Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Originalios bendros erdvės išplanavimo idėjos name Ispanijoje
2012-08-19 Šaltinis: Namudizainas.lt

Namo projektas, įgyvendintas nedidelio kaimelio pakraštyje, netoli Girone, Ispanijoje. Projekto autoriai – architektūrinio projektavimo firma 05 AM Arquitectura. Siaura sklypo forma padiktavo terasinio namo ar namo skirtinguose lygiuose idėją. Pastato šoniniuose fasaduose langų nėra. Langai išdėstyti išilgai sienų, kiekviename aukšte namo priekiniame ir galiniame fasaduose.


Originalios bendros erdvės išplanavimo idėjos name Ispanijoje title=
Nuotr. Homedsgn.com

Pro langus, suskaidžius ir atvėrus stogo plokštumas, natūrali šviesa apšviečia namo vidaus erdves. Pailgas namo planas suteikia galimybę atsirasti perspektyviniams interjero vaizdams. Pietų pusėje perspektyva prasitęsia į eksterjerą, atsiverdama kraštovaizdžio vaizdais.

 

Į namą galima patekti tiek iš gatvės pusės pirmame aukšte, tiek iš sodo pusės žemesniame, rūsio lygyje, kuriame yra įrengtas garažas. Įėjimui paprastai yra naudojamas pastarasis, pietinis įėjimas į namą, prie namo privažiuojant automobiliu.

 

Namo vidaus erdvės savo išplanavimu įkūnija mažiausiai dvi savitas, originalias namų išplanavimo idėjas.

 

Tai namo projektas, kuriuo architektai siūlo originalius sprendimus, optimaliai išnaudodami esamas sąlygas: tiek privalumus, tiek ir minusus; sukurdami įdomias erdves, kurias galima vienaip ar kitaip, tradiciniu ar netradiciniu būdu panaudoti, transformuojant ir pagerinant aplinką namuose.

 

Žavios interjero detalės iškyla prieš akis, kiek giliau pastudijavus namo projektą.

 

Pažiūrėkime.

 

Terasinis namas, svetainės erdvė, lauko terasa

 

Pirmame aukšte svetainės kambario erdvė vitrininiais langais atsiveria į lauko terasą.

 

Terasinis namas, svetainės erdvė

 

Terasinis namas, laiptai į antrą aukštą

 

Iš svetainės kambario atsiveria perspektyva į daugiafunkcinę erdvę: poilsio, darbo, mokymosi erdvė ir virtuvės, valgomojo erdvė. Laiptuotos grindys, ryškiai geltona lentyna – apsauginis barjeras apibrėžia ir atskiria funkcines namų erdvės zonas.

 

Terasinis namas bendra interjero erdvė

 

Viena iš originalių namo vidaus erdvių išplanavimo idėjų. Namo bendros erdvės centinėje dalyje suprojektuojama universali erdvė, galinti būti tiek laisvalaikio ir pramogų erdve, namų kino erdve su žiūrovų vietomis ant laiptų pakopų, tiek darbo, mokymosi erdve, tiek biblioteka, tiek vaikų žaidimų aikštele ar erdve, skirta bet kokiai kitai veiklai, kuo galima užsiimti namuose. Siekiant geresnio ryšio tarp skirtingų erdvių ir zonų, tarp interjero ir eksterjero, daugiafunkcinė zona projektuojama lygyje, tarpiniame tarp rūsio ir pirmo aukšto.

 

Terasinis namas, bendra interjero erdvė, laiptai

 

Terasinis namas, bendra interjero erdvė, darbo kambarys

 

Terasinis namas, bendra interjero erdvė, virtuvė

 

Šiaurinėje namo pusėje yra įėjimas iš kaimo gatvelės.

 

Terasinis namas, virtuvės kambarys, įėjimo durys

 

Kita originali namų erdvės išplanavimo idėja, tai netradicinė garažo, kaip patalpos panaudojimo namuose koncepcija. Tai galėtume pavadinti pilnateisio namo gyventojo statuso suteikimas automobiliui ir jo užimamai erdvei namuose. Erdvei, skirtai automobiliui ilsėtis, automobilio miegamąjam kambariui suteikiamas pagrindinės patalpos name statusas. Netgi gana svarbios. Iš garažo, kaip pagalbinės patalpos namuose, garažas tampa rišančiąja grandimi, tarpine erdve tarp lauko ir vidaus, eksterjero ir interjero.

 

Terasinis namas, bendra interjero erdvė, 3 lygiai1

 

Garažo erdvė tradiciškai tampa sandėliuku su automobiliu, dažnai niūroku ir tamsoku. Architektų idėja yra garažą paversti transformuojama erdve. Pertvarai atsivėrus, garažo erdvė tampa namo bendros erdvės dalimi. Poilsio ar daugiafunkcinės zonos namuose tąsa.

 

Terasinis namas, bendra interjero erdvė, vaizdas iš garažo

 

Laiptai į antrą aukštą, į miegamųjų kambarių zoną.

 

Terasinis namas, laiptinės interjeras

 

Terasinis namas, miegamasis kambarys, langas

 

Terasinis namas, koridoriaus interjeras

 

Stiklinės grindys praleidžia natūralią dienos šviesą, apšviesdamos virtuvės ir valgomojo zoną pirmame aukšte.

 

Terasinis namas, koridoriaus interjeras1

 

Terasinis namas, pjūvis

 

Terasinis namas, planai

 

Namo fasadas

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt