žmogus nusimeta viršutinius drabužius ir galvoja, ką veiks toliau, į paveikslus beveik nekreipia dėmesio. Tokie paveikslai tinka ir darbo kambariui. Tačiau gali paveikslais tapti ir jūsų šeimos nuotraukos. Ypač gražiai atrodo sienos, išpuoštos pačių fotografuotomis nuotraukomis. Jei turite meno gyslelę ir mėgstate piešti ar fotografuoti, kabinkite savo darbus ant namų sienų. Svarbiausia, kad tarp interjero ir parinktų paveikslų būtų stilistinė dermė. Ypač jeigu tai prabangūs ir reti meno kūriniai. Senoviniai paveikslai puikiai atrodytų klasikiniame interjere, avangardiniai paveikslai tinka griežtam ir lakoniškam interjerui, įrengtam pasitelkus minimalistinį stilių.

 Rėmeliai – paveikslo įvaizdis

Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į paveikslo rėmelius. Rėmelio funkcija yra sujungti paveikslą su interjeru. Rėmelis turėtų pabrėžti paveikslo pagrindinę mintį ir tuo pačiu harmoningai įsilieti į bendrą būsto interjerą.

 Paveikslo rėmas turi derėti prie interjero spalvų, stiliaus, baldų ir kitų interjero elementų. Jeigu baldai yra antikvariniai, o tapetai turi ryškų ornamentą, tuomet gražiai atrodys paveikslai su masyviais auksiniais ar sidabriniais rėmais. Šiuolaikiniam interjerui tinka ryškesni, abstraktūs paveikslai, netradicinėmis technikomis sukurti darbai. Tamsių rėmų paveikslai sudaro griežtumo ir tikslumo įspūdį.


Jei namų siena didelė, o turite mažų paveikslų, juos geriausia sudėlioti į grupę. Mėgstamiausiam ar vertingiausiam kūriniui paskirkite grupės centrą. Grupuoti nedidelius paveikslus reikėtų pagal temas, spalvas, atlikimo techniką ir pan. Paveikslus gali tarpusavyje susieti ir vienodas pasportas, suderinti rėmeliai. Renkantis paveikslo rėmą, jį geriau derinti prie kūrinio, nes derinant vien prie interjero kyla pavojus, kad paveikslas taps nebereikalingas vos tik perdažius kambarį. Rėmai turi atitikti kūrinio gamą, jo faktūrą arba pakartoti kokį nors paveikslo motyvą.

 Paveikslui reikia šviesos


Jei turite prabangų paveikslą, juo turite tinkamai pasirūpinti. Juk neverta būtų pirkti prabangų paveikslą ir jį įterpti nematomoje namų sienoje, kur trūksta šviesos. Tada paveikslas jūsų namų tikrai nepuoš, o tuo labiau – išleisti pinigai bus veltui. Svarbus elementas yra paveikslo apšvietimas. Nedidelėse patalpose paveikslams dažnai trūksta šviesos. Šiuo atveju geriau naudoti liuminescencines lempas, išsklaidančias šviesą. Apšvietimas turi būti maksimaliai priartintas prie natūralios šviesos. Galima naudoti taškinius šviestuvus, nukreiptus į kiekvieną paveikslą. Visuomet svarbu tinkamai parinkti šviesos kampą, kad nebūtų šešėlių.

Kaip kabinti ir rėminti paveikslus

Paveikslus reikia kabinti taip, kad į juos būtų patogu žiūrėti. Aukštis nuo grindų turėtų būti toks, kad paveikslo vidurys būtų akių aukštyje. Kabinant skirtingų dydžių paveikslus ant vienos sienos, reikia nustatyti bendrą paveikslų liniją – viršutinis paveikslų kraštas, apatinis ar per centrą. Nedidelius paveikslus galima pakabinti vieną virš kito, kad tarpas tarp jų būtų akių aukštyje. Taip pat tokius paveikslus galima grupuoti aplink vieną didelį paveikslą. Pavienių paveikslų ar jų kompozicijos centras turi būti maždaug akių lygyje. Jei namas dviejų aukštų, skirtingų dydžių pasportuoti ir įrėminti paveiksliukai dera sukabinti atkartojant laiptų kilimo liniją. Norėdami išvengti šviesos atspindžių nuo paveikslų – pakabinkite juos kiek nuožulniai. Kūrinys turi netrukdyti sėdėti ar eiti pro šalį. Paveikslų nederėtų kabinti arti tokių objektų kaip televizorius, veidrodis, langas arba turi būti palikti pakankamai tušti tarpai.

 

 

Paveikslas neturėtų būti platesnis už baldą, virš kurio jis kabinamas. Paveikslus galima ne tik kabinti ant sienos, bet ir statyti ant grindų, kitų paviršių, atremti į sieną, panaudoti molbertą. Kūriniai turi būti gerai apšviesti natūralia arba dirbtine šviesa. Norint išryškinti didelius paveikslus ir pabrėžti jų vertę, virš jų įrengiami specialūs paveikslams apšviesti skirti šviestuvai.

 Paveikslai turi galių?

Teigiama, jog namuose turimi paveikslai su gyvūnais (šunimis, žirgais, katėmis) padeda malšinti stresą. Kovos ir medžioklės scenos, plėšrūnų vaizdai skatina žvalumą, kryptingumą, drąsą, nors tokius paveikslus reikia rinktis atsargiai. Žalumos pilni gamtos peizažai žadina džiaugsmą ir viltį, o rūstūs peizažai (laukai, dykumos, senovės griuvėsiai) nuima energijos perteklių, ramina ūmų charakterį. Ryškių spalvų paveikslai suteikia energijos, pastelinių – nuramina. Labai ryškios spalvos gali erzinti, o labai tamsios – apsunkinti.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt