Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Oro sausintuvai
2011-09-19 Šaltinis: Kaipdaryti.lt

Oro sausintuvai. Kondicionieriai, radiatoriai, oro drėkintuvai ir oro sausintuvai ne vieninteliai įrengimai, kurie tarnauja komfortinėms sąlygoms patalpose. Ne mažiau būtini yra oro sausintuvai, nes jie padeda apsaugoti sienas ir lubas nuo drėgmės poveikio tiek buityje, tiek ir atliekant statybos darbus, pavyzdžiui, tinkuojant, dažant.


Oro sausintuvai title=

Panaudojimas

Buitiniai sausintuvai dažniausiai naudojami vonios kambariuose, plaukiojimo baseinų patalpose, skalbyklų patalpose. Ten, kur didelis oro drėgnumas, gali atsirasti pelėsių, korizoja, bakterijų plitimas. Buitinio naudojimo sausintuvai pakankamai kompaktiški, užima mažai vietos. Šiuose įrenginiuose įdėti drėgmės davikliai. Taip pat tokie oro sausintuvai yra patrauklios išvaizdos, tam, kad jie turi ne tik atlikti savo funkciją, bet ir įsilieti į interjerą.

Pramoniniai ir pusiau pramoniniai sausintuvai naudojami sandėliavimo patalpose vietoje ventiliacinių sistemų.

Sausintuvai ekonomiškesni žiemos metu, sumažina energijos sunaudojimą 20-70%, nes nereikalauja pastovaus oro pašildymo. Pramoniniai įrengimai gaminami atsižvelgiant ne į išvaizdą, bet į atsparumą ir patikimumą. Tokie įrenginiai turi plieninį korpusą, turi ratus ir rankenas patogiam perstatymui.

Pati pagrindinė sausintuvo charakteristika yra našumas - kiek vandens per laiko vienetą gali panaikinti prie tam tikros drėgmės ir temperatūros. Našumas matuojamas litrais per parą. Pusiau pramoninių ir buitiniams sausintuvų našumas būna nuo 12 iki 300 litrų per parą. Pramoninių sausintuvų našumas gali viršyti 1000 l/parą.

Rotorinis oro sausintuvas

Oras praeina pro besisukantį rotorių, kuris absorbuoja (sugeria) drėgmę savo judėjimo proceso metu - panaikina perteklinę drėgmę iš patenkančio oro. Rotoriuje yra dvi oro srovės, izoliuotos viena nuo kitos specialiu tarpikliu.

Išėjimo vietoje gauname optimaliai sausą orą. Šiuo atveju sausinimo procesas yra pastovus ir pasižymi aukštu našumu.

Išgarinimo - kondensuojantis sausintuvas

Tai visa sistema, kuri statoma kanaliniu oro sausinimo pricinpu. Tokio sausintuvo viduje randasi maža šaldymo kamera su išgarintuvu ir kondensatoriumi. Į išgarintuvą patenkantis oras atšaldomas, išgaunama perteklinė drėgmė, kuri po to pašalinama į kanalizaciją.

Kondensatoriuje oras, atvirkščiai, įšyla, o drėgmė sumažėja. Procesas vyksta iki tol, kol drėgmė patalpose pasieka nustatytą normą. Pagrindinis tokio apdirbinimo pranašumas yra šilto oro gavimas, kuris padeda šiek tiek šildyti patalpas. Jeigu tai nepageidaujama, pavyzdžiui, vasarą, tai prie šaldymo prietaiso prijungiamas papildomas vandenį šaldantis kondensatorius.

Kombinuotas oro sausintuvas

Kombinuoti oro sausintuvai savyje suderina du anksčiau aprašytus oro apdirbimo būdus. Sausintuvo viduje yra rotorius ir absorbentas. Oro srovė patenka į sausą rotoriaus dalį, kur absorbuojasi drėgmė. Lėtas rotoriaus sukimasis užtikrina nepertraukiamą sausinimo procesą. Atkreipkite dėmesį į tai, kad kai tik temperatūra patalpoje sumažėja, sausintuvo našumas staigiai krenta. Žemesnėje negu 15C temperatūroje, įrenginys nustoja dirbti.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt