Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Originalų miniatiurinį sodą galima sukurti ir stikliniame inde
2014-05-16 Šaltinis: Sodininkyste.lt

Labai originaliu ir efektingu dekoravimo elementu gali tapti miniatiūrinis sodas, išaugintas stikliniame inde. Tokia namų puošmena pareikalaus jūsų rankų miklumo, gero skonio ir fantazijos. O gauti rezultatai tikrai neleis gailėtis dėl prarasto laiko ir jėgų kuriant miniatiūrinį sodą jūsų namuose. Šiam sumanymui įgyvendinti jums prireiks panaudoti šilumą mėgstančius augalus. Puikiai šioje sodo kompozicijoje žiūrėsis nedideli tropiniai augalai.


Originalų miniatiurinį sodą galima sukurti ir stikliniame inde title=
Nuotr. giftsflorist.com

Taigi, pradžiai jums prireiks mažų akmenėlių šio miniatiūrinio sodo drenažui. Šiuos akmenėlius stenkitės parinkti gražesnius, kad ir pats drenažas pasitarnautų kaip dekoratyvinis miniatiūrinio sodo elementas. Tam, kad sodo kompozicija būtų dar originalesnė, galima panaudoti ne tik mažus akmenėlius, bet ir didesnius akmenis, kurie čia suvaidins uolų ir kalnų vaidmenį.

Permatomą indą, skirtą miniatiūrinei oranžerijai jūs galite pasirinkti bet kokį. Svarbiausia, kad tai būtų talpa iš nespalvoto permatomo stiklo. Miniatiūrinio sodo rezervuaro forma priklausys tik nuo jūsų skonio ir pasirinkimo. Jūs galite pasirinkti akvariumą, didesnę vazą, stiklinę, bokalą arba gražios formos panaudotą butelį. Svarbiausia prieš panaudojant šią talpą gerai ją išplauti ir išdžiovinti.

 Jeigu sugalvojote savo miniatiūrinį sodą papuošti detalėmis iš miško, pavyzdžiui, samanomis, tokiu atveju jums teks nuvykti į mišką ir ten surinkti visas reikalingas medžiagas (įvairaus dydžio ir skirtingų samanų gabalėlius). Kai jau turėsite visas medžiagas savo sumanymui įgyvendinti, tada paruoškite miniatiūrinio sodo talpą. Priberkite į ją drenažo akmenėlių, o viduryje padarykite nedidelę duobutę. Jos prireiks medžio angliai, kuri apsaugos žemę nuo surūgštėjimo ir nuo nemalonių kvapų.

 Po to reikia užberti nedidelį kiekį stambiapluoštės miško paklotės – ir tai bus paskutinis darbas
ruošiant žemę jūsų mini sodui. Toliau prasideda pati įdomiausia dalis. Jums reikia suguldyti samanų gabaliukus, stengiantis iš jų padaryti savotiškas kalvas ir slėnius. Po to sudėkite „uolas“. Šiuo atveju galite netaupyti, nes kuo jų daugiau, tuo gražesnis bus gamtovaizdis. Tam, kad jūsų akmeninės „uolos“ būtų stabilios, galima panaudoti mažus akmenėlius, kuriuos reikia sudėti į duobutes ir kitas tuštumas.

 Kai jūsų miniatiūrinis sodas bus baigtas, beliks jį apipurkšti vandeniu. Ir nepamirškite, kad tokia drėgmė sodui bus reikalinga beveik kasdien. Žinoma, toks sodas jūsų namų nepuoš amžinai, tačiau porą mėnesių jis tikrai džiugins jūsų akis savo greitai praeinančiu žavesiu.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt