Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Pamirštas Perkūnkiemis: daug gyvenamųjų namų, bet mažai parkavimo vietų
2015-08-18 Šaltinis: Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt

Vienas naujausių Vilniaus gyvenamųjų rajonų Perkūnkiemis gal ir gali pasigirti daugiabučių bei prekybos centrų gausa, bet, norint čia pasistatyti automobilį, gali iškilti rimtų problemų.


Pamirštas Perkūnkiemis: daug gyvenamųjų namų, bet mažai parkavimo vietų
Nuotr. Irmanto Gelūno/15min.lt

Jau nekalbant apie tai, kad jaunos šiame rajone įsikūrusios šeimos savo atžalas į vaikų darželius ir mokyklas turi vežioti po visą miestą, nes ugdymo įstaigų čia paprasčiausiai nėra. Net ir pažadus statyti darželį Vilniaus savivaldybė jau pamiršo.

Rasti vietą savo automobiliui Perkūnkiemyje, ties Perkūnkiemio gatvės namais išties nelengva. O kiekvienas vairuotojas, nusižengęs taisyklėms ir savo transporto priemonę palikęs netinkamai, yra baudžiamas – randa Vilniaus viešosios tvarkos sergėtojų paliktus baudos kvitus. Toks skundas į 15min.lt pašto dėžutę atkeliavo iš Valdo, gyvenančio viename naujausių sostinės rajonų.

Aikštelių nėra, baudos skiriamos

„Mašinų begalybė, nėra kur statyti. Norėjom išsinuomoti požeminę aikštelę, tačiau nuomotojas bankrutavęs, naujų sutarčių nesudaro. Praėjusį mėnesį sudegė automobilis vienoje iš aikštelių, tad požeminė valoma ir uždaryta, visos mašinos persikėlė į viršų. Gyventojai stato mašinas neįrengtose aikštelėse – laukuose. Viskas kaip ir gerai, užtenka vietos. Tačiau jau antra diena, kai ant mašinų paliekami baudos lapeliai“, – skundėsi Perkūnkiemio gyventojas.

Anot vyro, paskambinus baudos lapelyje nurodytu telefonu į sostinės savivaldybę, atsakymas buvęs paprastas – tai gyventojų problema, jie tik skiria baudas, mašinas statykite kad ir už Vilniaus.

Ir tai – tik viena iš šio rajono gyventojų problemų. Antroji, dėl kurios ne vienerius metus Perkūnkiemis maitintas Vilniaus valdžios pažadais, yra valstybinių vaikų darželių nebuvimas.

Žadėjo – pamiršo


„Šiame rajone tiek darželio, tiek mokyklos trūksta... Visi gyventojų prašymai dėl mokyklų ar darželio statymo atmetami motyvuojant lėšų trūkumu. Negi savivaldybei vaikai taip nerūpi, kad pažadėjo ir pamiršo? Perkūnkiemis – jaunų šeimų rajonas, kur vaikai neturi nei darželio, nei mokyklos“, – tokius ir panašius skundus beria šio rajono gyventojai.

Šalia esančiuose Pašilaičiuose mokyklų yra, tačiau visos perpildytos, „Gabijos“ gimnazija dirba dviem pamainomis, tad daliai vaikų tenka važinėti dar toliau. „Šiame rajone vyksta tėvų „karas“ ir dėl vietos darželyje, ir dėl vietos mokykloje. Nors mokslas privalomas iki 16 metų. Tik kur mokytis Perkūnkiemio vaikams? Čia jų daug, bet, panašu, valstybei jie nereikalingi. Kodėl?“ – stebisi šio naujo sostinės rajono gyventojai.

Darželį Perkūnkiemyje dar 2008 metais ketino statyti bendrovė „Ranga IV“, čia įgyvendinusi ne vieną nekilnojamojo turto projektą. Bet prasidėjusi ekonominė krizė sumanymą sužlugdė, po kelerių metų jau prabilta, kad 29 mln. Lt (8,4 mln. eurų) yra gerokai per didelė suma pastatyti 200 vietų vaikų darželį. Todėl 2011 m. gegužės – 2012 m. gegužės Vilniaus miesto savivaldybės veiklos ataskaitoje paskelbta apie naują planą.

Statyti žadėjo „Ranga IV“

„Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino sutartį dėl darželio sostinės Perkūnkiemio mikrorajone statybų. Šią ikimokyklinio ugdymo įstaigą naujajame miesto mikrorajone ketinta statyti dar 2008 m. Planuojama, kad daugiau kaip 200 vaikų šį darželį galės lankyti jau kitąmet.

Tarybos patvirtintoje naujojoje sutartyje su UAB „Ranga IV investicijos plius“ numatyta, kad Perkūnkiemio darželio sklypo pardavimas, projektavimo ir statybos darbai kainuos 11,03 mln. Lt (3,18 mln. eurų) mažiau negu numatyta 2008 m. sutartyje, t. y. 17,97 mln. Lt (5,2 mln. eurų) (2008 m. sutarties suma – 29 mln. Lt (8,4 mln. eurų)“, – buvo įrašyta ataskaitoje 2012-aisiais.

Bet metai praėjo, o darželio – nė kvapo. Net ir po trejų metų niekas nebekalba apie naują ikimokyklinio ugdymo įstaigą Perkūnkiemyje. Pastaraisiais metais Vilniui vadovavęs Artūras Zuokas, kalbėdamas apie naujus darželius, Perkūnkiemio neminėdavo. Pastačius įstaigą Santariškėse, jau vardinti būsimieji darželiai Viršuliškėse ir Žirmūnuose, kur, kaip paaiškėjo pasikeitus valdžiai, tebuvo pastatų, naudotų kitoms reikmėms, sienos ir jokių lėšų remontui. Taip pat rengti dokumentai ir investiciniai planai dar trims vaikų darželiams – Visoriuose, Pilaitėje ir Balsiuose.

Verslininkams Perkūnkiemio nesiūlo

Naujieji sostinės vadovai nuo pat pradžių buvo pasiryžę kaip įmanoma daugiau vaikų priežiūros ikimokyklinėse įstaigose paslaugų perleisti privačiam sektoriui. Privačius darželius lankysiantys vaikai gaus po 100 eurų kompensaciją kas mėnesį, verslininkams pažadėta sudaryti lengvatines sąlygas išsinuomoti patalpas ar gauti sklypus naujoms įstaigoms.

Šią savaitę paskelbta, kad „sostinės savivaldybė žengia dar vieną žingsnį, spręsdama vietų stygiaus sostinės darželiuose problemą – kviečia steigti bendrą viešąją švietimo įstaigą ir panaudos teise valstybės sklypuose statyti vaikų darželius Vilniuje“.

Įsteigus tokią įstaigą bus galima panaudos teise gautame sklype statyti darželį, taip pat – ir mokyklą, joje teikti ugdymo paslaugas. Kaip pabrėžiama savivaldybės pranešime, „ugdymo įstaigas planuojama steigti žemės sklypuose mikrorajonuose, kuriuose ypač trūksta vietų vaikų darželiuose“.

Pirmasis sklypas – Bajorų kelyje 10, čia jau parengtas techninis projektas su leidimu statyti 220 vietų (12 grupių) ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Antrasis – Pilaitėje, Tolminkiemio g. 18, savivaldybės specialistai žada pagelbėti rengiant techninį projektą ir gaunant leidimą statybai. Trečiasis darželis galėtų iškilti visai netoli Perkūnkiemio – Žemynos g. 2C, techninis projektas čia taip pat nėra parengtas, nėra ir leidimo statybai.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt